Píseň o Rolandu

Píseň o Rolandu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185825/pisen-o-rolandu-185825.jpg 4 6 2

Cink262
05.09.2017 3 z 5

Kniha byla napínavá a v Zeyerově úpravě i lehko a rychle čitelná, vše velmi dobře a výstižně popisovala a přitom nijak více nezacházela do jiných dějů a témat. V knize bylo mnoho zajímavých postav a zdálo se mi, že mnoho z nich bylo jaksi protikladných, černobílých – poukazovali na to, že ten je dobrý a ten zlý (křesťan – pohan; věrný rytíř – zrádce). Když jsem si o této knize hledal více zaujalo mě také to, že doopravdy nebojoval Roland proti saracénům, ale proti Baskům (křesťanům), kterým Karel vypálil a vyplenil jejich město a to jen proto, že z dlouhého obléhání Zaragozy nemělo jeho vojsko dostatek potravin. Dopad knihy bylo asi hlavně upevnění moci pozdějších vládců Francie, ale vedla i k větší nenávisti křesťanů vůči muslimům.

Daxie L. Jesus
15.01.2014 3 z 5

Epos no...já už ani nemám, co dodat. Máme dobrého a moudrého krále, nejkřesťanstějštího křesťana a jeho poskoka + prolhané zrádné bestie-saracény. Ideál hrdinů, co jiného čekat než Bohobožskou krvavou vyvražďovačku.
P.S.: Schválně jestli u o tom někdo natočil film, asi bude dost epický.