Po stopách Jacka Rozparovače

Po stopách Jacka Rozparovače https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499731/bmid_po-stopach-jacka-rozparovace-evP-499731.jpeg 4 646 646

Hrůzu nahánějící hororový román, jehož příběh je inspirován vraždami Jacka Rozparovače, s neočekávaným vyvrcholením, z něhož tuhne krev v žilách… Sedmnáctiletá Audrey Rose Wadsworthová je dcerou ctihodného šlechtice a nabízí se jí tak život v bohatství a moři dalších výhod. Pod rouškou společenských čajových dýchánků a nákupů luxusních šatů však vede tajný druhý život. Navzdory přáním svého otce a očekáváním společnosti Audrey často utíká do laboratoře svého strýce, kde se věnuje děs nahánějícímu studiu forenzních věd. Když ji práce na tělech brutálně zavražděných žen vtáhne do pátrání po sériovém vrahovi, přivede ji její touha po nalezení odpovědí na samý okraj zlaté klece. Šokující zvraty a obraty, umocněné fotografiemi z této ponuré doby, činí z této prvotiny z pera autorky Kerri Maniscalco, jež se umístila na prvním místě žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times, vskutku nezapomenutelné dílo.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , King Cool

Stalking Jack the Ripper , 2016

Ellis03
05.10.2022 5 z 5

Za mě, skvěle odvedena práce spisovatele i překladu. Myslím, ze krasne vystihli atmosféru doby i okolnisti a jsem moc rada, ze mi někdo takovouto formou Jacka Rozparovace přiblížil. Bylo to opravdu ctive a napínavé i když místy byly podrobnosti poněkud nechutné. Ale určitě se těším na další díly.

AndyYoggy
23.09.2022 4 z 5

Opravdu napínavé čtení. Musím se přiznat, že mě velmi překvapil vrah. Také byl příběh napsaný tak, že člověk vlastně podezříval každého.

jan7113
16.09.2022 3 z 5

Špatná kniha to není, to bych jí křivdil. Ale vyložená bomba bohužel také ne. Hororového toho v knize moc není. Spíš bych ji zařadil do románů pro ženy: Miluju ho - nemiluju ho, chci ho - nesnáším ho.
Dám šanci ještě dalšímu dílu, jen doufám, že mě nebude také tak uspávat.

HadleysHope
15.09.2022 5 z 5

Jo, tohle mě lákalo nejen svým krásným opřebalem , ale i obsahem. No, kdo by neměl rád Jacka Rozparovače, že jo? A ještě k tomu přidejte něco jako Kůstku (Sběratelé kostí) a máte naprosto úžasný román. A už je i druhá kniha, ha, ha, ach.

Fortuna7
11.09.2022 5 z 5

Páni, tak tohle mě neskutečně bavilo. Silná hlavní hrdinka, zábavná romantika a spousta zajímavých informací. Styl psaní mi okamžitě sedl a já nemohla přestat číst. Autorka měla skvělý nápad, takto přepsat případ Jacka Rozparovače do YA podoby. Já osobně bych tam uvítala trochu víc podezřelých, protože samotného Rozparovače jsem bohužel odhalila skoro ihned. I tak se ale moc těším na pokračování :-).

Andynka
05.09.2022 3 z 5

Můj první dojem z knihy je , že je kniha docela nudná a utahaná. Podle ohlasů jsem čekala naprostou jízdu, ale to se nedostavilo.
Neříkám, že je kniha celkově špatná. Dokonce se i těším na další díl. Ale nemohla jsem se vůbec začíst. A to trvalo až do konce. Kniha mě moc nechytla a přitom má tak velký potenciál. Protože celkově ten příběh je skvělý. Jen mě nevyhovuje styl psaní. Tak doufám, že se někdy dokopu ke druhému dílu.

CarolineAn
01.09.2022 4 z 5

Skvěle napsaná a napínavá detektivka z viktoriánské Anglie. Hlavní hrdinku jsem si docela rychle oblíbila, hlavně její sem tam morbidní náhled na věci. Druhý díl si určitě brzy přečtu!!!

Princezna22
30.08.2022 3 z 5

No mohlo to být lepší. Čekala jsem od knihy něco jiného, pak jsem se do knihy docela zamotala a nevěděla jsem která bije. Za mě asi ne... 3⭐

Andrea7272
27.08.2022

Dobrá detektivka, dobře napsané i napínavé.
Další díl zase příště :)

Mája777
27.08.2022 4 z 5

Hororem bych toto nenazvala, ale dobrou historickou detektivkou ano. Příběh Jacka Rozparovače se dá převyprávět jakýmkoli způsobem, protože vlastně nikdo nic neví. Musím říct, že paní spisovatelka se svého úkolu zhostila velice dobře. Kniha je psaná poutavě, má spád, je zde jedna velká záhada a rodí se pravděpodobně jedna láska. Jediné co mi vadilo je, že už asi od poloviny knihy jsem tušila, kdo za vším vězí. Ale překvapil mě jeho motiv, to jsem nečekala, ikdyž ….
Na knihu jsem několikrát narazila mezi knihami mých oblíbených, proto jsem se do ní pustila. Děkuji a i já ji doporučuji.
(27. 8. 22 - 20 472 - 43)

petunkav
26.08.2022 4 z 5

Zajímavé, napínavé, čtivé......
Jen prostě pro mě známé a tím slabší.
Ale napsané opravdu moc dobře.

