Liliana

Liliana https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475863/bmid_liliana-lKi-475863.jpg 5 387 112

Pink Tattoo série

Tetování není jen ozdoba. Často je jako otevřená kniha,do které jsou zaznamenány osudové okamžiky lidského života. Lilianě je osmnáct, když se rozhodne začít samostatný, dospělý život. Proti vůli rodičů opustí rodný dům a odejde s Matějem, klukem, kterého oni odmítají přijmout. Čekají spolu dítě a Liliana věří, že budou šťastná, milující rodina. Opak je pravdou – nemocné dítě, snoubencova závislost a sklony k násilnému chování zničí Lilianin sen. Když pak jedné osudné noci uprchne se synem v náručí před Matějovými kumpány, kteří ji chtějí znásilnit, najde útočiště u Malvíny, mladé ženy, u které už nějakou dobu načerno uklízí, aby si přivydělala. Dívky, od pohledu absolutně odlišné, najdou společnou řeč. Díky Malvíně se Liliana seznámí s talentovaným tatérem Matem. Jejich setkání způsobí, že Liliana, jako motýl vytetovaný na jejích zádech, konečně může roztáhnout křídla. Strhující, emocemi nabitý román o boji za sebe a své nejbližší, o lásce a sebeúctě, o rodině, kterou ne vždy určují jen pokrevní pouta, a o lidech, kteří přes tíhu svých životních osudů dokáží nabídnout nezištnou pomoc a podporu. Liliana je první z románů z cyklu „Pink Tattoo“. Příběhy tří žen, Liliany, Malvíny a Jasmíny, kterým osud uštědřil nejednu ránu, se protínají v tetovacím salónu. Každá z nich bojuje s temnými démony ze své minulosti a snaží se dál žít a hledat smysluplný, naplňující, i když ne vždy jednoduchý vztah.... celý text

hadenka
22.01.2022

Opravdu velice pěkná kniha,přečteno za dva dny. Bohužel má kniha námět,který je reálný. Už se těším na další díl.

katasokolov
22.01.2022 5 z 5

Naprosto strhující kniha, která nikoho nemůže zanechat chladným. Příběh, který se Vám zaryje pod kůži a ještě tam nějakou dobu zůstane.
Vypořádání se s minulostí, s křivdami, navazování nových přátelství, sbližování se s novými lidmi a složité volby ohledně směřování dalšího života, o tom všem je tato kniha.
Jsem naprosto unešena, knihu jsem zhltla během jednoho dne a už teď netrpělivě vyhlížím další díly.

Miška935
21.01.2022 5 z 5

Tohle byl fakt silný příběh a hned ze začátku jsem měla i slzy v očích. Polky opravdu umí psát knihy, protože to je příběh co opravdu stojí za to si ho přečíst. A ten konec to bylo úplně o nervy…doufám v další díl :)

Pitbullka
14.01.2022 4 z 5

Neskutečně čtivý a silný příběh. Mat byl láska na první řádek a takovýho chlapa by brala asi každá. Jen mi občas vadilo chování Lilky. Doufám, že další díly série vyjdou i v češtině.

Petronella.k
11.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Emočně jsem byla při čtění na horské dráze. Liliana byla skvělá a Oskar ještě dokonalejší. Tyhle příběhy z tetovacího prostředí miluju víc jak vanilkovou zmrzlinu v létě! Při čtení začátku, co se týče příběhu s Matějem jsem tajila dech, jakmile nastoupil Matyáš, rozechvěly se mi vaječníky. Do posledních stránek jsem čekala, kdy se otec roku objeví a doufala jsem, že dopadne špatně a co si budem, ani jsem nedýchala, dokud jsem si nepřečetla, že je Lilka v pořádku. Úžasný, ony to prostě Polky umí. Těším se na další!

terryaknihy
03.01.2022 5 z 5

Neskutečně nabitý příběh o Lilianě mě emočně rozbořil. Autorka se pustila do těžkých témat, jako je domácí násilí, rodinné vztahy.. Ale zároveň to vyvážila obrovskou touhou, láskou, a také pevném přátelství. Když se člověk dotkne dna a najde znovu vůli žít a dovolí si být šťastný. Když si uvědomí, že i on má to právo být ve svém životě šťastný, tak o tom přesně tento příběh je. Kniha se během dvou dnů, co jsem ji neskutečně hltala, dostala do TOP knih za rok 2021 a dám za ní ruku do ohně. Prosím, dejte knize šanci. Pevně věřím, že se vám bude líbit. Má kompletní recenze bude brzy na instagramové profilu Knihy Dobrovský.

Petriii
20.12.2021 4 z 5

Moc krásná knížka. O bolesti, utrpení, smutku... Ale také o nalezení nového života, naděje, štěstí a lásky. Za celou dobu jsem se nestihla nudit, bylo to opravdu divoké a krásně napsané. Ty Polský holčiny to vážně umí :)

petra5682
17.12.2021

Mně se naopak skvěle četl začátek, možná proto, že do tématu vidím a přišlo mi to uvěřitelné, naopak jsem se snažila začíst dále při různých scénách, které pro mě nebyly tak uvěřitelné jako ten začátek a chování hlavní hrdinky mi přišlo nepochopitelné a nebo jako klišé scény, ale celkově kniha byla skvělá a doporučila bych jí každému, kdo prožívá nešťastný vztah či násilí ve vztahu. Určitě si přečtu další díly ze série, až vyjdou.

KlosKa
16.12.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem si vyhlídla už podle anotace a velice mě zaujala. A musím říct wow. Velice krásný příběh. Jak psala už níže pogmanka, začátek byl takový těžkopádný a díky bídě a prostředí, které se tam objevovalo, jsem si připadal spíš někde ve válečném prostředí než v současnosti. Každopádně začátek je velmi důležitý pro pochopení celé knihy a také velice smutný, ale pak se děj rozjede a už nemůžete přestat kniha je od polské autorky, která mě opravdu nadchla a mohu jen doporučit. Už se těším na další díly série ;)

pogmanka
16.12.2021 4 z 5

Musím přiznat, že ze začátku jsem se nemohla začíst a trochu mi vadilo oslovování hrdinky Lilka, ale čím dál jsem se dostávala, tak tím víc mě to bavilo a po těžším začátku už jsem to hltala jedním dechem a přála hrdince všechno dobré. Takže za mě pěkné a oddechové čtení.

Misa.K1
29.11.2021 5 z 5

Moc pěkný příběh.

MichaelaJan
27.11.2021 5 z 5

Úžasná kniha s úžasným příběhem. Nemohla jsem přestat číst. Po dlouhé době kniha, která mě opravdu nepustila. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. ️

domácí násilí tetování závislosti

Anna Szafrańska