Po stopách baroka v Čechách

Po stopách baroka v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348887/mid_po-stopach-baroka-v-cechach-B5h-348887.png 5 13 3

Knížka uvádí mladé čtenáře do světa barokních Čech a představuje jim nejen jejich bohatou kulturu, ale i způsob, jak se tehdy žilo. Děti se v ní seznámí s principy barokního umění, architektury, sochařství, malířství a literatury, se základními historickými událostmi, ale také s tím, jak vypadala města a vesnice, jak probíhaly dobové slavnosti, co se jedlo a jak se lidé oblékali. Krásně ilustrovaná kniha bude děti provázet i na výletech, k nimž dává řadu tipů.... celý text

veronika5179
25.04.2021 5 z 5

Naprosto úžasná a kouzelná knížka o baroku nejen pro děti! Obsahuje nejdůležitější informace a mnoho důležitých zajímavostí navíc. Jako stvořená pro základ na letní výlety za těmi nejkrásnějšími památkami na českém území. Nádherně povedené kresby a grafika na špičkové úrovni. Jsem nadšená, a to jsem z dětských střevíčků už vyrostla :) Vřele doporučuji!

Hanisek
02.04.2020 5 z 5

Pokud hledáte způsob, jak dětem ukázat kousek naší historie. Tak tahle knížka je jistota. Krásně a jednoduše podané informace o krásách baroka v České republice. V knize jepopsáno historické pozadí, vyzvednuté důležité osobnosti dané doby, ale také popis života lidí. Takové povedené pokračování knihy Po stopách Karla IV.

esma
08.10.2019 5 z 5

A ještě jedna knížka o umění, tentokráte "dětská" : dárek k loňským vánocům pro naši školačku Evičku a už z ní i čerpala. Připravovala se na výlet do Prahy a musela "nastudovat" vše o Kryštofovi a Kiliánovi Dientzenhoferovi. Děti si dělaly průvodce samy, bod pro pedagoga. A body i pro autora Martina Bedřicha za všestranně a hlavně čtivě zpracované téma : od vykreslení sociálních, politických a náboženských poměrů té doby až po výčet těch, kterých tvorba je pro nás synonymem baroka. Nám se líbila a já osobně děkuji za všechny děti.

baroko české dějiny dějiny pro děti a mládež

Martin Bedřich
česká, 1982