icezero
24.08.2022 3 z 5

Zajímavě sepsaný příběh odehrávající se na pozadí vražd spáchaných v roce 1888 Jackem Rozparovačem. Dárek jsem přečetl asi za čtyři večery. Některé úseky mi trošku zaváněly červenou knihovnou, ale to je prostě tím jak se autorka přibližuje představám doby ve které se příběh odehrává. Jo a na vraha jsem měl tip asi v půlce knihy... Za mě osobně slušná detektivka na jejímž pozadí je rozhodně ještě zajímavější příběh o "známém" sériovém vrahovi

PetraKysova
21.08.2022 5 z 5

Tak ro bola jazda. Úprimne som o knihe nič nevedela, takže som nič neočakávala. A dostala som úplne všetko. Naozaj bravúrne napísané. Veľmi sa mi páčilo ako bolo opísané aj tie podrobnosti. Samozrejme viem, že nie je objasnená totožnosť Jacka rozparovaca preto som bola zvedavá ako sa s tým pohrajú. Veľmi som spokojná. Hneď som si požičala aj druhý diel. Vzťah medzi Audry a Thomasom som si užívala, velmi sa mi páčilo ako sa doťahovali. A tu mi ani nevadilo ze jej bolo 17. V tej dobre to už bola dospelá žena. Chválim a rozhodne odporúčam.

Digiivca
21.08.2022 5 z 5

Hned jak jsem začala číst, musela jsem to hned dočíst. Suprově napsané. Měla jsem typy, kdo by mohl byt Jack a stát se vyšetřovatele v podobě hl. hrdinky byl super. A jsem nadšená, že se zachovala tak, jak bych se zachovala já . Už se těším na Draculu

marwinmh
19.08.2022 4 z 5

Čtení, samotný příběh i hlavní postavy Audrey Rose a Thomase mě bavily. Úplně jsem cítila vlhký vzduch, protkaný mlhou a pachem krve, když jsem četla scény z míst činu, a i když jsem tušila, kdo oním Rozparovačem je, požitek z četby mi tento fakt nijak neubral. Druhému dílu se bránit nebudu.

katerina28349
18.08.2022 5 z 5

Kniha se četla dobře a byla napínavá. Hlavní hrdinka, která se navzdory otci a všeobecním zvyklostem zamiluje do forenzní vědy a vydává se pátrat po pachateli ně opravdu bavila. Pachatele všech těch vražd jsem tipovala otce nebo bratra ale i přesto jsem na konci byla překvapena vším tím proč to vlastně pachatel dělal. Taky se mi líbilo namlouvání mezi strýcovým asistentem a hlavní hrdinkou to jejich poštuchování bylo super. Za mě lepší knížku o Jacku rozparovači jsem nečetla.

tessie_m
15.08.2022 5 z 5

Tak tohle bylo boží, skvěle se to četlo. Výborné hlavní postavy. A ten konec, naprosto nečekaný a skvěle vymyšlený. Těším se na další díl!

Ketfl
14.08.2022 5 z 5

Mně se kniha líbila. Hlavní hrdinka Audrey Rose měla opravdu zvláštní koníček. Dost mě zaujalo, že se autorka nerozpakovala napsat to dost krvavě. Ale četlo se to opravdu samo. Hlavně ty rozhovory mezi Audrey Rose a Thomasem, ty mě opravdu bavily. Kdo je Jack Rozparovač čtenář pozná sice docela brzy, nebo alespoň určitě tipuje, ale nevadí. Těším se na druhý díl.

Anie94
12.08.2022 3 z 5

Bohuzel od knizky jsem nedostala to, co jsem ocekavala. Knizka ma velmi ponurou atmosferu, coz se da cekat jelikoz se jedna o pojednani o Jacku Rozparovaci. Navic nektere sceny byli opravdu hodne nechutny. Takze urcite nic pro slabe povahy. Pribehu nechybi nejake napeti a i romantika, ktera se mi zde zdala dost nepatricna. Navic rozuzleni jsem odhadla uz asi ve tretine knihy, takze o to vic jsem byla knizkou zklamana.

Pribeh je hodne nezvyklym zpracovanim celeho pribehu Jacka Rozparovace a podle me to autorka nevzala za spravny konec. Pokud nekdo vi, jak to s pribehem je, bude hodne zklamany z jeho absurdity.

Postavy byly fajn, ale nicim zvlastnim se mi do srdce nezapsali.

Po docteni knizky jsem jen musela vrtet hlavou, jelikoz konec to totalne vsechno pohrbil. Prvni moje myslenka byla, ze to byla strasna blbost...

Alíček83
04.08.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře, bylo to tím, že autorka psala normální mluvou dnešního světa, akorát rozhovory byli dobově. Tím se mi to líbilo. Hlavně dvoření Thomase, to jejich poštuchování, jiskření. Vraha jsem si tipla taky tak v půlce. Žena lékařka v té době to neměla lehké, popis pitev byl taky dobrý. :-)