Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308379/bmid_playground-Oru-308379.jpg 3 1529 428

Co se stane během těch vzácných vteřin, kdy se zastaví srdce? Jasmin Pascalová-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na celou minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, potom je však přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: ocitla se v tajemném přístavním městě, jež představuje přechod mezi životem a smrtí a v němž panuje krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo překonat nástrahy města a vrátit se do života? Jasmin se ve Stockholmu léčí z posttraumatického stresového syndromu, opustí armádu a snaží se vést poklidný život. Až do dne, kdy jí vážná dopravní nehoda opět obrátí svět vzhůru nohama. Lékaři v nemocnici operují Jasminina syna, aby mu zachránili život. Během operace mu však musejí na okamžik zastavit srdce. Nikdo neví, kolik pravdy je na příbězích těch, kteří se navrátili z blízkosti smrti. Ale Jasmin nemůže riskovat. Ví, že si její syn sám neporadí a nevrátí se. Kruté přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je hřiště…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Playground , 2015

Afka
02.01.2019 5 z 5

Dvojici Lars Kepler jsem objevila nedávno, přečetla jsem všechny knihy o Joonovi, takže jsem tady čekala něco podobného. Možná i proto jsem zhruba do první třetiny knihy chvilkami pomýšlela na to, že knihu ani nedočtu. Děj mě moc neuchvacoval, popis města mrtvých mi přišel zbytečně rozvláčný, roztomilá byla jen nenápadně zakamuflovaná zmínka o setkání Jasmin s Joonou Linnou v čínské čtvrti. Všechno to, co mi přišlo v nezajímavé, se ale ukázalo jako zásadní pro úžasné vygradování knihy v dalších dvou třetinách, které jsou podle mého názoru strhující. Kniha na mne opravdu hluboce zapůsobila.

Uri
01.01.2019 4 z 5

Další kniha z ženského pohledu (poslední dobou si mne nějak nacházejí), který je pro mne uvěřitelný. Možná proto, že Lars Kepler je manželská dvojice a tudíž mi v jeho knihách přijde zajímavě vykreslený jak mužský tak ženský charakter. V "Hřišti" tedy hlavně ten ženský. Kniha je kombinací akčního Toma Clancyho a náboženské mystiky, ve vyvážené a čtivé formě. Představa posmrtné mafie fungující několik století je znepokojivá a jsem zvědav jestli se z knihy nestane další serie. Zajímal by mne další vývoj příběhu a jestli je možná náprava celého zřízení. :D

Hankah265
19.12.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a hned jsem se do ní pustila v domnění, že jde o další z řady detektivek. Ze začátku jsem byla zklamaná, že nebude žádné další pokračování Jonna Linny, ale kniha se mi nakonec moc líbila. Zajímavý nápad, hezky napsáno, jen konec mi přišel trochu zdlouhavý a hlavní postavy jaksi nesmrtelné, proto 4 hvězdičky. Ale určitě doporučuji.

zpevSusannah
18.12.2018 3 z 5

Tohle je snad poprvé, co jsem se pustila do čtení knížky, protože mě zajímalo, proč ji tady všichni tak haní.
Ano, jistě, je to úplně něco jiného než Keplerovské detektivky, ale o tom to snad je, ne? Je škoda, že tato sympatická švédská dvojice je zaškatulkovaná jen do sféry krimi. Já osobně si myslím, že mají určitý potenciál i na "hřišti" toho typu, jako je Playground.
Nápad zanést celou hlavní dějovou linii do doby několika málo minut klinické smrti mi přijde perfektní. Jen by chtělo příště více zapracovat na samotné záplatce. Tohle bylo takové moc jednoduché, nemastné a neslané. Prostě průměrné tři hvězdičky :).

MosKat
08.12.2018

Úžasná kniha.

Radvana
26.11.2018 1 z 5

Toto mě opravdu nezaujalo,ani jsem nevydržela do konce

bezprezdivky
20.11.2018 1 z 5

Nepovedené .....

spdb
20.11.2018 3 z 5

Téma slušný, ale je to jak vyčichlej Stephen King. Půlka knihy se utíká a zbytek umírá. Škoda nevyužitého potenciálu.

Allla9
04.11.2018 5 z 5

Nemůžu jinak, než pět hvězdiček. Zajímavé téma a napínavé zpracování

MarkétaMosová
03.11.2018 5 z 5

Výborná kniha. Není co dodat.

