Liliana

Liliana https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475863/bmid_liliana-lKi-475863.jpg 5 387 112

Pink Tattoo série

Tetování není jen ozdoba. Často je jako otevřená kniha,do které jsou zaznamenány osudové okamžiky lidského života. Lilianě je osmnáct, když se rozhodne začít samostatný, dospělý život. Proti vůli rodičů opustí rodný dům a odejde s Matějem, klukem, kterého oni odmítají přijmout. Čekají spolu dítě a Liliana věří, že budou šťastná, milující rodina. Opak je pravdou – nemocné dítě, snoubencova závislost a sklony k násilnému chování zničí Lilianin sen. Když pak jedné osudné noci uprchne se synem v náručí před Matějovými kumpány, kteří ji chtějí znásilnit, najde útočiště u Malvíny, mladé ženy, u které už nějakou dobu načerno uklízí, aby si přivydělala. Dívky, od pohledu absolutně odlišné, najdou společnou řeč. Díky Malvíně se Liliana seznámí s talentovaným tatérem Matem. Jejich setkání způsobí, že Liliana, jako motýl vytetovaný na jejích zádech, konečně může roztáhnout křídla. Strhující, emocemi nabitý román o boji za sebe a své nejbližší, o lásce a sebeúctě, o rodině, kterou ne vždy určují jen pokrevní pouta, a o lidech, kteří přes tíhu svých životních osudů dokáží nabídnout nezištnou pomoc a podporu. Liliana je první z románů z cyklu „Pink Tattoo“. Příběhy tří žen, Liliany, Malvíny a Jasmíny, kterým osud uštědřil nejednu ránu, se protínají v tetovacím salónu. Každá z nich bojuje s temnými démony ze své minulosti a snaží se dál žít a hledat smysluplný, naplňující, i když ne vždy jednoduchý vztah.... celý text

Adelin239
23.11.2022 5 z 5

Hodně jsem váhala, jestli si toto dílo přečíst. Téma násilí a znásilnění o tom nerad čte snad každý, ale nakonec jsem neodolala a knihu začala číst. A vůbec nelituji. Silný příběh, prostředí a lidé v něm vás chytí za srdce a díky tomu knížku z ruky jen tak nedáte. Děj je plynulý, nudné pasáže tu snad ani nenajdete a postavy všechny sympatické (alespoň za mě). Rozhodně doporučuji přečíst!

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Nemám slov. Jedním slovem úžasná. Chytne vás za srdíčko a už nepustí. I na slzičky dojde. Doporučuji, dávám plný počet hvězdiček, protože si to opravdu zaslouží.

R-A
31.10.2022 4 z 5

Po knížce jsem sáhla jen proto, že jsem potřebovala nějaký e-book, abych nesvítila dlouho do noci. Dále proto, že mi přistála v dobrovského knihovničce.
Od knihy jsem neměla velká očekávání, prvotní námět domácího násilí mě neoslovil a měla jsem nutkání knihu odložit. Občasná retrospektiva, která se v díle objevila, mě mátla natolik, že jsem se musela pozastavit a přemýšlet. Až později jsem pochopila, že když jedna kapitola skončila d rtuhá začala o nějaký čas pozdění, není vinou chybějících stránek či mé nepozornosti. Místy objevující se chyby celkový dojem moc nevylepšovaly.
Přestože jsem, jak už bylo zmíněno, po knize sáhla víceméně náhodou a začátek mě moc neuchvátil, přecetla jsem ji za zhruba 10 dnů a na konci i slzička ukápkla. V knihovničce už netrpělivě čeká druhý díl „Malvína“, tentokrát však v klasické tištěné verzi, neboť není nad to držet v rukou papírovou knihu.

libuse6749
23.10.2022 4 z 5

Do života tě může vstoupit člověk, který tě zanechá jizvy na duši, co se již nezahojí. Stejně tak naštěstí potkáš kamarády, přátele, kolegy i lásku, a ti tě poskytnou oporu v momentech, kdy to budeš potřebovat. Je prostě důležité nebýt na světě sám, mít možnost se svěřit někomu se svým trápením, ale i radovat se a milovat.
Příběh Liliany je první z románů z cyklu Pink Tattoo. Právě hlavní hrdince nevyjde první vážný vztah podle jejích představ o šťastné a milující rodině. Její rodiče partnera odmítají, tak natruc uteče, jako čerstvě osmnáctiletá porodí syna, a z jejího partnera se stává tyran. Naštěstí dojde do stádia, kdy udělá rozhodující krok, který obrátí její život naruby. Ona i syn Oskar konečně zakusí, po několika letech pekla, bezpečný domov.

Jaké překvapení pro mě bylo, že mě příběh Liliany natolik pohltil, že jsem při čtení cítila každou její ránu, kterou schytala, obávala jsem se o jejího syna a věřila, že udělá ten jednoduchý krok a opustí partnera, který si ji neváží.

