Počátky české psychiatrie XVIII. a XIX. století

Počátky české psychiatrie XVIII. a XIX. století https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510234/mid_pocatky-ceske-psychiatrie-xviii-a-x-Aa8-510234.jpeg 5 1 1

Studie dějin české psychiatrie sleduje vývoj od nejstarších dob až do konce 19. století. Přezkoumává a zhodnocuje domácí tradici této nauky, konfrontuje dřívější názory s dnešními, vytyčuje pokrokové koncepce jednotlivých představitelů vědy. Cennou součástí knihy je bohatá obrazová dokumentace.

Honza5
10.09.2023 5 z 5

Kniha referuje o poměrech psychiatrické péče v Čechách na konci 18. a v celém 19. století. Věnuje se především ředitelům pražské kliniky od jejího vzniku tj. od konce 18. století a tomu jak zhruba probíhala péče v tomto období. Kniha také popisuje proces budování psychiatrických léčeben na konci 19. a počátku 20. století. Samostatná kapitola se věnuje Karlu Kuffnerovi, zakladateli české vědecké psychiatrie a autorovi první české učebnice psychiatrie. Z knihy člověk získá zajímavý obrázek o vývoji a budování psychiatrické péče u nás a jak asi taková péče tehdy vypadala.

psychiatrie dějiny lékařství

Eugen Vencovský