Malvína

Malvína https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491684/bmid_malvina-sKo-491684.jpg 4 196 196

Pink Tattoo série

Někdy se ten pocit vsákne pod kůži jako inkoust a vytvoří na ní jedinečný vzor. Malvína ovládla hru vzhledů. Každý den nosí masku, kterou si sundává pouze v noci. Tehdy se jí vrací vzpomínky a noční můry. Pouze v noci je nahá a zranitelná. Arek má na zádech vzory, ale nejedná se o tetování. Jsou to vzpomínky, které mu kdosi vryl do kůže. Míval ve svém životě ženu, která mu nabídla to, po čem nejvíc toužil – zapomnění. Tato žena už s ním není. Malvína a Arek mají jedno společné – nehledají lásku a raději se do žádných vztahů nepletou, protože v hloubi duše vědí, že je na konci čeká jen bolest. Ne vždy se nám však stane to, co si přejeme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Malwina , 2020

WaN635
29.11.2022 4 z 5

Když jsem dočetla první díl - příběh Lilky, tak jsem napsala, že každý by měl mít takového životního kamaráda, jako je Malvína. A to beze zbytku platí i po přečtení jejího příběhu.
Lilčin příběh se mi líbil o kousek víc, ale i Malvínin příběh byl zajímavý, citlivě napsaný.
Nepochopila jsem moc dobře, proč otci kývla po tom všem, jak se k ní choval.
Arekův příběh se mě dotkl více, bylo mi ho upřímně líto, hrozné dětství ....., i přesto, všechno z něj vyrostl slušný, statečný a citlivý člověk.
Na Jasmínin příběh se těším a ráda si jej přečtu.

Adelin239
23.11.2022 5 z 5

Na druhý díl jsem se, díky přečtení prvního, moc těšila. Malvína mi byla velmi sympatická a to stejné platí o mužském protějšku Arekovi. Proto jsem překvapená, jak jsem z knihy nadšená a zároveň malinko zklamaná. Začátek měl trochu pomalý rozjezd, takže jsem se nutila do čtení, prostředek knihy skvělý, plynulý a konec mi moc nesedl. Některé pasáže v knize mi přišly uspěchané a rychle vyřešené a představovala jsem si i trochu jiný závěr. Důležité však je, že příběh dobře dopadl pro oba hlavní hrdiny. Takže za mě nakonec spokojenost a těším se na třetí díl!

TerryDee
10.11.2022 4 z 5

Ze začátku jsem byla hodně nadšená, že vyjde zrovna kniha o této hrdince. Už v předešlém díle jsem si Malvínu oblíbila a byla jsem zvědavá na její životní příběh.

Malvína na mě působila jako velmi silná žena, která se sebou nenechá jen tak vláčet. Což si skoro po celou knihu udržela, ale jakmile se blížil konec, tak polevila. Vůbec se mi nezamlouvalo, že se tak lehce podřídila otci, který se k ní po celý život choval jako největší hovado, a zahodila svůj život a vše co k němu patřilo, a to Arek a její přátelé. Areka mi bylo líto. Tím čím si v životě prošel, bylo fakt šílené. Nicméně i přes nepřízeň osudu se z něho stal muž se srdcem na správném místě.

Takže z toho důvodu se mi vůbec nelíbil konec. Šlo to totálně proti Malvíně a Arekovi. Myslím si, že si Malvína i Arek zasloužili lepší konec. Či lepší zpracování.

Jsem ráda, že se tam stále vyskytovaly Lilka a Mat. Jejich příběh je neuvěřitelný a tak silný. Ti dva nám dokazují, že se vše může v dobré obrátit. Což je podle mě velmi hezké poselství. ️

barborelka
25.10.2022 4 z 5

Příběh Lilky se mi líbil o fous víc....ale autorka píše moc hezky.

Evaho73
24.10.2022 5 z 5

"Malwina" je ďalší román Anny Szafrańskej plný životných skúseností, ale aj nádeje na nové príležitosti, ktoré osud prináša. Príbeh Malwiny je opísaný veľmi realistický a šokuje emóciami, ktoré sa vynárajú zo stránok knihy. Je ťažké prejsť okolo tejto knihy ľahostajne, pretože autorka neskutočne presne opísala pocity a myšlienky postáv. To asi vyzdvihujem najviac, pretože vytvoriť príbeh je jedna vec, ale opísať ho tak, aby čitateľa oslovil, je vec druhá.

