Platónská kniha mrtvých

Platónská kniha mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67192/platonska-kniha-mrtv-67192.jpg 5 7 3

Řecká kultura je považována za kolébku západní civilizace. Přesto jsou nám její dědictví a duchovní odkazy v mnoha směrech neznámé a nepochopitelné. Díla starořeckých myslitelů, filozofů a zasvěcenců považujeme za odtažitá současnému ,,modernímu" světu - a ke své škodě se tak připravujeme o zásadní sdělení, které se týká našich vlastních životů.... celý text

KITT
23.07.2023 5 z 5

Výborně napsaná kniha, která se velmi dobře čte. I když je to těžké čtení, je to napsáno vynikajícím stylem. Navíc kniha obsahuje řadu krásných fotografií.

Elea
23.10.2022 5 z 5

Srozumitelný popis platonské filozofie doplněný mnoha fotografiemi památek. Zaujal mne názor, že materiální pokrok s sebou přinesl naprosté zapomenutí toho, co je život.

harena
03.01.2019 5 z 5

Celá platonská filozofie je srozumitelná jen tehdy, je-li akceptována nauka o znovuzrození. Platon mluví o sledu životů, které jsou v podstatě jedním jediným dlouhým životem stejně jako jednotlivá roční období tvoří celý rok. Kniha je rozhodně zajímavá, čtivá a navíc snad na každé straně jsou nádherné fotografie mnoha a mnoha památek, rytin a obrazů.

Holger Kalweit
německá, 1947
2003  75%Keltská kniha mrtvých
2004  73%Germánská kniha mrtvých
2006  80%Dunkelterapie
2005  68%Svět šamanů a vnitřní vesmír
2006  97%Platónská kniha mrtvých

Kniha Platónská kniha mrtvých je v