Plastikový svět

Plastikový svět
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28056/bmid_plastikovy-svet-65c8c3da5baa2.jpg 2 25 25

Vezměte tuctovýho kluka, outsidera co se náhodou připlete do cesty dějinám. Jednu mystickou holku, co zná ty správný lidi a umí udržet tajemství. Přidejte rockovou hvězdu, pojídající na koncertech svý muzikanty, obtloustlýho padesátníka, kterej má ambice stát se guvernérem a psance, co strávil většinu života pod zemí. Do toho namíchejte exotickou směs koření, podivnejch vynálezů jako je vysavač paměti, drogy rostoucí na čipech telefonních ústředen, hvězdný remorkéry a simulátor smrti. Vhoďte je na planetu, kterou drancování nerostnejch zdrojů přivedlo na okraj zkázy, hezky protřepte, zamíchejte a můžeme podávat. Plastikový svět, lehce bizardní příběh z budoucnosti, který má se současností společného více, než jsme si ochotní připustit. Již brzy ve vaší hlavě!... celý text

Přidat komentář

Eillen
30.03.2021 2 z 5

Jak mě v začátku kniha chytla a byla akční se zajímavými nápady (hlavně sjíždění se smrtí), tak na konci to najednou vyšumělo a poslední stránky jsem dočetla spíš jen z povinnosti.

vlkodlaq
20.10.2020 3 z 5

Za přece jen horší čitelnost a chvílemi drhnoucí spád si nejvyšší hodnocení nezaslouží, přesto stojí za pozornost. Plastikový svět nabízí na sci-fi pozadí vcelku živý náhled na současné problémy a naznačuje "špínu v pozadí", kterou v realitě jen tušíme a občas se ukáže nějaká ta špička ledovce.
Za mě doporučuji každému čtenáři, který dokáže vnímat sdělení z nadsázky.


evickakyticka
28.03.2020 3 z 5

Byla doba, kdy jsem na edici Pevnost ujížděla. Tato mi nějak proklouzla nebo jsem už v té době byla nasycena podobnou tématikou. Nicméně teď jsem se na čtení vrhla s chutí a vůbec to nebylo špatné. Vytvořený sět a jeho podivnosti (nejvíc asi sjíždění smrtí) byl fajn úlet. Co mě ale nebavilo, byla politická stránka věci. Ani nechodím k volbám, tak čtení o moci atd. mě absolutně nebaví. Docela se mi líbil styl vyprávění hlavní postavy - bylo to bezprostřední a uvěřitelné. Někdy jsem ale měla hluchá místa, kdy jsem se přistihla, že sice čtu ale nevím co. Tak abych to shrnula - průměr bude dostačující.

NemmamSlov
05.03.2020 4 z 5

Dosť podceňovaná kniha. Ja som mieromilovný kritik, ale také nízke hodnotenie si to nezaslúži. Je neuveritelné, ako sa autor trafil do dnešnej doby, kde sa človek neustále naháňa za bohatstvom, na úkor iného jedinca a hlavne si neuvedomuje, aké následky spôsobuje nie len druhým, ale aj samotnej prírode. Hlavná dejová línia je orientová hlavne na boj o politickú moc. Samozrejme hlavný hrdina má iné problémy, hlavne ako zbaliť bisexuálne dievča. Našťastie ich spájajú spoločné ciele, tak vzniká celkom zamotaný príbeh. Zaujala ma postava Waldmof, ktorá na scénu nastupuje až niekde za polovicou. Menší psychopat, škoda že mu autor nedal viac priestoru. Veľa okatých chýb preto jednu hviezdu uberám.

Zelený_Drak
09.02.2015 1 z 5

Navzdory lákavé anotaci a četným zajímavým nápadům mě kniha nedokázala strhnout - s výjimkou asi padesáti stránek někde uprostřed poslední stovky (a ani tomu bych neříkala, že mě to strhlo, spíš, že jsem od knihy konečně přestala utíkat). Vlastně celá ta paralela s naším světem je na konec o tom, jak chce obyčejný mladý muž sbalit zadanou bisexuálku, která o sobě tvrdí, že je lesba. Žádná z postav mi nebyla sympatická tak, abych jí nějak fandila nebo o ni měla obavy. Ale nemůžu přijít na to, co přesně tomu chybí. Vím co knize přebývá... jsou v ní dvě 17. kapitoly, každá jiná. Také je tam pár chyb jako padesátník, ze kterého je najednou čtyřicátník. Ale to není nic, nad čím by se nedalo přimhouřit oko a příběh je promyšlený, neuhádla jsem v půlce, jak to dopadne (kromě úsilí hlavního hrdiny získat svoji vyvolenou, která se sice v závěru zachová bez jakékoliv snahy o vysvětlení dost nepochopitelně, ale i tak se to dalo předvídat). Takže asi tomu chybí humor. Kdyby to bylo víc jako v tom jednom jediném místě, kde jsem se i zasmála, tak bych hodnocení zvedla.

smisek05
23.10.2013 3 z 5

Začátek zvláštní ne zrovna čtivý s nějakou tou logickou chybkou, ale potom se to trochu rozjede, ikdyž ... mohlo být lepší, ale rozhodně bych nezatracoval.

Barbastelle
18.04.2012 odpad!

Tuhle věc jsem si koupila v levných knihách někde na cestách, když jsem neměla co číst - i přesto jsem se nedonutila to dočíst.
Už jsem zapomněla o čem to bylo, ale možná to bude tím, že to bylo o ničem. Nečtěte to! (a přítomnost této knihy v knihovničce mě vůbec netěší - škoda, že nejsem schopná knihy vyhazovat)

vic11
27.08.2011 odpad!

Nedočetl jsem jenom dvě knihy. Nějaký ruský román a tohle rozhodně nedoporučuji číst, ani brát do ruky....

Alinore
13.05.2011 odpad!

Nedočetla jsem to. Neměla jsem na to nervy. :/

Štítky knihy

české sci-fi česká fantastika

Autorovy další knížky

2007  46%Plastikový svět
2013  80%Vrakoviště