Pád andělů

Pád andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185943/bmid_penryn-a-konec-dni-pad-andelu-jBS-185943.jpg 4 259 67

Penryn a Konec dní série

Je to šest týdnů, co andělé apokalypsy sestoupili na zem a zcela ovládli dosavadní poklidný chod moderního světa. Ve dne jsou lidé v San Francisku, kde žije i Penryn a její rodina, zastrašováni pouličními gangy, v noci tu panují strach a podezření. Penryn se snaží v chaotickém městě přežít a ochránit svoji rodinu, ovšem do té doby, než je její sestra Page unesena anděly. Penryn je ochotná pro záchranu sestry udělat cokoli...... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Motto

Angelfall , 2012

esussi
06.04.2016 4 z 5

Jedna z lepších knížek o andělech, která není plná klišé. Neříkám, že to není trošku předvídatelné, ale čte se to příjemně a baví mě to.

Black-stars
03.04.2016 5 z 5

Wow, wow, wow, to jsem nečekala. Kniha hned od začatku nabere spád a dějově Vás pohltí a už nepustí. Je to krásně a čtivě psané, nic zdlouhavého, vše má logickou návaznost a pěkně se to dějově neustále posouvá. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned se vrhám na další díl! Knihu doporučuji je tam všechno a všeho akorát :-)

nikol1324
24.03.2016 5 z 5

Je to fakt supr příběh. Vůbec bych si nemyslela, že mě bude bavit, ale stalo se :D Překvapilo mě, že tam byly i hrůzu nahánějcí části, u kterých jsem si to představovala možná až moc živě. Ale to na tom bylo super!!! Myslela jsem, že mi bude vadit, že tam není skoro žádná romantika, ale nakonec to nebyl vůbec problém :P. Je to vážně zážitek !!!! a proto neváhejte a čtěte!!!

jaroslav0918
06.03.2016 5 z 5

Zatím jsem přečetl během dvou dnů asi 60% knihy, ale je to naprostá pecka že každou chvilku se k ní vracím. Už se těším na druhý díl.
Možná by nebylo špatné napsat scénář a vidět to i na plátně. Drsné postapokalyptické scifi.

Aléda
11.02.2016 5 z 5

To byla jízda! Nejlepší knížka o andělech jakou znám.

mich_krat
03.01.2016 5 z 5

Knihu jsem původně začala číst jen z důvodu, že téma padlých andělů po Zavrženým momentálně v mém booklistu vede. Ovšem takhle čtivý, zábavný a akční příběh jsem nečekala. Autorka tematiku pojala velmi originálně, postavy vykreslila tak dobře, že jsem si je oblíbila velmi brzy a celý příběh působil věrohodně.

stepka3765
08.11.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, byla to asi moje první knížka o andělech a určitě není poslední. :)

TerkaHor
13.07.2015 5 z 5

Obdivuji ten nápad.

Alice Crowleyn
15.05.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Po dlouhé době YA, které mě ničím nezklamalo, hlavní hrdinka mě nerozčilovala a romantika byla spíš vedlejším článkem příběhu, než tím hlavním.
Celkově byly postavy i příběh dobře propracované. Je pravda, že bych chtěla vědět víc ohledně sestupu andělů na Zemi, ale od toho jsou hádám další díly, takže to zatím autorce vytknout nemůžu.
V knize bylo i pár děsivých scén, které mi opravdu pokřivily obličej hrůzou a znechucením (viz. děti) a to se mi moc často nestává, takže i tohle je jedno velké plus!
Doufám, že u nás vydají i třetí díl.
Doporučuji!

shey
28.02.2015 5 z 5

Tak to byl mazec :) Nemám ráda horory a po pár stránkách jsem myslela,že knihu odložím a nedočtu. Začátek příběhu a celkově prostředí mi ze začátku moc nesedlo, ale jsem ráda,že jsem to neudělala a četla dál. Konec byl rychlý a mě se tak nechtělo končit! Doufám,že se ke mně brzy dostane druhý díl....jsem opravdu zvědavá na pokračování. Hodnocení je tak na 4,5 *

ph-m4367
13.02.2015 4 z 5

Kniha byla zajímavě udělaná s prvky high-fantasy,thrilleru a dystopie... Postavy v knize byli hezky udělané a celkově měly hlobku... Líbilo se mi také to že andělé byli pojmenováni podle těch opravdových... Občas mi z knihy pobíhal mráz po zádech zvláště teda části ve kterých se dostali do té laboratoře se zmutovanými škorpiony. Myslím že autorka umí skvěle popisovat okolí a celkově má talent... Rozhodně si kupuju její další knihy doporučuji!:)

Adele02
26.01.2015 4 z 5

4,5*
Co to sakra bylo za konec?!! Já chci pokračování. Hned!