Miška935
15.10.2022 3 z 5

Na druhy díl jsem se těšila, ale popravdě jsem trochu zklamana. Byl to slabší díl a Liliana byla daleko lepší. Začátek se hrozne táhl, prostředek byl už lepší a bavil me, ale konec byl hodně uspechany

Šárka88
15.10.2022 4 z 5

Asi třičtvrtě knihy jsem se nutila číst. Dlouhé kapitoly byly místy hluché a nezáživné. Začátek se stále točil kolem Liliany a Mata, později Malvina a Arek. Rozebírání jejich životu a spojení mezi nimi pak už celkem šlo. Konec byl na mě, až moc rychlí a dobře dopadl, bude třetí díl? Myslím, že se někdy dočkáme knížky Jasmine a rada si ho přečtu a musím říct, ze první díl Liliana byl opravdu lepší.

cori
12.10.2022 3 z 5

Top manažerka Malvína se zamiluje do tatéra Areka. Oba mají za sebou neradostné dětství a ztrátu nejbližších a bojí se otevřít nové lásce. Hlavní hrdinka se chová ve vztahu jako puberťačka, tajemství vyplouvají na povrch a vše koření sexuální scény. Ženské čtení pro dlouhé zimní večery.

pogmanka
08.10.2022 5 z 5

Tak jsem si říkala, že si to přečtu, abych to měla komplet, protože příběh Lilky byl super a chytil mě za srdce, ale nepředpokládala jsem, že tohle bude lepší, ale světe div se, mě se tenhle díl líbil i o trošičku víc než ten LIlky, Lilky příběh byl silný to ano, už to téma to táhlo, ale tady mi to přišlo vyrovnanější a prostě jsem si užívala, jak se hrdinové dávali dohromady, svěřovali se se svými problémy a taky to, že jsem tam měla neustále na očích Lilku s Mattem. Prostě všechny, co jsem měla ráda, stále na jednom místě, za mě super.

Loire
04.10.2022 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se velmi těšila. Za mě si myslím, že byla knížka napsána skoro stejným způsobem jako Liliana, nebyla tolik detailnější, jediné co mě mrzelo, že se všechny problémy řešili rychle a z ničeho nic byli strašně rychle vyřešené a konec skončil tak nějak divně, že jsem ho čekala jiný, ale i tak moje spokojenost s knížkou je úžasná.
Určitě doporučuji přečíst. Mě se knížka hodně dotkla a opravdu spisovatelka hodně překvapila. Už se nemůžu dočkat, až budou přeložené všechny díly, jelikož tohle je autorka u které nemám strach, že by se mi knížky nelíbili a až bude kompletně celá série, tak si knížky přečtu znovu a dohromady.

Lovana
26.09.2022 4 z 5

Na druhý díl série Pink Tattoo jsem se hodně těšila, i když jsem měla trochu strach, protože jsem četla dost názorů, že je Malvína výrazně horší než Liliana. Možná je to i tím, že jsem po všech těch recenzích neměla tak vysoká očekávání, ale já rozhodně zklamaná nejsem, i když Liliana se mi líbila o trochu více.
Rozjezd byl asi poněkud pomalejší, přišlo mi, že se chvílemi příběh točil více kolem Liliany a Mata, ale potom jsme se dostali pořádně i k Malvíně a Arkovi a ani jeden z nich to tedy neměl v životě jednoduché… Byla jsem ráda, že jsme se kromě Malvíny a Arka znovu setkali s již známými postavami, Lilkou, Matem, Džas a malým Oskarem.
Konec tohoto dílu mi přišel zvláštní, ani nedokážu pochopit, proč by se postavy zachovaly zrovna takto… Minimálně by si ten konec zasloužil více prostoru, bylo to najednou strašně rychle vyřešené… Rozhodně to ale neznamená, že by se mi kniha nelíbila nebo mě zklamala, pouze se mi první díl líbil o trochu více.
Moc se těším na další díl, jsem opravdu zvědavá, o se dozvíme o Jasmíně, tím spíš, že nějaké náznaky už jsme dostali v tomto díle.

Hodnocení 4,25*/5*

Moniska2410
24.09.2022 3 z 5

První díl Liliana byl o chlup lepší. Pomalejší začátek,ale pak dostaneme velmi silný životní příběh Malvíny a Areka. Konec mi přišel uspěchaný.
Plusem bylo sledování dalšího vývoje vztahu Mata a Lilky z prvního dílu.V průběhu čtení začínají být náznaky ohledně třetího dílu Jasmína, na který se už dost těším.

