Relikviář

Relikviář https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26742/bmid_relikviar-Qay-26742.jpg 4 425 56

Pendergast série

Děj knihy se odehrává o osmnáct měsíců po událostech popsaných v knize Relikvie. Znovu se objevují záhadné vraždy. Způsob provedení připomene všem, kdo se zúčastnili boje s Mbwunem, události v Muzeu. Tentokrát se ale oběťmi vražd stávají bezdomovci žijící v opuštěných tunelech newyorské podzemní dráhy. Do pátrání po Mbwunovi se pouští známý tým – agent Pendergast, podporučík DAgosta, doktor Frock a doktorka Margo Greenová. V jedné z obětí poznávají Graga Kawakitu. Postupně odhalují, že Kawakita objevil několik semen rostliny, jíž se Mbwun živil, dokázal z rostliny izolovat drogu, díky které měl Mbwun obrovskou sílu a rychlost. Současně ale také zjistil, že droga umožňuje nezvykle rychlou regeneraci lidských tkání a prodlužuje lidský život. Aby její účinky prověřil, nabídl ji jako zcela novou omamnou látku narkomanům a bezdomovcům a začal ji také užívat, protože trpěl nevyléčitelnou chorobou páteře. Neuvědomil si ale, že droga vyvolává v lidském organismu i nevratné tělesné deformace. On sám i všichni, kdo drogu užívali, se postupem času změnili v Mbwuny. Nikdo z týmu vyšetřovatelů ale nechápe, odkud se droga bere i po Kawakitově smrti... Přeložil Jaroslav Žerávek.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Reliquary , 1997

Ewa057
03.01.2019 5 z 5

Docela pohodová oddechovká????????

Thebookman
11.11.2018 5 z 5

Pro Lady Jane: Třetí díl v sérii "Pendergast" - Kabinet kuriozit, to bude už jiné kafe, než Relikvie a Relikviář. :-)

Lady Jane
10.11.2018 5 z 5

Hezky plynule navazující pokračování Relikvie mě moc bavilo, četlo se víceméně samo. Autoři mají dar popisu míst, atmosféry a všech postav,takže to bylo velmi "živé" čtení, jako sledovat film, takový kvalitní horůrek, něco jako CH.U.D. z osmdesátek ;) A Pandergast byl mnohem lepší než v prvním díle, takže ještě pár dalších a začnu ho mít i ráda ;)

DzordanoChruno
19.10.2018 odpad!

Prvý diel som ešte silou vôle dočítal, ale tento v polovici vzdávam. Aj tak si zaslúžim Nobelovu cenu za trpezlivosť. Dej je prvoplánový, hlavný hrdina na smiech, prostredie a zápletky umelé, opisy nudné, skrátka brak. Celý čas som mal pocit, že "nech už je táto pasáž za mnou a konečne začne poriadny text", no nič také sa nekoná, stále ste po krk v bahne a špine ako bezdomovci v tuneloch pod New Yorkom. Zbohom séria Pendergast, vraciam sa z kratšej cesty.

Israha
24.05.2018 4 z 5

Ve stejném duchu, jako první díl. Svižný a čtivý mix detektivky s horrorem, který tentokrát o něco více boduje díky nižší míře předvídatelnosti děje a celkově tajemnější a nepříjemnější atmosféře (popisy newyorského podzemí a jeho reálií stojí za to). Zběsile akční závěr je trochu jako z béčkového filmu, ale touto stylizací se kniha netají, takže to jako nějaký větší problém nevnímám...co vadí více, je zcela nadbytečná dějová linie s bohatou matkou, novinářem a demonstranty. A subjektivně největším kazem je opět hlavní postava. Dokonale se vyjadřující, vždy připravený, džentlmenský, všeznalý a vševyřešící Pendergast je ve své absolutní bezchybnosti postavou zcela nezajímavou a nepřitažlivou. V podstatě funguje jako taková rekurentní deux ex machina pro celý příběh. Nepřirostl k srdci. Ale kniha jako celek je zábavným a hrdým pokleslým čtením, které fanoušky žánru určitě nezklame.

kyssling
21.05.2018 5 z 5

Skvělý thriller, výborný nápad. Omylem jsem si nejdříve přečetl druhý díl, ale nevadí to. Vytkl bych jen nezranitelnost hrdinů a závěrečné události ve svatyni, to se do příběhu podle mě nehodí ...

orinka3
22.07.2017 4 z 5

Jsem spokojená. Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Odpočinkové čtení, strašidelné podzemí s ještě strašidelnějšími tajuplnými příšerami, sympatickými hlavními postavami a happy endem na závěr. Co víc si přát? Čte se to samo, nenudí...autoři prostě vědí jak na to a ve své profesi se víc než dobře vyznají.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Opět skvělé. Začínám číst všechny díly.

evka11
30.06.2017 5 z 5

Výborné, děsivé, neočekávané......SUPER! Doporučuji všem, kdo se rádi bojí u knihy !

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Ještě lepší než první díl.

Thebookman
03.11.2016 5 z 5

Relikviář, prostě SUPER čtení. Jako u všech knih skvělé autorské dvojice Preston @ Child. Sugestivně vykreslená atmosféra a profily všech postav. Děj utíká akcí na každé stránce. Relikvií to začalo a Relikviář je úžasně napsané pokračování s agentem Pendergastem. Už teď se těším, až se pustím do Kabinetu kuriozit, dalšího pokračování. P. @ Ch. mohu jedině dopručit! :-)

drakamena
17.09.2016 4 z 5

Dobrý thriller s prvky rádoby sci-fi. Preston & Child umí dokonale vykreslit postavy, takže je do nich člověk skutečně zainvestován.

stefinam
25.02.2016

Po přečtení Relikviáře jsem odmítala jezdit metrem:-) Doporučuji všem, kdo se rádi bojí

MagdaLenka561
20.02.2016 5 z 5

Napínavé čtení :-)

Pavlnka
29.01.2016 3 z 5

Trošku zklamání. Čtivé, zajímavé, dobrodružné, ale na Relikvii to nemá.

Rade
13.10.2015 3 z 5

Samozřejmě napínavé, strašidelné až hrůzostrašné, nejen těmi potvorami, ale i tím depresivním klaustrofobním podzemím, kde na nás každou chvíli může něco vybafnout, nebo nás odnést voda... V druhé půli na mě až moc akční a divoké, dost brutální. Přeci jen se mi předcházející Relikvie líbila víc, už tím prvotním nápadem a i tou tajemnější atmosférou.

HonzaT
02.08.2015 5 z 5

Skvělá bichle. Lepší než díl 1. Četba odsejpá. Tunely jsou husté.

rose
09.02.2015 5 z 5

Navazuje na Relikvii. Ještě o něco dusnější atmosféra, no a to prostředí opravdu neobvyklé. Podzemí Manhattanu se všemi tajemnými chodbami, patry, dávno zapomenutými schodišti, odpadními rourami, ... měla jsem pocit, že knížka páchne, tak to bylo sugestivní. Když si už od začátku ujasníme, že to je dokonale sepsaná fikce, dobře se to čte až do strhujícího „kanálového“ finále. Pendergast zabodoval jako vždycky, i když si tentokrát dokonce umazal svůj skvělý oblek.

NAMEKA
15.11.2014 5 z 5

Super pokračování Relikvie :)

jarkamet
14.05.2014 4 z 5

Stejně jako u Relikvie pomalejší začátek, ale pak už to nabralo spád a překvapivé rozuzlení.