Rozhodně to je jedna z nejlepších... vlastně úplně nejlepší kniha o andělech, kterou jsem kdy četla. Moje první post-apo byla špičková.

Lenka.Vílka
11.01.2015 2 z 5

Kniha, ktera mi nesedla. Nebavilo me cist a kdybych nepreskakoval strany, asi bych nedocetla (to by me ale asi mrzelo) a jsem z toho zklamana. Cekala jsem vic a to "vic" jsem nedostala. No, kazdy den nemuze byt posviceni. Ale chapu, proc se ostanim kniha libila (ma k tomu predpoklady), me ale nijak zvlast nedostala...

Terdaa
26.12.2014 5 z 5

Wow, tak to je něco, aspoň pro mě. Čekala jsem že to bude jeden z těch klasických příběhů kde se nic moc neděje. Ikdyž jsem něco trošinku trefila, rozhodně jsem něčekala že to bude až tak moc akční, sice jsem četla že autorka má v oblibě horory, ale tohle bylo vážně něco. V některých chvílích se mi dokonce dělalo trošku špatně společně s Penryn. A věřte mi že když jsem se v jednu ráno dostala k té tak trochu více akční části a byla jsem doma sama, teď tma jak v pytli, no můžu vám říct že jsem byla pěkně ...............snad ani nebudu psát co. Za to jsem byla hrozně zvědavá jak to dopadne, v této knížce byste vůbec nepředvídali že to skončí zrovna takhle. Podle mě si autorka dala opravdu záležet a chvílemi jsem měla pocit že tam v tom lese stojím s nimi, no neskutečný. Ano, připouštím člověk nad tím nesmí tak moc přemýšlet jako např.: jak by mohlo tohle, ona vůbec nepřemýšlí nebo tohle je totálně nereálné. Původně jsem si opravdu myslela že to bude nudné jako např. knížka Pád, ale to jsem se hodně sekla. Nejvíc mě ale zajímalo jak to dopadne mezi Penryn a Raffem, stejně jako u všech knížek co jsem četla, no podle mě si dali pěkně na čas ale jsem ráda že to tak dopadlo. Někdy jsem se smála jejím hláškám, také se mi líbilo že Penryn není ten tip kterej zdrhne hnedka jak uvidí nebezpečí a nechá ostatní ať si to vyřídí sami, to jsem na téhle kníže ocenila asi nejvíc. Prostě doporučuji je to skvělá knížka, teda pokud nejste zrovna ten tip člověka co se klepe u Scary movie. :D

julliette
11.12.2014 5 z 5

je to moc pěkná kniha, akční děj, no prostě supr.

pobijecmuch
02.12.2014 odpad!

Další z řad young adult knih? No samozřejmě. Cílová skupina této knihy jsou opět patnáctileté dívenky chtivé romantiky, tajemna a nějakého upíra, vlkodlaka a v tomto případě anděla. V této knize je spousta nelogičností a hluchých míst, První třetina knihy je prostě velká nuda a spousta naivních scén. Takže kdo nechce u čtení přemýšlet, ten tuto knihu může zkusit.

RecycledCarrey
30.11.2014 5 z 5

Po dlouhé době kniha, co mě absolutně uchvátila.:) Vtáhla mě do děje a za den a půl jsem ji přečetla. Téma super, zpracování super, slaďáctví tam sice pak bylo až moc, ale autorka to dovedla skvěle vykompenzovat a dobro a zlo skvěle vyvážila. Za mě 5 hvězdiček a knížku moc doporučuji

Evča Korejka
18.10.2014 4 z 5

Začátek nic moc...

Nynuska86
19.09.2014 5 z 5

Knížka byla vážně super. Příběh, ve kterém jsou andělé ti zlí, provádějí laboratorní testy a ničí lidstvo, je poměrně originální. Hrdinka nebyla žádná ufňukané pipka, která je zoufale zblázněná do nadpozemského hrdiny, ale taky to nebyla nijak namachrovaná borka, co sama porazí celou armádu :-) Popisy zničené Země a toho, kam až jsou lidé schopní zajít, působí dost realisticky. Opravdu čtivá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem a už teď se nemůžu dočkat druhého dílu.

*Pájuše*
25.08.2014 5 z 5

Tahle kniha se mi dostala do rukou úplnou náhodou. A musím říct, že mě příjemně překvapila. Čekala jsem od toho andělíčky s harfami na obláčcích a zatím jsem našla svět vzhůru nohama, kde andělé jsou ti zlí. Některé ty pasáže mi přišly krapet ujetý - hlavně ty s její matkou - a jiný mě pěkně vyděsily - jako to, co se stalo její sestřičce. Fakt to nečtěte ve tři hodiny ráno...

andělé pro dívky padlí andělé

Susan Ee
americká