Co se však může zdát na první pohled jednoduché, sbalit si tašku a odejít, není vůbec snadné.

O to více jsem ji přála, když získala přítelkyni, která ji poskytla zázemí, a co víc dokázala ji časem navrátit zpět i její sebevědomí. Láskyplný vztah od nové známosti byl již třešničkou na dortu. Příběh skutečně dokáže zamávat emocemi, od popsaných hrůz domácího násilí, po uklidňující péči přítelkyně, až sexy jiskření v novém vztahu. Finále vám prozrazovat nebudu, to si musíte přečíst sami, doporučuji však kapesníčky na utření pár slz.

petraLI
10.10.2022 3 z 5

Začátek knihy je napsaný velmi dobře a poutavě. Autorka perfektně vystihla život týrané ženy a jejího dítka. Oskárka mi bylo líto, tak malé stvoření a musí přihlížet tomu všemu. Bohužel od jejich útěku byla kniha strašně předvídatelná, uspěchaná a taky na můj vkus hrozně přeslazená.

Toledo
10.10.2022 4 z 5

Velmi silné téma a moc pěkne zpracované. Jedine co bych vytkla je, ze mi přišlo hrozne uspechane to seznámeni a hned se skoro milovali, ale nestalo se toho zas tak tolik krom třech sezení při tetování.

MAU256
23.09.2022 5 z 5

Drsný příběh Lilky, co vše si musela prožít stále s pocitem, že to je její vina. Díky, že ještě existují lidé jako jsou Malvína, Arek a Džes, no samozřejmě nemůžeme zapomínat na Mata. Držím palce všem, kteří se z takovýchto vztahů dostanou dřív než je pozdě, nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Knížka byla čtivá, smutná - co vše jsou lidé schopni. Díky za epilog.

Nioba
23.09.2022 5 z 5

Mne sa kniha pacila, nie je to len o nejakej naivnej slepej laske, nejakych nezhodam a potom stastny koniec. Kto ma deti, vie sa vzit do jej situacie a chape ju, miestami som z toho mala az zimomriavky a slzy na krajicku, ked som si spomenula, ze je to situacia, ktoru zaziva xy zien a len malokto ma odvahu sa vzopriet. Urcite odporucam a nebojte sa, aj ten stastny koniec je tam.

Monni
21.09.2022 5 z 5

Tak tato kniha byla opravdu něco. Měla jsem trochu obavu abych nebyla zklamaná, když má takové ohlasy a já od ní měla dost velká očekávání. No musím říct, že jsem zhltla jako malinu, protože to bylo vážně super. Kniha mě prostě dostala, je to dojemný příběh a hrozně jsem hlavní hrdince fandila a moc se těším na další díl a jsem zvědavá na příběh Malvíny :)

raty
14.09.2022 3 z 5

Hodnocením u této knihy se řadím k menšině. Prostě jsem sáhla vedle. Těžké téma domácího násilí zpracované jako příběh červené knihovny mě moc neoslovilo. Naprosto nepravděpodobný děj i chování postav, autorčina urputná snaha hrát na emoce, přitom vše povrchní. A kdyby si někdo dal práci a sestavil časovou osu, tak si nad ní ukroutí hlavu. Naprosto nejsem cílová skupina a místo objevování nových autorů si teď dám radši další díl některé z mých oblíbených sérií.

andreamrs
05.09.2022 4 z 5

Liliana je jedna z těch knih, na které do konce života nezapomenete. Mám ráda, když příběhy nejsou jen bezduché a plné sexu a vášně, ale nacházíme v nich i nějaký příběh. I když se jedná o román pro ženy, romantická linka tady dost ustupuje obrovským a aktuálním problémům - předsudkům, autizmu, domácímu násilí. Nastíní důležitá témata a nechává čtenáři prostor k tomu, aby se nad problematikou zamyslel. Nabízí i prostor k odsouzení postav - taky jsem si místy říkala, že "mně by se to určitě stát nemohlo," nebo "takto bych se určitě nezachovala."

Ale především ukazuje tu náročnost a syrovost života, který může být krásný a strašně smutný zároveň. V období, kdy jsem knihu četla, mě nesmírně zasáhla. Emoce z příběhu byly tak reálné. Byla to velmi bolavá kniha, kdy bylo místy až utrpení pokračovat ve čtení. Zároveň se jedná ale o jeden fantastický počin, za který autorce nesmírně tleskám.

Stejně tak jako minulost Lilky mě zasáhla přítomnost, a to, že na své nelehké cestě životem potkala lidi, díky kterým měla sílu dál bojovat a snažit se. Představovala jsem si, jak každý z nás někdy potřebuje takového strážného anděla, jako přišel do cesty Lilce. Z knihy a z příběhu jsem sice chvilkama měla až depku, ale všude tou bolestí prosakovala naděje, a to se mi vysloveně až zapsalo do srdce.

