Pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32195/bmid_pet-jazyku-lasky-0dp-32195.png 4 1021 223

Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého / Manželský poradce přináší zcela nový pohled na manželské soužití: chcete-li prožít harmonický vztah, pak se potřebujete naučit hovořit jazykem lásky svého partnera. Práce přibližuje a na konkrétních manželských párech a jejich problémech ilustruje následující základní jazyky lásky: slova ujištění, pozornost, přijímání daru, skutky služby a fyzický kontakt. Kniha je ideálním dárkem pro všechny snoubence a manžele. Dotisk v roce 2009.... celý text

Literatura světová Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages , 1992

Šarmi
11.05.2018 2 z 5

Stačilo mi pár stran, abych si z knihy něco vzala. Pak se vše už jen opakovalo, takže přečíst celou knihu byla asi ztráta času, přesto doporučuji přečíst. Člověka to posune dál a otevře oči.

popelka595
20.04.2018 5 z 5

Myslím, že jakákoliv knížka, která pomůže zlepšit, či dokonce zachránit - byť i pouze jediný partnerský vztah - má velky smysl.

Lodja
27.03.2018 4 z 5

Americká, naivní, zjednodušující, autor je někdy až moc velký egoista, ale přesto přináší úplně skvělou myšlenku, pro kterou si tuto knížku stojí za to přečíst. I přes vyjmenovaná negativa. Docela se těším na aplikování do praxe :)

"Mé sebevědomí určuje partnerova láska. Nakonec jestliže mě miluje, musí ve mně být něco, co je lásky hodno. Rodiče to možná tak jasně neviděli, možná mi dávali najevo nedůvěru, ale můj parter mě zná jako dospělého člověka a miluje ě. Má sebedůvěra roste z jeho lásky."

animovanej medv
21.03.2018 5 z 5

Jednoduchým jazykem napsaná kniha o tom, jak se milovat i když je zamilovanost dávno pryč.
Doporučuju všem, co nežijí sami.

lucie1575
20.03.2018 5 z 5

Super knizka, doporucuji vsem

katiiks
18.03.2018 5 z 5

I když autor škatulkuje lidi místy velice zjednodušeně, konkrétní případy z vlastního života nebudete mít problém si domyslet. Teorie pěti jazyků lásky je už opravdu hodně rozšířená a ani jsem knihu nechtěla číst, protože jsem "věděla, o čem je"... i když však třeba jazyky lásky jako takové znáte, dejte jí šanci. Je tam mnohem víc moudrosti.

Chesterton
11.03.2018 4 z 5

Pro mě velice inspirativní kniha i když už je to dávno, co jsem ji četla :)) Malinko mě dráždil "americký" styl, ale to je můj problém:((

A.lexii
01.03.2018 5 z 5

Kniha se zdá být počtem stran jednoduchá, nicméně člověk zjistí, kolik pravdy se v ní ukrývá a jak je krásné, že se někdo podělí o tolik let zkušeností a snaží se, ač jen na dálku, zachránit pár vztahů. Doporučuji jako povinnou četbu před svatbou. :-)

michaela9003
22.02.2018 5 z 5

Velmi zajímavá knížka, jsem ráda, že jsem ji objevila.

hike.over
02.01.2018 3 z 5

Mám z "toho" poněkud rozporuplné pocity. Oceňuji konkrétní příklady autora z vlastní praxe, rozumím jeho pragmatickým postřehům, ale nedokáži se zbavit pocitu poněkud vykonstruované teorie, naivity a občasné vleklosti textu.

lakyh
21.11.2017 5 z 5

Vyborna knizka pokud je clovek ochoten pripustit nektere veci a priznat si treba i vlastni chyby a pokud si z toho chce vzit neco pro sebe a zlepsit svuj vztah. Skutecne to muze pomoct. Velice zajimava a nenasilna forma o beznych a realnych situacich, ktere se kolem nas skutecne deji. Lze doporucit.

katerina0038
18.11.2017 5 z 5

Tak teorie je jedna věc. Ale uvedení do praxe bude věc druhá a podstatně náročnější než přečtení knihy.

korda
18.10.2017 5 z 5

Je to zajímavá kniha, která na spoustě příkladů vysvětluje, proč si někteří manželé nerozumí i když se snaží....

ZÓNA
07.10.2017 3 z 5

Nejsem studijní typ... :-)
Uvažuji dokonce i nad tím, jaký jsem typ člověka...
Kniha je napsána velice pragmaticky. Ale zároveň i se zaujetím.
Pochopil jsem zmíněné jazyky lásky. Vnímal jsem dokonce i manželské příběhy, nad kterými ovšem mnohdy zůstával rozum stát... Uvedu kapitolu LÁSKA PROMĚŇUJE...
Autor nám nevnucuje svoje přesvědčení jako dogma. Ono by to ostatně ani nefungovalo... Všechny jeho manželské páry byly velice vstřícné a k nápravě manželství ochotné. Přesto si myslím, že ne všichni jsou z takového "těsta".
Neodmítám tuto knihu. Je v ní kus pravdy.
Sám jsem si po přečtení sedl a hledal svůj jazyk lásky.
Zřejmě je pro mne důležité UJIŠTĚNÍ...
Moje bývalá žena mi ho dávala opravdu jen sporadicky...
A čím jsem já rozbil svoje manželství?? Už to nejde vrátit zpět a tudíž nejde aplikovat.
Budu ovšem upřímný... Na svoji bývalou ženu jsem během sedmnácti let vyzkoušel všech pět jazyků lásky, ale úspěšný jsem nebyl. Ale pokud půjdu ještě více do hloubky, v posledních letech jsem zanedbával POZORNOST. Ale i kdybych dokázal udržet i nadále všech pět jazyků tak si myslím, že by hledala šestý.... :-)
Kolik je takových žen a mužů mezi námi??
Ale pokud má kniha vyvolat tato dilemata a odkrýt naše vnitřní rozpory, tak je správné, že existuje...
Ale návod na lásku?? Necítíte v tom jistou patetičnost?

vlkcz
29.09.2017 3 z 5

Pravděpodobně by si zasloužilo vyšší hodnocení. Možná, že ho dokonce i časem zvednu. Ale takhle hned po přečtení u mě nad, nepochybně důležitými, poznatky o kořenech nepochopení v partnerství, převažuje rozladění nad tím, jak "americky" to je napsané.

Anna 13
12.09.2017 5 z 5

Kniha je takovým malým zázrakem, který může zachránit snad každý vztah či manželství. Možná jsem dle některých naivní, ale před přečtením jsem byla ještě naivnější. Kniha rozebírá lásku tak, že konečně pochopíte, co to tento cit je a plně to pochopíte. A zjistíte, že je to vše jednodušší než jak to vypadá.
Láska je o volbě a vůli.
Tahle teorie je geniální.

Dávala bych ji darem všem novomanželům, která je může v budoucnu zachránit před rozvodem.

lidunka1
08.09.2017 5 z 5

Knížka je skvělá. Druhá věc je, co dělat, když partner není schopen ten jazyk lásky naplňovat.

andrisek.k
08.09.2017 4 z 5

Skvělé kniha, která vás donutí se podívat na váš vztah z jiného úhlu a pochopit jak partner projevuje svoji lásku a jak vnímá tu vaši. Určitě doporučuji všem párům.

AnnaAm
16.07.2017 5 z 5

užasne, poučné, a myslím že dokáže pomoct nejednému manželstvi.

lencin
29.05.2017 4 z 5

Opravdu zajímavé čtení. Pokusím se používat