Pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287330/bmid_pet-jazyku-lasky-QR1-287330.jpg 4 1021 223

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti zákadními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal obohacujícím a harmonickým. Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým drahým promlouvat? – slovy ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého; – pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost; – jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, jež ho poteší; – skutky služby, kdy druhého obklopíme praktickou péčí; – fyzickým kontaktem, kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu.... celý text

Literatura světová Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages , 1992

jana4084
15.10.2020 5 z 5

Ta kniha mi vyrazila dech! Něco neuvěřitelného a najednou mi tolika věcí dává smysl! Rozhodně doporučuji všem, ať už zadaným nebo nezadaným. Ať už pro lidi v manželství s dětmi nebo bez. Každému, kdo chce porozumět lásce a předejít hádkám nebo rozchodu. Opravdu to psal člověk, který má zkušenosti a snaží se lidem pomoci.
Zjistěte, jaký je váš primární jazyk a naučte se být k lásce blíž, porozumět ji. :-)

Didy_K
12.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která ačkoliv je tenká a stručná, donutí člověka k zamyšlení. Během čtení si vybavujete některé své vztahy a vidíte, kde mohla být chyba. A dozvíte se i něco o sobě - zjistíte, co je pro vás ve vztahu k druhým nejdůležitější a jak opravdu chcete, aby vám projevovali svou náklonnost.
Myšlenky v knize jsou původně určeny manželským párům, dle mého názoru se však dají (ačkoliv v jiné míře) uplatnit téměř v každém vztahu, který s druhými lidmi máme.

Kaori_
27.07.2020 5 z 5

Kniha, co mi změnila život a pohled na vztahy. A hlavně mi pomohla si ujasnit, co všechno dělám špatně (a že toho bylo). Rozhodně doporučuji přečíst všem zadaným i nezadaným, bezdětným i rodičům...všem!

Dajine
19.07.2020 5 z 5

Všichni povinně přečíst!

Janiip
08.07.2020 5 z 5

Za mě skvělá knížka, až po přečtení mi došlo, jaký jazyk lásky skutečně potřebuji. Ideální je, když knihu přečtou oba partneři.

Nisshoku
07.07.2020 5 z 5

Skvelá kniha ktorú by si mal prečítať každý ^^

helkol
16.06.2020 5 z 5

Dívám se, že kniha má zde opravdu vysoké hodnocení a já se musím přidat k ostatním. Skvělá kniha o vztazích obecně, nejen partnerských.

učtenávčelka
09.06.2020 5 z 5

Nikdy mě nenapadlo, že pod pojem fungujícího vztahu, si každý představíme něco docela jiného. Gary Chapman to názorně ukazuje na příkladech a knížka mi přišla velice čtivá.
Rozhodně mi to pomohlo objasnit můj vztah s rodiči a pochopit i mou potřebu pozornosti, a naslouchání, jako projev lásky. (V knížce "Skutečná láska" rozvádí autor Thich Nhat Hanh tuto pozornost jako buddhistický projev lásky a bytí v přítomnosti, což mi přesně sedlo, ale k porozumění ostatním je lepší Pět jazyků lásky.)
-- Film "Jako v ohni" z roku 2008 je o záchraně manželství podle rad z "deníku" či knihy, klidně bych si myslela, že to byla právě tato kniha od Garyho Chapmana.

Lily101
22.05.2020 5 z 5

Hodně zajímavá knížka. Při objednávání v rezervačním systému knihovny jsem netušila, že je kniha určená do manželství, ale dle mě je ideální pro jakýkoliv dlouhotrvající vztah, tedy jak druh/družka, tak i přítel/přítelkyně, potažmo snoubenec/snoubenka (setrvává-li vztah v “předmanželské” či chcete-li “snoubenecké” fázi vztahu déle).

GabrielleT.
17.05.2020 5 z 5

Musela jsem překonat nechuť ke stylu, jakým je kniha psána. Zde je důležitý obsah, a ten má člověku rozhodně co říct. Nemusíte číst jen kvůli partnerským vztahům, dá se to vztáhnout i na rodičovské, kamarádské vztahy, rozhodně doporučuji.

angloumene
29.04.2020 5 z 5

Čekala jsem další z řady nepříjemně amerických rozvojových knížek a už na pár prvních stránkách jsem si uvědomila svůj omyl. Pět jazyků lásky nabízí opravdu snadný návod jak naplnit srdce ostatních, ale i to svoje.

