Plastikový svět

Plastikový svět

Vezměte tuctovýho kluka, outsidera co se náhodou připlete do cesty dějinám. Jednu mystickou holku, co zná ty správný lidi a umí udržet tajemství. Přidejte rockovou hvězdu, pojídající na koncertech svý muzikanty, obtloustlýho padesátníka, kterej má ambice stát se guvernérem a psance, co strávil většinu života pod zemí. Do toho namíchejte exotickou směs koření, podivnejch vynálezů jako je vysavač paměti, drogy rostoucí na čipech telefonních ústředen, hvězdný remorkéry a simulátor smrti. Vhoďte je na planetu, kterou drancování nerostnejch zdrojů přivedlo na okraj zkázy, hezky protřepte, zamíchejte a můžeme podávat. Plastikový svět, lehce bizardní příběh z budoucnosti, který má se současností společného více, než jsme si ochotní připustit. Již brzy ve vaší hlavě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28056/plastikovy-svet-28056.jpg 214
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Wolf Publishing

Zelený_Drak
09.02.2015

Navzdory lákavé anotaci a četným zajímavým nápadům mě kniha nedokázala strhnout - s výjimkou asi padesáti stránek někde uprostřed poslední stovky (a ani tomu bych neříkala, že mě to strhlo, spíš, že jsem od knihy konečně přestala utíkat). Vlastně celá ta paralela s naším světem je na konec o tom, jak chce obyčejný mladý muž sbalit zadanou bisexuálku, která o sobě tvrdí, že je lesba. Žádná z postav mi nebyla sympatická tak, abych jí nějak fandila nebo o ni měla obavy. Ale nemůžu přijít na to, co přesně tomu chybí. Vím co knize přebývá... jsou v ní dvě 17. kapitoly, každá jiná. Také je tam pár chyb jako padesátník, ze kterého je najednou čtyřicátník. Ale to není nic, nad čím by se nedalo přimhouřit oko a příběh je promyšlený, neuhádla jsem v půlce, jak to dopadne (kromě úsilí hlavního hrdiny získat svoji vyvolenou, která se sice v závěru zachová bez jakékoliv snahy o vysvětlení dost nepochopitelně, ale i tak se to dalo předvídat). Takže asi tomu chybí humor. Kdyby to bylo víc jako v tom jednom jediném místě, kde jsem se i zasmála, tak bych hodnocení dost zvedla.

smisek05
23.10.2013

Začátek zvláštní ne zrovna čtivý s nějakou tou logickou chybkou, ale potom se to trochu rozjede, ikdyž ... mohlo být lepší, ale rozhodně bych nezatracoval.

Barbastelle
18.04.2012odpad!

Tuhle věc jsem si koupila v levných knihách někde na cestách, když jsem neměla co číst - i přesto jsem se nedonutila to dočíst.
Už jsem zapomněla o čem to bylo, ale možná to bude tím, že to bylo o ničem. Nečtěte to! (a přítomnost této knihy v knihovničce mě vůbec netěší - škoda, že nejsem schopná knihy vyhazovat)

vic11
27.08.2011odpad!

Nedočetl jsem jenom dvě knihy. Nějaký ruský román a tohle rozhodně nedoporučuji číst, ani brát do ruky....

Alinore
13.05.2011odpad!