Liliana

Liliana https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475863/bmid_liliana-lKi-475863.jpg 5 387 112

Pink Tattoo série

Tetování není jen ozdoba. Často je jako otevřená kniha,do které jsou zaznamenány osudové okamžiky lidského života. Lilianě je osmnáct, když se rozhodne začít samostatný, dospělý život. Proti vůli rodičů opustí rodný dům a odejde s Matějem, klukem, kterého oni odmítají přijmout. Čekají spolu dítě a Liliana věří, že budou šťastná, milující rodina. Opak je pravdou – nemocné dítě, snoubencova závislost a sklony k násilnému chování zničí Lilianin sen. Když pak jedné osudné noci uprchne se synem v náručí před Matějovými kumpány, kteří ji chtějí znásilnit, najde útočiště u Malvíny, mladé ženy, u které už nějakou dobu načerno uklízí, aby si přivydělala. Dívky, od pohledu absolutně odlišné, najdou společnou řeč. Díky Malvíně se Liliana seznámí s talentovaným tatérem Matem. Jejich setkání způsobí, že Liliana, jako motýl vytetovaný na jejích zádech, konečně může roztáhnout křídla. Strhující, emocemi nabitý román o boji za sebe a své nejbližší, o lásce a sebeúctě, o rodině, kterou ne vždy určují jen pokrevní pouta, a o lidech, kteří přes tíhu svých životních osudů dokáží nabídnout nezištnou pomoc a podporu. Liliana je první z románů z cyklu „Pink Tattoo“. Příběhy tří žen, Liliany, Malvíny a Jasmíny, kterým osud uštědřil nejednu ránu, se protínají v tetovacím salónu. Každá z nich bojuje s temnými démony ze své minulosti a snaží se dál žít a hledat smysluplný, naplňující, i když ne vždy jednoduchý vztah.... celý text

TVer
15.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila mnohem víc, než jsem čekala. Čekala jsem nějaký laciný erotický román, který jsem dostala jako dárek. Začala jsem ji číst, když mě nenapadalo nic jiného a úpřimně mě to překvapilo.

Autorka otevírá tému domácího násilí, vypořádávání se s autistickým dítětem, alkoholismus atd.

Ze začátku jsem úplně nerozuměla tomu, proč Liliana pracovala načerno. Oskar už chodil do školky, tak jsem nepochopila to, proč by nemohla pracovat legálně.

Když ale Liliana odešla od Matěje, ulevilo se mi, ale zároveň jsem si říkala, že to ještě nemůže být ono, že není možné, aby Matěj prostě jen tak zmizel. Měla jsem pravdu.
Samozřejmě jsem nečekala, že nakonec ten, kdo téměř zemře bude Liliana.

To, že se spřítelila s Malvínou, která ji nakonec pomohla a zachránila ji, mě moc nepřekvapilo, ale přišlo mi to dost nerealistické. Mnoho žen takové štěstí v životě nemá, aby je k sobě někdo přichýlil, dal jim práci, kopu peněz atd., ale ok, beru.

Nepřekvapilo mě, když Liliana Matěja viděla na lavičce před divadlem, předpokládala jsem, že bez jejích peněz se z něj stane bezdomovec. Jelikož ale Liliana nezměnila školku, do které chodil Oskar, tak mě moc nepřekvapilo, že si tam na ní Matěj počkal a pak jí sledoval k Malvíně domů. Byla jen otázka času, kdy k tomu dojde, jinak by v té knize nebyla žádná následná konfrontace a tento vztah by byl neuzavřený, co by se asi přeneslo (a pravděpodobně se to i částečně přenese) do dalších knih v této sérii.

Moc se mi také líbí postava Mata, je to takový "bad boy", který je ale dobrý k Lilianě. Trochu klišé, ale velice účinné. Doufám, že se další kniha zaměří více na vztah Areka s Malvínou.

Celkově se mi ale kniha líbila a určitě si přečtu další části série.

Magrata15
13.06.2022 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek k nákupu. Podle obálky jsem ji odsoudila na ženský román plný romantiky a vzala jsem ji hned ke čtení, abych "to měla za sebou".
Ovšem hned po pár stránkách jsem byla vyvedena z omylu. Tak to byla síla. Chvílemi jsem zatínala zuby vzteky, jak je tohle možné a chvílemi jsem pro slzy neviděla na stránky.
Anna Szafranská mě zvoleným tématem velmi překvapila. Víc takových knih, aby ženy pochopily, že si nemusí nechat všechno líbit, že se mohou a musí bránit! (pravda je samozřejmě taková, že i muž může být obětí domácího násilí).

mončičák42
10.06.2022 4 z 5

Příběh ženy, která v sobě našla víru v lepší život a bojovala pro sebe a své dítě. Kniha o síle přátelství, síle lásky i lásky mateřské. Dotýká se závažných témat ( týrání, závislost, duševní zdraví, rodinné vztahy ) a umně popisuje tatérské prostředí.