Mellivora
24.04.2020 5 z 5

Tohle byla pro mě jedna z nejužitečnějších knížek pro fungující partnerský život. Myšlenka, že každý člověk má jeden z pěti jazyků lásky, a že když se v partnerském vztahu potkají dva lidé s rozdílnými jazyky lásky, tak si po opadnutí zamilovanosti nerozumí, mě nadchla. V knížce je krásně vysvětleno, co to vůbec zamilovanost je, a co přesně se děje po tom, kdy zamilovanost odejde. Knížka je tenká, srozumitelná a čte se vážně lehce :) .. S partnerem jsme ji četli oba, oba nás velmi zaujala, a rozhodli jsme se ji aplikovat do našeho života. A ano, tento systém vážně funguje. Je to skvělé :) Vřele doporučuji každému!!

Manifest blech
15.04.2020 5 z 5

Nádherné, niterné. Všem doporučuji.

Nenásilné pojetí jazyků lásky a názornými příklady.

adorjas
10.03.2020 5 z 5

Dobrovoľne a bez mučenia priznávam, že nie som zástancom ani čitateľom svojpomocných príručiek. K tejto knihe som sa dostala náhodou, prechádzala som si rady kníh, túto som námatkovo otvorila, aby som sa ironicky zasmiala, aké blbosti tam budú napísané. Ale nakoniec ma kniha zaujala od prvej strany, veľmi čitateľné! Knihu som si následne zadovážila, a podľa mňa bude na nej nejakej pravdy. Autor Gary Chapman je manželským poradcom a počas svojej kariéry navnímal mnoho párov a problémov medzi nimi. Na základe toho vypracoval v roku 1992 svoju teóriu, kde sa ľudia v zásade dajú rozdeliť na 5 skupín, podľa toho akým jazykom lásky hovoria (slová uznania, pozornosť, dary, skutky služby a fyzický kontakt). Ibaže si uvedomil, že nie každý v páre má rovnaký jazyk lásky a väčšina nedorozumení vzniká práve z toho. A práve na tom postavil svoju kariéru! A myslím, že dosť úspešnú- kniha sa stala bestsellerom, následne vydal rôzne rôzne re-edície pre deti, a podobne. Myslím, že v problémovom vzťahu môže táto kniha len pomôcť a v podstate v akomkoľvek vzťahu, či sa bavíme o deťoch alebo o kolegoch či priateľoch. Dôležitá je rozhodne dávka empatie a reflexie, aby sme dokázali navnímať toho druhého. Chapman popisuje čitateľne, prehľadne s konkrétnymi príkladmi. Nie je to kniha pre odborníkov, ale kniha pre širokú verejnosť a myslím, že v tom svoj účel skvele splnila. Dokonca, aj ja, najväčší skeptik na takéto veci, som schopná vybrať zopár bodov, podľa ktorých by som rada vo vzťahu fungovala.

Terezk-a
10.03.2020 4 z 5

Kniha mi pomohla lépe pochopit jazyky lásky ostatních, ale i ten svůj.

Lieska
26.02.2020 2 z 5

No, až na to, že som sa musela odosobniť od amerického spôsobu predkladania odporúčaní, rád, príkladov... Musím ale uznať, že Chapman to vychytal, podchytil, vymyslel... Ten obsah je pravdivý a správny. V partnerstvách je jedným z druhov nedorozumenia i prejavovanie náklonnosti. Čo je pre jedného prejav lásky, druhý tomu nemusí rozumieť. Kniha naozaj prispeje k lepšiemu spoznaniu samého seba aj partnera v tejto rovine, čo sa vo vzťahu stane prínosom. Aspoň teda na nejaký čas...:)

hanavka
17.02.2020 4 z 5

Kniha mi posloužila ke zvědomění si, jakého muže jsem si vzala a jak si navzájem můžeme být dobrými partnery. Doporučuji.

twix6862
13.01.2020 4 z 5

Stručná a výstižná. I přes některé extra duchovní pasáže velmi čtivá a inspirativní záležitost. A to jak pro partnerství, tak oro vztahy, zejména, v rodině obecně

Jess106
02.01.2020 5 z 5

Kniha kterou bych doporučila rozdávat při uzavirani manzelstvi. Posledni kapitola o detech je uzasna.

Tebby
30.12.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst. Neboť začíná tématem, který mě samotné moc neříká. Na dalších stránkách to pro mě ovšem bylo výživnější a pak jsem už dočetla snadno. Myslím, že by si ji mělo přečíst co nejvíce lidí. :)