Relikviář

Relikviář https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26742/bmid_relikviar-Qay-26742.jpg 4 424 56

Pendergast série

Děj knihy se odehrává o osmnáct měsíců po událostech popsaných v knize Relikvie. Znovu se objevují záhadné vraždy. Způsob provedení připomene všem, kdo se zúčastnili boje s Mbwunem, události v Muzeu. Tentokrát se ale oběťmi vražd stávají bezdomovci žijící v opuštěných tunelech newyorské podzemní dráhy. Do pátrání po Mbwunovi se pouští známý tým – agent Pendergast, podporučík DAgosta, doktor Frock a doktorka Margo Greenová. V jedné z obětí poznávají Graga Kawakitu. Postupně odhalují, že Kawakita objevil několik semen rostliny, jíž se Mbwun živil, dokázal z rostliny izolovat drogu, díky které měl Mbwun obrovskou sílu a rychlost. Současně ale také zjistil, že droga umožňuje nezvykle rychlou regeneraci lidských tkání a prodlužuje lidský život. Aby její účinky prověřil, nabídl ji jako zcela novou omamnou látku narkomanům a bezdomovcům a začal ji také užívat, protože trpěl nevyléčitelnou chorobou páteře. Neuvědomil si ale, že droga vyvolává v lidském organismu i nevratné tělesné deformace. On sám i všichni, kdo drogu užívali, se postupem času změnili v Mbwuny. Nikdo z týmu vyšetřovatelů ale nechápe, odkud se droga bere i po Kawakitově smrti... Přeložil Jaroslav Žerávek.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Reliquary , 1997

mrliš
15.04.2014 5 z 5

Perfektní pokračování Relikvie. Od začátku do konce samá akce a nuda nikde. Velká spokojenost, doporučuji přečíst.

Radza
01.04.2014 5 z 5

Pokracovani skvele serie, ktere se hodne okazuje na prvni dil a mnohe vysvetluje.

Fuksinka
08.01.2014 4 z 5

Nijak moc se neliší od Relikvie, jen atmosféra muzea je nahrazena zajímavým labyrintem podzemních newyorských tunelů.

Micc
08.01.2014 3 z 5

Dobře se to čte, atmosféra je místy fakt hutná. Je velká škoda, že to autoři shodí občasnými zásadními nelogičnostmi zejména v té "vědecké" části - většinou mi to nevadí, ale v téhle knize jsem to nějak nemohl skousnout. Nicméně zábava dobrá a určitě s chutí sáhnu po další knize.

Rawen616
18.10.2013 5 z 5

Výtečné pokračování knihy Relikvie. Oba díly mají takový správný nádech 80 a 90 let a s nimi souvisejících hollywoodských postupů. Kde v jedničce stačila jedna potvora, ve dvojce už jich jsou celá hejna :-) Detailně popsané obří muzeum z jedničky ve druhém díle nahradilo ještě atraktivnější obří podzemí pod Manhattanem. Někomu nemusí sednout, že zpočátku velmi atmosferické vyprávění z podzemního světa a vyšetřování krutých vražd se na konci změní v prostý akční thriller ale není to nic co by výrazně vadilo. Navíc kniha hodně získává body díky sympatickým postavám ( i když Pendergast je občas na zabití a jindy zase kroutíte hlavou jakej je to magor )

Hespik
14.08.2013 5 z 5

úžasně popsané NewYorské podzemí a napínavý děj , který čtenáře ihned připoutá k nepřetržité četbě. Zajímavé vyvrcholení profesora Frocka, postava policistky Haywardové se neobjevuje naposledy a můžeme se na ní těšit v Pekelné síře... v které se její osudy propojí s D´Agostovými.... velmi doporučuji

LG73
06.06.2013 5 z 5

Autoři knihy navázali na události, které se odehráli v Muzeu dějin přírody v New Yorku před 18 měsíci. Nálezy nových obětí brutálních vražď opět spojují hlavní protagonisty z předešlého případu a hlavní hrdinové brzy zjišťují, že nové události mají příliš mnoho společného s děsivým Mbwunem, který ve všech zanechal hrůzné zážitky. Kniha je podle mě ještě více děsivějším pokračováním. Především popisy odehrávající se v tajuplném podzemí pod New Yorkem nahánějí skutečný strach. Preston a Child rozhodně dokážou spojit detektivní příběh s thrillerem a scifi.

miska2609
13.02.2013 5 z 5

Pro mě osobně zajímavější a napínavější než Relikvie

rokofak
26.12.2012 5 z 5

Kniha je zajimavá s dobřým příběhem bez hluchých míst.Taky se mi dobře četla, jako Relikvie na ,kterou navazuje..

Mako123123
27.11.2012 3 z 5

Ano je tam cítiť ten "Brownov komplex,, neustáleho profilovania a stáleho bdenia hlavných postáv a až tak trocha neuveriteľného vybičovania situácie do extrému (tzv. nadľudské výkony a úlohy)- najmä ten záver ale aj v Relikvii tomu bylo tak. A nevadí mi to až tak veľmi, je to trocha iná téma než som donedávna čítaval ale inak celkem good. :) Ale mrzí ma že to podzemie, to množstvo zbesilého davú a zrúd som si v tom prostredí nevedel moc dobre predstaviť. Hmmm... ale inak ok :) Chystám sa čítať aj dalšie ich knihy. I ked koli tomu prostrediu podzemia to bolo trocha menej pútavé než predchádzajúca kniha..

Kortexo
06.09.2012 5 z 5

Vynikající pokračování Relikvie.

princesse
25.06.2012 5 z 5

Myslím, že lepší než Relikvie. Skvělé čtení hlavně na večer. Pak očekávejte výborné sny. Doporučuji.

Ellis
07.02.2012 5 z 5

Druhý díl byl ještě temnější a děsivější než první - Relikvie. Nedoporučuji číst večer a když jste sami doma, budete se pak bát:-).

Gabkažabka
11.08.2011 5 z 5

Super stejně jako sestra Relikvie :-) Agent Pendergast - nutí mě číst knihy, kde je hlavním hrdinou :)

memoman
27.03.2011 4 z 5

Pokračování Relikvie,ve kterém probíhá vyšetřování několika stejně brutálních vražd,tentokrát po celém New Yorku. Atmosféru příběhu dodává popis bezdomoveckých komunit v newyorském podzemí,jakéhosi divokého města pod městem,ze kterého běhá mráz po zádech. Opět velmi zajímavé a napínavé čtení,k tomu trochu více akční,i když na kvalitu svého předchůdce malinko nedosahuje.

bela
30.11.-0001

Úžasná kniha. Stejně jako Relikvie. Nejraději bych ani nešla spát. Ale kdo by za mne v práci účtoval, že??