Nioba
23.09.2022 4 z 5

Za mna taka jednohubka, nebolo to zle, ale ani to nicim neohurilo. Cita sa to dobre. V niektorych mementoch som sa nestacila cudovat, preco sa sprava ako sa sprava, ale tak hold nepiseme to my, ale autorka :-)

Petriii
14.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Tak tuhle knížku jsem četla nadvakrát, potřebovala jsem trošku odstup a doufala jsem že napodruhé mě to zaujme víc.Ale moc to nepomohlo. Jako jo, bylo to čtivé, dobře napsané a mělo to nápad.
Ale některé pasáže byly taaak strašně zdlouhavé, myšlenky se často opakovaly a u Malvíny jsem nijaký posun v charakteru teda neviděla, chovala se stále jako puberťačka.
A bože,ten konec... TEN KONEC! To bylo jako co? Pořád mi v hlavě běží jen proč? Otec se k nim choval jako hovado a ona ho stále poslouchala a podřizovala se. Byl to problém v jejich věku se vzepřít? A pak,po tom všem jak dlouho s Arekem hledali cestu k sobě a budovali nějaký vztah, tak to spisovatelka takhle ukončí,dá je od sebe a na třech stránkách jim následně udělá nějaký rádoby romantický konec? Bohužel,tímhle mě tak naštvala, že víc jak tři hvězdy prostě dat nemůžu...

Šajler
11.09.2022 4 z 5

Pěkně ale oproti prvnímu dílu trochu slabší

Ivushaak
07.09.2022 3 z 5

Oproti prvnímu dílu, byl tento rozhodně slabší. Děj takový o ničem, obě hlavní postavy se chovali jako by jim bylo 14 a ne 30+.

Jenny46
04.09.2022 4 z 5

Těšila jsem se na další pokračování a měla strach ohledně nízkého hodnocení...
Ale zbytečně je pravda, že 1 díl byl o hvězdičku lepší, příběh nebyl špatný. Malvinu jsem si oblíbila a chtěla vědět jaké tajemství skrývá z minulosti.
Určitě stojí za přečtení, těším se na pokračování ;0))

AliceTief
21.08.2022 2 z 5

Za mě teda brutální propad. Na rozdíl od prvního dílu, kdy jsem četla jedním dechem, u Malvíny jsem se musela vyloženě nutit do čtení. Dočetla jsem jen ze zvědavosti, jestli natuknou třetí díl. Malvína je za mě nemastná neslaná a Arek? ano něco zažil, ale na to jakej je tu kus chlapa, hrozná cíťa. Doufám,že Jasmína bude aspoň stát za to.

MaláKnihomolka
18.08.2022 4 z 5

Liliana byla jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla. Tolik emocí v jedné knize jen tak nenajdete. Proto jsem měla u Malvíny velká očekávání, i když jsem si ji oblíbila právě už v prvním dílu. Stejně tak jako Arka. Ty dva nejde nemít rád. Malvína pomohla Lilce v těžké životní situaci a Arek? Chlap jako hora s taktéž velkým srdcem.
Druhý díl nebyl taková emoční bomba jako ten první, ale stejně mi bylo smutno, když jsem četla o jejich minulosti apod. Navíc jsem se bohužel občas trochu nudila. Liliana tak u mě zůstává o stupínek výš.
Líbilo se mi, že i zde se setkáváme s Lilkou, Matem, Džas a malým Oskarem. Přiznávám se, že jedno tajemství, které se na konci provalí, jsem vůbec nečekala. Ale zase o to víc se těším na třetí díl, kde bude v hlavní roli Džas alias Jasmína. Ta holka je správně praštěná, takže myslím, že si budeme rozumět a doufám, že se opět setkáme s Arkem a Malvínou. Arek zde ukázal, jak může chlap milovat ženu celým svým srdcem a tím si mě naprosto získal. Navíc je tahle série samozřejmě plná tetování a o to víc to pak miluju.
Moc se těším na další díl, snad se ho dočkáme brzy.

Andrejka91
14.08.2022 5 z 5

Za mě byl první díl o chlup lepší, co se týče příběhu.
V tomto dílu mi přišlo, že se polovinu knihy řešila jen Liliana a Malvínin příběh se začal rozvíjet až v druhé polovině knihy a za mě nebyl tolik emocionální jako ten první.
Ale i tak tuto trilogii jsem si moc oblíbila a už aby tu byla kniha o Jasmíně, určitě se máme na co těšit.

Anna Szafrańska
polská, 1990