Lofda
05.06.2022 4 z 5

Čím to, že mě příběhy od sousedů z Polska baví čím dál víc? Možná tím, jak moc mají společného s naším prostředím? Dle anotace jsem věděla, co se bude dít na začátku a nechtělo se mi to vlastně ani číst.. Není lehké si představit, jak může "skončit" mladá holka, protože se prostě zamiluje a nevidí neslyší.. Domácí násilí, malé dítě (jak už ale někdo psal, ten autismus u i tak dost šikovného tříletého dítěte mi úplně nesedl, spíš bych to chování chápala jako následky toho, v čem ten malý žil), bylo toho na tu holku vážně dost.. Na plné hodnocení to za mě není, tak nějak jsem hlavním hrdinům všechnu tu "chemii a záblesky touhy" nemohla úplně uvěřit, tím spíš po tom, čím vším si Lilka na začátku prošla, ale v rámci žánru slušné 4* a další díly si nejspíš ujít nenechám ;-)

clarkens
03.06.2022 5 z 5

Tohle se četlo samo! Zajímavý námět i zpracování. V některých okamžicích jsem se ztrácela v čase, přišlo mi, že toho prožili tolik a přitom to bylo jen pár tydnu, to mi trošku vadilo. Rozhodně si ale přečtu další díl

PeťkaW.
01.06.2022 3 z 5

Tak jo, můžete si připravit kameny, protože za tohle moc sympatií nezískám, když vidím komentáře přede mnou. Omluvou mi budiž to, že jsem díky anotaci čekala úplně jiný příběh, než který jsem nakonec dostala. A to byl asi největší problém. Připravovala jsem se na těžké čtení, plné depresivních obrazů, silných emocí, možná s trochou romantiky. Prvních 30 stránek to tak i vypadalo, protože autorka začala vykreslovat životní příběh, který byste si za rámeček rozhodně nedali a s Lilianou si její úděl nevyměnili ani za nic. Jenže pak najednou cvak a z dramatu byla čistá romantika alá červená knihovna. Rytíř na bílém koni, červenání se, nějaké neshody, chemie pokročilého stupně, sex a samozřejmě láska až za hrob po cca 3 měsících. Všechna druhotná témata, kvůli kterým měla být knížka tak hrozně "silná", šla najednou na vedlejší kolej a ve stínu romantické linky se úplně ztratila. Stejně tak další postavy, které najednou působily, jako by byly jenom do počtu, protože bylo autorce asi samotné trapné psát jenom o hlavní dvojici. A ve světle toho všeho jsem jí pak už nebyla schopná těch pár dramatických pasáží věřit. Působily na mě nuceně, vykonstruovaně a jako by je tam chtěla násilím nacpat za každou cenu, aby příběhu dodala hloubku. Jenže já radši drama a emoce mezi řádky, které mají kolikrát větší sílu, než když je takhle naplno explicitně napíšete. Závěrečná akční scéna už pak působila vyloženě jako vynucený patos, stejně jako epilog z pohledu Mata. Nechápejte mě špatně - četlo se to dobře, čtení ve finále nelituju, ani v nejmenším nechci zlehčovat témata, které si autorka vybrala a popisovala a je fajn vidět, že polské spisovatelky zvládají i víc, než jenom 365 dní, ale na mě Liliana působila nejvíc jako trochu marná snaha o napodobeninu knížky "Námi to končí" od C.Hoover. Nehledě na to, že jsem čekala zkrátka něco jiného. Tak... a můžete házet.

veronika4937
30.05.2022 4 z 5

Knížku jsem koupila 'do počtu' kvůli akci v knihkupectví a jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Začátek byl opravdu drsný, ale pak se příběh hezky rozvíjel a rychle plynul.

