Pichľavá elegancia

Pichľavá elegancia
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89914/bmid_pichlava-elegancia-Xho-89914.jpg 4 1055 1055

Tento príbeh iskriaci vtipom, napätím, ale aj hlbokými myšlienkami, vo Francúzsku nazvali longsellerom, keďže sa už dlho nachádza na prvých miestach predaja. Prekladá sa do 35 jazykov. Ide vlastne o dva prelínajúce sa príbehy: hrdinkou prvého je 54-ročná Renée, svojská recepčná v luxusnom dome v bohatej parížskej štvrti a v druhom vystupuje dospievajúca Paloma, obyvateľka domu a ministrova dcéra. Obidve nás zahrnú výstižnými postrehmi zo sveta umenia, ale aj z prostredia parížskej smotánky (napr. snobského zariadenia bytu, stolovania, z nákupov vo výpredaji značkových obchodov). Takýto život Palomu desí. Do života Renée zase vstúpi sympatický Japonec, ktorý za jej nepríťažlivým vzhľadom objaví krásnu dušu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

L'Élégance du hérisson , 2006

Clash
16.06.2011 5 z 5

Tato kniha není dokonalá, je pouze krásně napsaná, skvěle filozofická a stylově zakončená. Stále mi tam něco chybělo ale i přesto, stojí za to si ji přečíst. P.S. ... a ano, nedá se na tuto knihu zapomenout, už pěknou dobu mi stále leží v hlavě.

sataras
16.04.2011 5 z 5

Velmi krásná, citlivá kniha...

Alena Tajemná
13.03.2011 5 z 5

Neuvěřitelné, konečně román pro filozofy života! Propojuje evropskou a japonskou tvorbu, nejen obsahem . Působí tak na mě .

Boboking
03.02.2011 5 z 5

Jedinečná kniha! A podle Publishing Trends (z Grand Biblio 1/2011) taky nejprodávanější kniha ve světě v roce 2010.

Aneleh
04.01.2011 5 z 5

Stojí za to prokousat se začátkem a dočíst do konce, skvěle napsaná kniha o vážných věcech.

horkosladka
30.12.2010 5 z 5

Dokonalost.

nier
30.11.-0001 4 z 5

...a mě se knížka líbila...jen o možnosti tohodle konce jsem nepřemýšlela...až když jsem se k němu dostala, tak jsem si řekla: ,, Vždyť to bylo úplně jasný!"...čtyři hvězdičky

Alma-Nacida
30.11.-0001 4 z 5

Kniha rozhodně není nabita dějem a kdo to nesnese, ten ji nejspíš nedočte. Ale knih nabitých (pouze a jenom) dějem je... Takhle je z těch, které si dobře zapamatuju, zajímavá, inteligentní.

staramatka
30.11.-0001 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Výborný poeticky vystavěný příběh mě absolutně dostal. Jeden z nejlepších čtenářských zážitků, co se týče současné světové literatury.
Všem knihomolům doporučuju.

luper
30.11.-0001 2 z 5

Dočetl jsem se sebezapřením až na stranu 100, ale tato kniha mě nezaujala chybí mi tam spádový děj , napětí.

Hellboy
30.11.-0001 1 z 5

Hrozně nenápaditě vystavěný příběh, který jsem díky nějakému duševnímu masochismu dočetl, ale po každé přečtené kapitole mě ovládl nevýslovný pocit hnusu. Tahle knížka se mi protiví. 10%

sonihe
30.11.-0001 5 z 5

Krásný příběh, citlivě napsaný,strhující. Jak jsem si první půlku šetřila po pár stránkách a užívala si kapitolku po kapitolce, postupně jak jsem se začítala, až jsem se nedokázala pomalu odtrhnout od příběhu. Prostě příjemný čtenářský zážitek, který spočívá v uvědomování si krásy okamžiku už přímo nad knihou. A výsledek..? Neurčitý úsměv na rtech, který by se leckomu mohl zdát záhádný. Ale kdo přečetl snad chápe:)

jasmína
30.11.-0001 3 z 5

Náročnější kniha, ale bezva, a už se těším na Pochoutku.

Andrys
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila a přidala jsem si ji do seznamu knih, které musím mít ve své knihovničce :). I kdyby krásný pocit při čtení, byl způsoben pouze velkým množstvím kladných ohlasu a časem, po který jsem se na knihu těšila, vůbec by mi to nevadilo.

Márinka
30.11.-0001 3 z 5

Čas od času se prostě neshodnu s ódy pějiící kritikou.

humor zfilmováno francouzská literatura ironie

Muriel Barbery
francouzská, 1969