Pod austrálskym slnkom

Pod austrálskym slnkom https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91261/mid_pod-australskym-slnkom-zGG-91261.jpg 4 172 172

Píše sa rok 1864 a mladá Angličanka Amanda Davenportová sa náhle ocitá sama v austrálskom meste Port Adelaide. Ak chce získať prostriedky na návrat do milovaného rodného Anglicka, neostáva jej nič iné ako prijať miesto guvernantky na dobytčej farme uprostred divočiny, ktorú z duše nenávidí. Tri nezbedné deti majiteľa farmy robia všetko možné, aby ju odtiaľ vyštvali, podobne ako všetky jej predchodkyne, no Amanda je odhodlaná vydržať za každú cenu. Ani otec podareného trojlístka, Patrick O´Reilly, nie je nijaký džentlmen, a navyše neznáša Angličanky s fajnovými spôsobmi, lebo práve jedna z nich ho pred časom opustila. Prirodzene, vzťah týchto dvoch úplne odlišných ľudí od začiatku sprevádza množstvo konflikov a nedorozumení, a najmä Amanda sa musí zbaviť predsudkov a zábran, ak si chce k Patrickovi, ktorý ju čoraz väčšmi priťahuje, nájsť cestu. Okrem pútavého príbehu román zaujme pôsobivými opismi drsnej austrálskej prírody a zvykov pôvodných obyvateľov... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

September Moon , 1999

Iveta Černá
28.08.2017 3 z 5

Celkem dobře čtivá kniha, až na dost zdlouhavý a rozvláčnělý děj při vyvíjení se vztahu mezi hlavními hrdiny. Závěr knihy - pro mě dost životně nereálný, ale kdo má rád červenou knihovnu, přijde si určitě na své.

keiko33
03.08.2017 5 z 5

Krasny pribeh o laske, ktora prezije aj tie najhorsie podmienky v australskej busi, ako sa z anglickej upnutej panicky stane zena australskeho farmara s troma detmi. Proste pribeh, ktory vas chyti za srdce.

moudivlacek
28.06.2017 5 z 5

Krásný romantický příběh z Austrálie, je zde ukázána krutost a surovost přírody, ale rovněž i nezdolní lidé, kteří se rozhodli zde žít.
Anglické mravy a způsob života zde nenachází moc uplatnění, a proto jsou tak vtipné a zároveň drsné dialogy mezi hlavními hrdiny.
Moc krásné a já mohu jen doporučit.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že tahle kniha mě nebude bavit. Opak byl pravdou. Moc moc moc se mi líbila.

havrmoni
11.08.2016 5 z 5

Souhlas s účetní. I když mě Amanda strašně vytáčela,to ta škrobenost a upjatost. Mimochodem znám mnohem sladší a červenější knihovnu.

bezzink
09.07.2016 4 z 5

Hodne cervena cervena knihovna, obcas az prilis na muj vkus, ale tak zena si obcas rada pocte o takovehle spalujici romantice, ze? :) Takze do ubrecene Anglie mi to to slunce prineslo a to se pocita!

účetní
06.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Postava Patricka byla úžasná, krásný, drsný, tvrdě pracující, inteligentní, laskavý, milující chlap a otec, skvělý charakter. Amanda byla také skvělá. Nádherně vykreslená rodící se láska mezi Patrickem a Amandou, nádherný vztah otce a dětí. Krásné české slovo tatínek vyjadřovalo všechnu lásku a jistotu, kterou děti v tatínkovi měly. Kniha nebyla nikterak dramatická, děj plynul poklidně v krajině sužované suchem, krásně popisovaná příroda i pocity Patricka sledujícího umírat suchem svůj milovaný domov. Všem doporučuji přečíst, je to moje první kniha od této autorky, těším se na další. Škoda, že nabídka jejích knih s podobnou tématikou není větší. U této knihy je 5 hvězdiček málo, opět jedna z knih, po jejímž dočtení mám pocit, že něco krásného skončilo.

Vojslava
28.09.2015 3 z 5

Stoprocentní červená knihovna bez většího propracování postav i děje, nicméně na volné dny celkem ucházející čtení... :-)

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Podle mne nejlepší autorčina kniha z těch, co jsem měla možnost přečíst.
Zajímavé prostředí i doba ve které se odehrává tento velmi živě a čtivě napsaný příběh.
Například na dovolenou bych ji určitě doporučila.

ariel platto
20.04.2015 5 z 5

Souhlas s miruska1! Pro mě nejlepší růžovka jakou jsem četla. Nádhera ! A já děkuji Mirce, že mi tuto autorku doporučila.

Ivetaa
28.03.2015 5 z 5

Kniha líčí bez příkras drsnou a přesto krásnou Austrálii z dob prvních osadníků. Hlavně život žen nebyl určitě žádná procházka růžovou zahradou. Doporučuji.

Nadík
01.11.2014

Pribeh me nadchnul nemohla jsem se od cteni odpoutat!!!!moc se mi kniha libila.

Katera
14.07.2014 5 z 5

Mám ráda knihy s dobrým koncem :-) A tohle je moc pěkný příběh z koloniální Austálie. Obdivovala jsem Amandu a nejen ji, jak se dokázala srovnat s těžkým životem a drsnými podmínkami. Skvělé čtení.

niknikita
26.03.2014 5 z 5

Krásně jsem se odreagovala a taky trochu nahlédla do australské divočiny. Jestli jsou všechny knihy této spisovatelky tak dobře napsané, že se čtou jedním dechem, ráda si je vyhledám a přečtu :-)

miruska1
04.12.2013 5 z 5

Ak by to šlo tak by som dala aj desať hviezdičiek. Krasny pribeh.

gabca007
21.11.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Nádherně popsaná příroda, vztah vyvíjející se mezi Amandou a Patrickem... když jsem dočetla, skoro mi bylo líto, že je konec. Podle mne nejlepší od CP.

klarka61
19.05.2013 5 z 5