Micandy
29.05.2022 5 z 5

Tahle kniha si zaručeně zaslouží plný počet hvězd. Dokonce jsem kvůli ni odložila rozečtenou detektivku, tak moc mě tahle kniha chytla za srdce.
Lilka mi byla sympatická od začátku a byla jsem zvědavá , jak se vyvine její povaha, přes složité životní zkoušky. Autorka to nezjednodušovala, tím byl příběh tak reálný. Všechny postavy měli v příběhu smysl.
Doporučuji, není to žádná trapná romanťárna , ale silný příběh.

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Páni... Když jsem do knihy šla, čekala jsem další krapet peprnější knížku. Ale to co jsem dostala mi naprosto vyrazilo dech. Tohle bylo prostě dokonalé. Kniha, která vás rozbije a pak zase slepí.
Veliké doporučení! Ale možná si připravte kapesníky :)

Deevv
27.05.2022 5 z 5

Naprosto úžasný příběh. Tak jednoduše napsaný a zárověň plný citů. Několikrát mi tekly slzy. Tento žánr nevyhledávám, ale děkuji, že jsem si za nákup knih mohla toto přečíst a už teď vím, že si přečtu nejen zbytek serie, ale určitě i jiné knihy autorky. Opravdu mě to vzalo za srdce.

nela3812
25.05.2022 5 z 5

První příběh ze série Pink Tattoo si mě okamžitě získal. Začetla jsem se téměř okamžitě a hltala stránky v každé volné minutě. Lilian vypráví silný příběh týrané ženy, který je plný velmi silných emocí.

Zpočátku velmi silný příběh vás chytne za srdce a s hlavním hrdinkou budete prožívat nejtěžší chvíle života týrané ženy. Věřím, že ač je příběh smyšlený, zasáhne do duší a srdcí mnoha z nás. Jsou to okamžiky, které se dějí a ženy, které jim musí čelit… Jen při pomyšlení na to, jak reálné to všechno muže být, mi bylo úzko.

Autorka nám však skrze příběh ukazuje také sílu ženy, která se postaví svého dosavadnímu životu. Najde oporu a přátelství na místě, kde by jej nečekala. Najednou se tak v příběhu dostáváme mezi sympatickou partu lidí a společně s hlavní hrdinkou odhalujeme sílu lásky a přátelství.

Mimo to odhaluje autorka také několik dalších náročných témat, jakými jsou například alkoholismus či duševní nemoci. Všemu se věnuje citlivě a s dostatečnou mírou tak, že nezakrývá příběh hlavní hrdinky. Vše se krásné doplňuje a vytváří to tak nabitý a naprosto dechberoucí příběh.

Kniha je napsána opravdu velmi čtivě a troufám si říct, že pohltí každého čtenáře, který jí vezme do ruky. Emocionálně nabitý příběh je dokreslen originálním prostředím tatérského studia a příběhy dalších hrdinu, na které hlavní role zatím čeká. Ale už nyní mě jejich životy, přátelství a vzájemné porozumění vzali a nemůžu se dočkat, až se v dalších dílech dozvím více.

Hodnotim 5/5 a už netrpělivě vyhlížím další díly.

cori
20.05.2022 3 z 5

Erotická červená knihovna o týrané ženě, která po útěku od partnera najde lásku u tatéra.

prestiggio
19.05.2022 5 z 5

Knihu som dostala zadarmo z jednoho kníhkupectva. Sama by som si ju nikdy nekúpila. Podľa obálky by som ju asi priradila ku knihám s erotickou tematikou, ktoré vôbec nečítam. Ale nemohla som sa mýliť viac. Kniha bola úžasná. Plná emócií. A priznám sa, ze na konci som plakala.

Hatshepsut
19.05.2022 4 z 5

Krásný příběh s těžkým tématem. Po přečtení recenzí k této knize jsem se bála co mě čeká. Ale myslím, že není třeba se obávat. Začátek je smutný, ale potom poznáte skvělé osoby, pravé přátelství a velmi zajímavé prostředí tatérského studia. Liliana je postava, která se i po těžkém období svého života snaží najít své štěstí. A má úžasného chlapečka, díky kterému to nikdy nevzdá. Těším se na příběh Malvíny!

ivka7708
18.05.2022 5 z 5

Knihu som prečítala jedným dychom. Silný príbeh týranej ženy, ktorá si spočiatku myslí, že všetko je jej vina ale nájde silu urobiť správnu vec. Príbeh je napísaný takým štýlom, že jednoducho musíte čítať ďalej. Už sa teším na ďalšie diely tejto série.

Littlemonday
15.05.2022 5 z 5

Knizka, ke ktere jsem se dostala diky knizni stafete a jsem za to moc vdecna!