Kacatko86
02.09.2022 3 z 5

Jakože vážně hodnocení 90%? Čekala jsem teda od knihy nějaké wau a ono se prostě nedostavilo. S hlavními hrdiny jsem se nepropojila, emoce ke mě nedosáhly. A pozor, to jsem čtenář, který se u knih směje, pláče a vše prožívá. Kniha má určitě potenciál (téma týrání, autismus, smysl tetování, nové začátky...), ale zpracování se mi zdá dost povrchní a prvoplánové. Ani jedno téma nebylo rozvedené do hloubky. Kvalita odpovídá délce psaní knihy (autorka přiznává, že knihu napsala za tři týdny).
Několik let týraná hlavní hrdinka během měsíce naváže nový vztah? Ze zaměstnavatele se během pár chvilek povídání stane kamarádka? Občas se hlavní hrdinka chovala na patnáct, občas na čtyřicet.
Za mě teda slabší průměr. Oceňuji nápad s tetováním, líbí se mi obálka a také téma je fajn, ale bohužel zpracování všechno sráží.

Moniska2410
31.08.2022 5 z 5

Moc krásný příběh, zpočátku velmi silný, který vás chytne za srdce a s hlavním hrdinkou budete prožívat nejtěžší chvíle jejího života.......života týrané ženy . Jen při pomyšlení na to, jak reálné to všechno muže být, mi bylo úzko.
Knížka má spád a děj rychle plyne, ani na chvíli jsem neměla pocit, že bych se nudila. Vše jsem prožívala s hlavní hrdinkou, smutek, vztek, dojetí i smích.
Všechny postavy sem si oblíbila (krom Matěje), moc se těším na další díl Malvína a doufám, že se tam ještě s Lilkou,Matym a Oskárkem uvidíme

Leona333
28.08.2022 4 z 5

Z této knihy jsem byla hodně překvapena... Autorka píše vážně dobře, rozhodně umí u čtenáře ,,zabrnkat na citlivou - správnou strunu." Už od druhé kapitoly, začalo na mě z příběhu cákat, nepřeberné množství emocí. Vášeň, úzkost, vzrušení, ponížení, odhodlání... S tímto vším a mnohým dalším, autorka mistrně pracuje, až do samého závěru příběhu.
A i když, nejsem žádná cíťa, musím se přiznat, že jsem Lilianě po tom všem, čím si prošla..., štěstí, ochranu a lásku přála.
Více ke knize prozrazovat nehodlám. Kdo si chce v rámci ,,pohnutí mysli - emocí," přečíst něco doopravdy dojemného..., tak tomu tuhle knihu, mohu jen doporučit.

desejka
28.08.2022 5 z 5

Tak to bylo hodně náročné téma,tak moc jsem fandila hlavní hrdince, aby našla odvahu, pro sebe a svého syna, už se těším na další díl.

Sabcens
21.08.2022 5 z 5

Tahle kniha vás chytne a pustí až na konci. Skvělý příběh o tom, jak začít znovu a přestat se obávat minulosti. Hlavní postavy mi přirostly k srdci, Mata jsem si hned zamilovala. Už se těším, až se začtu do Malvíny, protože mě zajímá, jaké má démony, a jak se bude rozvíjet vztah Liliany a Mata.

dzzarka
15.08.2022 5 z 5

Knížku jsem dostala jako eknihu v rámci akce u Dobrovského a musím říct, jsem byla mile překvapená. Ač romány pro ženy nejsou můj šálek čaje, ale knížku jsem zhltla během jednoho dne. Četla se veli dobře a já jsem neměla problém se vcítit do postav. Knížku rozhodně doporučuji.

Artep071
11.08.2022 5 z 5

Tohle se neuvěřitelně dobře četlo...super od začátku až do konce ..skvělý popis děje, který mě dohnal k zuřivosti, obavě, úzkosti i slzičkám.. jedním slovem skvělé !!! wuau !

WaN635
10.08.2022 5 z 5

Knihu jsem měla už dlouho a ani nevím proč jsem ji pořád odkládala.
Takový emocionální kolotoč, který ve mě kniha vyvolala se nedá popsat. Chvílemi jsem brečela, chvílemi se smála a hlavně jsem přemýšlela.
Od první stránky mě kniha vtáhla do děje a nešla odložit ani u stránky poslední. Příběh Lilky a Matyho je dechberoucí a jsou v něm obsažena všechny těžká a aktuální témata (závislost, zneužívání, domácí násilí, psychické týrání, autismus), které jsou ovšem podány nevtíravou formou.
Kéž by všichni, kterým je ubližováno, měli to štěstí a v životě by narazili na osobu, jakou je Malvína.

ctuvnoci
05.08.2022 5 z 5

Drsný začátek, pak to trošku sklouzlo k ženskému románu, ale i tak hodnotím knihu velmi kladně, aktuální témata jako domácí násilí, závislost, agrese, postižení dítěte...

domácí násilí tetování závislosti

Anna Szafrańska