Petr Kachna

od:


KoupitKoupit eknihu

Petr Kachna (1932, Peter Duck) je třetí díl románového cyklu anglického spisovatele Arthura Ransoma o prázdninových dobrodružstvích dvou dětských sourozeneckých skupin, které se nazývají Vlaštovky (John, Zuzana, Titty a Roger Walkerovy) a Amazonky (Nancy a Peggy Blackettovy). Kniha se poněkud vymyká z řady ostatních příběhů cyklu. Dětští hrdinové prožijí tentokrát „skutečné“ dobrodružství daleko od Anglie, neboť se vydají spolu s oživlým vysloužilým námořníkem Petrem Kachnou (kterého si jako svého literárního hrdinu stvořila Titty Walkerová o minulých prázdninách v příběhu Trosečníci z Vlaštovky) a se strýčkem Jimem alias kapitánem Flintem ve škuneru Divoká kočka na širé moře. Protože Petr Kachna ví, kde je uložen poklad, je Divoká kočka pronásledována plachetnicí Zmije, obsazené piráty v čele s kapitánem Černým Jackem. Ve vzájemném střetnutí, ve kterém jde skutečně o život, naši hrdinové obstojí a loď pirátů se ve strašlivé bouři potopí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93349/petr-kachna-93349.jpg 4.297
Série:

Vlaštovky a Amazonky (3.)

Orig. název:

Peter Duck (1932)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
B612
21. ledna

Po mnoha letech jsem se vrátila k tomuto autorovi, jako dítě jsem ho hltala. Jako dospělá - matka jsem žasla nad tím, jak výchovné knihy a zároveň úžasně dobrodružné a čtivé dokázal tento autor psát. Nemohu než doporučit, byť tento román je slabší, než ostatní autorovy knihy.

Lzicenka
02.11.2016

Za sebe moc hvězdiček nedávám, ztotožňuji se s hodnocením kacaabby - moc plachet... Plus body kniha získala jen díky tomu, že děti v průběhu předčítání začaly stavět lodě, malovat lodě, svádět námořní bitvy a používat námořnické výrazy... s odstupem děti říkají, že kniha byla dobrá.

Bruno21
01.02.2016

Další Ransome, kterého jsem přečetl dětem. A zase nás to všechny bavilo. Některým námořnickým pojmům možná fantazie přiděluje jiné významy než mají, ale vem to nešť! Jdeme na Zamrzlou loď kapitána Flinta.

EllieK.
23.01.2016

Jediná ransomovka, kterou jsem nedočetla do konce. Ale už si nepamatuji proč.:-) Takže zatím nemůžu ohodnotit. Ale pokud jí v knihovně najdu, tak jí přečtu a ohodnotím...

kacaabba
17.03.2013

Především: četl jsem až jako dospělý. A výsledek? Nuda, nuda, nuda. Jediné, co by se člověk mohl na této knize naučit, je ovládání lodi. Má to ale jednu chybu: vydavatele nenapadlo nikam dát kresbu lodi s vysvětlivkami jejích jednotlivých částí. Když se tam tedy například řeší, jaké plachty skasat, tak běžný český čtenář 21. století nemá tucha. Velká škoda.

Ellis
10.02.2012

No sláva - kooonečně !! Jsem našla svoji srdcovou knížku, měla jsem přesně tuhle starou oranžovou, jako dítě jsem ji četla stále dokola a přivedla mě k ostatním knížkám o Vlaštovkách a Amazonkách ! Ale mám pocit, že tyto názvy se tam ještě nevyskytovaly a už vůbec netuším, kde jsme k ní přišli, rodiče si nepamatují. Když jsem se odstěhovala z domu, knížka se ztratila. Pamatovala jsem si jen, že je oranžová a byla na ní plachetnice, název jsem si nemohla přesně vzpomenout, jen že tam bylo moře. Později jsem chtěla, aby si ji přečetlo moje dítě a začala se na ni mamky ptát, ale doma už nebyla:-(( Nejsem si jistá, jak by se mi líbila ted, ale vzpomínka je jasná, bylo to úžasné čtení a byla jsem z knížky v těch asi 10 letech na větvi:-) a rozhodně mě nasměrovala k dobrodružným knihám.

A tady je, no já mám takovou radost, ted už se ji můžu pokusit sehnat, protože se mi po ní trochu stýská. Děj si po těch asi 25 letech nepamatuji přesně, ale bylo tam plachtění, moře, ostrovy, krabi, olejovky, pátrání, táboření.....no prostě paráda.