Jsem holka, co je spis pres thrillery, uplne nemusim nejaky sladarny a jen obcas si ujedu jinym smerem nez je nejake psycho.

Kazdopadne tohle je jedna z knih, ktery ve mne vyvolaly spoustu emoci, prekvapeni a nemohla jsem se odtrhnout. Uz takhle dopredu proste musim napsat, ze Liliana byla SKVELA!

Uplne na zacatku se ocitnete v klasickem romanu se zakazanou laskou, ktera se vsak az necekane rychle zmeni v hruzu a teror, ktery Liliana a jeji syn Oskarek prozivaji s jejim partnerem Matejem.
Pokracujete k setkani Lilky s lidmi, kteri ji maji opravdu radi a najednou se prehoupnete do erotickeho romanu, ktery ale neni trapny nebo Greyovsky! Vsechno je popsane s citem a uveritelne.

Zaver je opet jako na horske draze a Liliana dostava od zivota dalsi ranu jako by uz predtim netrpela dost…
Jak to vsechno jen dopadne? To uz si prectete sami.

Knizka ma spad, dej plyne, ani na chvili jsem nemela pocit, ze bych se nudila nebo ze bych potrebovala knihu odlozit. Prozila jsem si s hlavni hrdinkou smutek, vztek, dojeti i smich. Nekolikrat se mi stalo, ze jsem uplne zmenila nazor na nektere postavy, a to poradne z cerne na bilou a naopak. Autorka to do sveho dila dostala vsechno a za to klobouk dolu.

Liliana je prvnim dilem trilogie a ja jen doufam, ze ty dalsi budou stejne skvele!

5/5

Budu rada, kdyz me pro dalsi recenze budete sledovat i na IG: little.monday

evineckY
15.05.2022 4 z 5

Nemám ráda násilí a těžko se mi to poslouchalo.
Liliana si toho prožila hodně, ale ale nejvíc mi bylo líto Oskara.

scarletblue
12.05.2022 5 z 5

Skvělá, dechberoucí, úplně mě odrovnala. Trochu jsem nevěřila tomu, že by Lilka byla za pár měsíců znovu schopná navázat vztah, ale na druhou stranu, každý z nás je jiný a léčí se jiným tempem. Asi jsem jen nečekala, že se ten jejich vztah, tak rychle vyvine, spíš bych si myslela, že oba budou mít vzpomínky, které je budou brzdit, ale proč ne. Hořký příběh se sladkým koncem.

Šajler
10.05.2022 5 z 5

Silný příběh, plný emocí, které vás nenechají chladné. Smutné, zároveň krásné. Tohle jsem nečekala,po dlouhé době příběh, který v mém vnitru zanechal pocity,dojmy apod.

MaláKnihomolka
08.05.2022 5 z 5

Upřímně, nevím proč jsem Lilianu tak dlouho odkládala. Ze začátku to vypadá na klasickou zakázanou lásku, ale nenechte se zmýlit. To, co přijde po tom… no bylo to silné kafe, realistické, smutné, ale zároveň krásné. Emoční jízda, kterou jsem si naprosto užila, ač mi kolikrát bylo Lilky a jejího synka neskutečně líto. Silný příběh o silné ženě, se kterou se život nemazlil a to bohužel ani ke konci knihy.
Mata i Malvínu taky nejde nemít rád. Malvína byla skvělá, laskavá, moc se mí líbila. A Mat? Nejdřív takový mrzout, ale pak se ukázal jako báječný chlap, na Lilku netlačil, snažil se jí znovu ukázat, že láska je krásná věc. Ti dva byli skvělí a jsem ráda že se s Lilkou našli, protože to tak jednoduše mělo být. Stejně tak jako zbytek jejich přátel. Rodina jednoduše často nemusí být jen pokrevní.
Malý Oskárek byl úžasný, i přes jeho nemoc si ho oblíbíte a budete ho mít rádi. Co ještě říct? Asi to, že moc fandím Malvíně s Arkem a těším se tak na jejich příběh. Jestli to bude stejná emoční jízda jako s Lilianou, tak to abych si připravila zase balení kapesníčků.

Nemám absolutně co vyčíst, příběhu nechyběla čtivost, hloubka ani emoce. Liliana se mi dostala doslova pod kůži jako tetování. Jestli jsem vás alespoň trochu nalákala, tak prosím dejte knize šanci. Nebudete litovat. ️

5/5 ⭐️

domácí násilí tetování závislosti