Skripi
02.11.2018 1 z 5

Nedala sa ani dopočúvať, dosť o ničom...

adela9782
01.11.2018 2 z 5

Mě kniha tedy moc nechytla. Postrádá to tu šťávu jako ostatní knihy.

burilltomas
22.10.2018 4 z 5

Moc čtivé navzdory mnoha jiným komentářům - mě děj zcela sebral.

krejcovka76
09.10.2018 odpad!

Nedoporučuju. Větší blábol jsem dlouho neviděla. Ale byla jsem varována, jen jsem si nedala říct. U Keplera zůstanu, ale pouze u detektivek, ty mají šťávu, tohle nemá nic - nápad, smysl, myšlenku :-(

items
08.10.2018 1 z 5

Nedostal som sa cez 100 strán....Nevedel som, do čoho idem, tešil som sa na Joonu, ten neprichádzal :). Až keď mi docvaklo, o čom bude zvyšných 300 strán, a knihu som navždy zatvoril, prečítal som si jej obsah. Urobiť to skôr, mohol som si ušetriť čas na niečo pre mňa zaujímavejšie. Námet úplne mimo mňa.

callahanh
30.09.2018 3 z 5

Playground je hodně zvláštní kniha, která mě upřímně moc nebavila. Pasáže z reality jsou fajn a zajímavé, jakmile se ale přesuneme do "posmrtného" života, začíná kniha nějak drhnout. Premisa toho, že lidé v klinické smrti se ocitají ve světě připomínajícím Čínu, je určitě docela originální a skrývá velký potenciál, jenže Kepler ho nedokázal využít. Jeho pravidla fungují zcela náhodně, matka se sejde se synem úplně bez problémů a vlastně nikdo se tu nijak nehledá, i když z logiky věci musí být v tomto světě šíleně lidí. Kepler navíc neumí téma podat čtivě a zcela strhnout, celé se to trochu táhne, hlavní hrdinové přežijí kdeco a ani moc postav tu není sympatických. Přiznám se, že kdybych nebyl notorický dočítač, knihu bych odložil v polovině, protože děj stagnoval, pořád se točil dokola a náhod a divných chování postav tu bylo až moc. Ve výsledku ale nakonec Playground není vysloveně špatná kniha, jen je z ní znát, že jde o klasický spotřební thriller, nad nímž se nesmí moc přemýšlet, a který připomíná lepší hollywoodskou žánrovku. 60 %

sataras
26.09.2018 4 z 5

Jak čtu, zdejší hodnocení jsou v široké škále od strhující, přes zdlouhavé až k odpadu; přirovnání k filmu Počátek. Za mne napsáno velmi čtivě, zajímavé téma, popsáno barvitě do detailů, že bych to viděla jednou jako předlohu k filmu, který by nebyl určitě ani zdlouhavý nebo odpad, byl by to strhující urban fantasy...

orinka3
26.09.2018 3 z 5

Včera jsem dočetla Lovce králíků, dnes tuto knížku, a neuvěřím, že to psala tatáž dvojice lidí. Naprosto odlišný styl, rukopis. Králíci mě moc nebavili, ale tohle mě zaujalo. Hlavně nápadem, že po smrti se člověk dostane do jakési přestupní stanice v přístavu, která je navíc čínská se vším všudy. Brala bych radši nějakou kultivovanou antiku, starý Řím a tak...Místo, aby si nebožtík odpočal, dostane se na daleko horší místo než byl nahoře, ať už má na krku jakékoliv hříchy, a chvilku klidu tam nemá. Nu, bylo to zajímavé, i když neuvěřitelné. Depresivní temné přístaviště s čínskou mafií, kšeftování s propustkou na svět nahoře, boj v prohnilé pyramidě zločinu. Nezdá se mi věrohodné, že v říši mrtvých lze někoho ještě i zabít. Ale když autoři myslí, nakonec z toho vyjde zajímavá fantazie. Konec knihy se mi zdá hodně slabý. Přesto knížka pobaví, je to zas něco jiného.

Anie.M
31.08.2018 5 z 5

jsem naprosto unešená. trošku jsem se bála, že to nebude ono bez Joony, ale to je omyl. velmi nevšední téma zpracované do detailů, stránky mizely jedna za druhou, až je mi trochu líto, že jsem na konci. jak to celkově zhodnotit - super super a ještě jednou super.

"Nesmíme se času bát, říkala si v duchu. Musíme ho milovat, objímat ho. Je to právě běh času, co potvrzuje, že žijeme. Dokud stárneme, je v nás opravdový život. Čas nás nezavádí blíž ke smrti - čas nás od smrti drží dál."

Nello
30.08.2018 4 z 5

I když to bylo něco jiného, než ostatní knihy, líbilo se mi to. Fajn čtení.