Plavba na stéble trávy

Rušný děj nového románu známého prozaika střední generace Karla Misaře Plavba na stéble trávy se odehrává převážně v Praze šedesátých let. Jeho hrdinové jsou studenti, čerství absolventi vysokých škol. Okouzlení magií sdělovacích prostředků, právě vznikajících malých divadel, text appealů hledají v tomto prostředí možnost k realizaci svých značně pošetilých snů. Lehkomyslně opouštějí svá zaměstnání, studijní obory, které si stejně lehkomyslně vybrali. Autor nepřetržitě zkoumá míru jejich talentu, jejich rodinná zázemí, hodnoty rychle uzavíraných přátelství, krátkodobých milostných vzplanutí. Sugestivně je vylíčena dobová atmosféra i dramatické osudy, které na pozadí rodících se společenských konfliktů prožívají jednotliví mladí hrdinové, takže Misařův román bude blízký zejména mladým čtenářům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98047/plavba-na-steble-tra-98047.jpg 2.57
Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Plavba na stéble trávy

SSTknihy
29.09.2018

Celkem nezáživné čtení o osudech čtyř bývalých spolužáků z vejšky za dob reálného socialismu. Chvílemi vtipné, ale ve skutečnosti se mi jejich osudy vykouřily z hlavy hned, jakmile jsem dočetla poslední stránku.

Jája92
12.08.2017

Ze začátku byla kniha poutavá a zajímal mě osud hlavních hrdinů. Bohužel čím více jsem četla, tím méně mě zaujala. Ztrácela jsem se v osudech hrdinů. Také mi vadilo, že kniha není rozdělená na jednotlivé kapitoly.

fialka voňavá
12.07.2013

Děj této knihy se odehrává v Praze 60.let - hrdiny jsou vysokoškoláci z pajdáku. Sledujeme na různých typech lidí, jak se snaží dosáhnout svých vysněných představ o životě, ne všem se to daří stejně dobře.Ovšem všichni jsou poznamenáni dobou, ve které žijí,jako všichni mladí podléhají módnosti, chtějí být originální. K oblíbeným patří kavárna Ambasador,ve které paradoxně jeden ze skupiny končí jako livrejovaný hotelový vrátný. V této knize dává autor šanci jen mladému vystřízlivělému učiteli Rudolfu. Rudolfa na krátkou dobu užene básnířka Petruše. Moc jim to neklape a proto se ona vrací k panu Adamovi /mecenáši mladých hochů/. Jeden Láďa Klimeš končí nešťastně život.Tuto knihu jsem četla hlavně proto,že jsem osobně autora p. Misaře znala z českého rozhlasu,kde byl zaměstnán jako režisér.

jprst
04.12.2011

Ačkoliv jsem pamětníkem té doby, kniha mě moc nezaujala a nepřesvědčila, ale pomohla mi utřídit můj názor na autora.

Karel Misař
česká, 1934 - 1991

Kniha Plavba na stéble trávy je v

dalších seznamech1x