Počátek

Počátek https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156077/bmid_pocatek-cJP-156077.jpg 4 296 78

Počátek série

1. díl

Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu. Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu – pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy. 1. vydání. -- zdroj: legie.info –... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Origin , 2011

Rodaw
21.06.2015 3 z 5

Moc pěkná knížka :)

Barbra06
31.05.2015 5 z 5

Překvapivě skvělá a originální kniha ! Na to, že je to autorky prvotina, opravdu výborný příběh. Doufám, že brzo napíše zase něco podobně zdařilého :)

ElisR1
13.05.2015 3 z 5

Nic moc, čekala jsem něco mnohem lepšího. Začátek byl nudný a dost zdlouhavý, začetla jsem se až na konci a i ten mohl být lepší.

littlekeitt
03.04.2015 5 z 5

Jediný co mě snad napadá je 1 slovo - nádhera. Opravdu povedené, děj mě vtáhnul hned na začátku a dokonce už mě nepustil :)

lunina
02.04.2015 5 z 5

Super knížečka!
Určitě doporučuju přečíst!:)

warca
25.03.2015 3 z 5

Pěkný příběh, ale možná jsem od toho čekala víc. Chtěla jsem aby zamířila v průběhu příběhu i do našeho světa.

weja
22.03.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Měla jsem ji přečtenou hned . Trošku mě překvapilo, že jsem na konci skoro brečela.

DeniskaD
06.03.2015 5 z 5

Perfektní čtení! Ani na chvíli jsem se u knihy nenudila! :)

dark.ma93
23.02.2015 4 z 5

Občas mě to nebavilo a bylo to hodně zdlouhavé, ale téma bylo povedené a zaujalo mě. Nikdy jsem fantasy z prostředí vědců, továrny nečetla. Navíc téma nesmrtelný život spojený se 17letou dívkou, dokonalé skloubené :) Konec knihy se dal asi očekávat, líbila se mi ale myšlenka toho, že život nemůže existovat bez konce.

sarush
25.01.2015 5 z 5

Ze začátku mně to moc nebavilo. Moc dlouhé popisy. Když už ale Pia přelezla plot, tak mně to začalo bavit. Začalo být víc akce. Pia, mně nejvíc rozčílila, když neutekla, ale vrátila se zpátky k vědcům! Antonia jsem si oblíbila, taktéž i Eiu byl mi sympatický. Bylo to pro mně něco jiného, než když čtu jenom samé fantasy- typu upíři a dystopie. Nikdy jsem nečetla knihu s vědci a výzkumy. Musím říct, že nelituji, že jsem se pustila do téhle knihy. Bylo to pro mně něco jiného a něco nového, jako pro Piu svět za plotem. Nelituji toho, že jsem knížku začala číst. Děj se mi líbil.

Stirek45
03.01.2015 4 z 5

Tato kniha se mi zpočátku četla velice dobře, pak už mi to přišlo takové čekání na to, kdy se konečně hlavní hrdinka rozhoupe a udělá ten poslední krok ;) Jinak chválím autorku za to, že volila pouze jeden díl.

Satan666
21.12.2014

Tahle knížka mě hodně zaujala. I když hlavní hrdinka má šíleně dlouhé vedení. Ty její myšlenkové pochody a dětská naivita mě občas nutili ke smíchu. Líbí se mi nápad s nesmrtelností a laboratořemi ukrytými v džungli. Každopádně je to velmi čtivá a příjemná knížka.

LilianaFalcon
29.11.2014 4 z 5

Konečně něco, z čeho se nevyklubala trilogie :-D Za to je ta čtvrtá hvězda ;-) Jinak bych dala tři, protože to sice bylo zajímavé, ale od příběhu jsem se dokázala utrhnout úplně snadno.

Kao
17.11.2014 5 z 5

Opravdu super kniha. Dobře se čte,trošičku jsem čekala,že to tak nějak skončí,ale při čtení jsem si opravdu živě dokázala představit celé to okolí kde se příběh odehrával.Líbil se mi i ten nápad s nesmrtelností. Určitě stojí za to,přečíst si ji.

lakme
26.10.2014 5 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala k přečtení Počátku, ale nakonec vůbec nelituju a dávám 5 *. Nápad na příběh perfektní, hlavní postavy sympatické a uvěřitelné. Děj malinko předvídatelný, ale zas já to mám ráda... když si myslím, že se něco stane, a ono to pak tak skutečně je :) Skvělé počteníčko. Navíc je to uzavřený příběh, což za mě po nekonečných ságách je rozhodně plus. Stojí za přečtení ;)

Lablynt
28.09.2014 5 z 5

Četla jsem a četla, čekala jsem, kdy se něco bude dít. Bylo to zdlouhavé, ale zároveň čtivé. Každá kapitola mě překvapila něčím napínavým, takže knihu se nedalo jen tak odložit. :)) Jinak se mi hodně líbilo, jak s Piou Eio mluvil, jak říkal, že je jeho srdce, to bylo opravdu krásné... Konec jsem teda nečekala, ale kniha si určitě zaslouží 5 z 5 :)

lucka4
15.09.2014 4 z 5

Obálka mě velmi zaujala za tu mají všech 5 hvězd, ale postupně jak se děj rozvíjel mi některé kapitoly přišly zbytečné jakoby tam ani nemusely být...ale kdyby byl druhý díl okamžitě čtu! :)

Bee
31.08.2014 3 z 5

Řekla bych, že Počátek je kniha určená pro mladší čtenáře. Námět se mi líbí, ale celkově je to nedotažené, postavy naprosto předvídatelné a stereotypní. Ačkoliv je to kniha plná klišé - a to se vším všudy, rozhodně to není žádný odpad. Jen bych od toho neměla žádná očekávání a jako oddechovka to je parádní. Možná mi další díly sednou líp.

Kllara
24.07.2014 5 z 5

Co k tomu říct. Nádherná knížka! Jedna z nejhezčích knih co jsem kdy četla. Zápletka nesmrtelnosti sice není tolik originální, ale autorka to dokázala zjedinečnit. Vřele doporučuji všem, kteří milují přírodu a trochu romantiky...

LilianaFalcon
23.07.2014 4 z 5

Zajímavé :-) zajímavé téma, zajímavá hlavní hrdinka i prostředí. Četla jsem loni v létě a asi největší radost mi udělalo, že to nebylo na pokračování :-D už mě všechny ty trilogie, tetralogie, pentalogie... vážně unavovaly.

dobrodružství nesmrtelnost

Jessica Khoury