Karmínový břeh

Karmínový břeh https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284707/bmid_karminovy-breh-a42-284707.jpg 4 221 45

Pendergast série

Zvláštní agent Pendergast se proti svému zvyku ujme soukromého vyšetřování krádeže sbírky vína v malém přímořském městečku Exmouth. Se svou svěřenkou Constancí Greeneovou se tam vydá ve víře, že si užijí krátkou dovolenou, zpestřenou rozuzlením bezvýznamného případu – záhy však narazí na mnohem chmurnější záhadu: pozůstatky muže, mučeného a zaživa zazděného před sto padesáti lety. K záhadě z předminulého století se vzápětí přidá další: vražda v močálech, jejíž oběť je pokryta tajemnými symboly, vyřezanými přímo do pokožky… a ty zase směřují k čarodějnicím, které se do těchto končin uchýlily ze Salemu po neblaze proslulých procesech z roku 1692. Nebo jde jen o falešnou stopu?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Crimson Shore , 2015

Jerry H
16.03.2019 4 z 5

První dvě třetiny krásná detektivka, poslední třetina s démonem už tam dle mého snad ani nemusela být. Každopádně mě to neodradí o čtení dalších příběhů s Pendergastem.

Pauline23
02.03.2019 4 z 5

První kniha od tohoto dua a kniha byla čtivá. Pořád jsem si říkala kdo za tím stojí....a takový "rypák" který stvořili už byl moc..... ještě mám v záloze jednoho Pendergasta tak mu dám šanci jeho báječným schopnostem. Constance snad nebude na facku:) Styl psaní mě připomínal Holmese. Bavil mě.

kyssling
19.02.2019 3 z 5

O chlup lepší nežli předchozí díl, ale na čtyři hvězdy to asi nestačí. Závěr je takový ... no neseděl mě příliš.

coquus
28.11.2018 5 z 5

Výborná kniha, v níž jsou vlastně vzájemně propleteny dva příběhy. Ten první se Pendergastovi podařilo úspěšně vyřešit, ten druhý už se zdá být větším oříškem. Zároveň se v náznacích dozvídáme, že na scénu vstupují opět nějaké "stíny minulosti". Kniha je výborně napsaná, nenajdou se tady žádná hluchá či výrazně slabší místa. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že autoři už pomalu začínají vykrádat sami sebe. Některá dějová rozuzlení mně totiž silně připomínaly motivy z předchozích knih jako Zátiší s vránami nebo Hřbitovní tanec.

wlado
31.08.2018 3 z 5

Zvláštna kniha - prvá časť pripomína Sherlocka Holmesa v podaní agenta Pendergasta. Po celkom klasickom vyšetrovaní niekoľkých vrážd, keď sa príbeh kludne končí a agent s Constance si môžu užívať dovolenku sa začne druhá - mysteriózna časť knihy plná akcie a hnusu.

Oliva2010
11.08.2018

Agenta Pendergasta jsem si postupne zamilovala. Nebyla to laska na prvni knihu, ale pod kuzi se mi dostal asi behem 3 knizek, coz znamena trvalejsi vztah :-) nektere fantasy odbocky jsou pro me tezko skousnutelne - jako posledni tretina knihy. Ale nebyla bych v komentari tak kruta jako nekteri ostatni. Napsat knihu je strasne tezke. Napsat ji tak aby se libila spouste ruznych lidi, narocnych ctenaru je jeste tezsi a myslim ze autori si vedou velmi dobre. Tesim se na dalsi dily.

nycol
25.01.2018 4 z 5

Vadi mi otevrene konce. Jinak bych nic nevytkla.

kalache
10.12.2017 4 z 5

...tak trochu Herlok Sholmes,což?..

mr.Zdenek
12.11.2017 4 z 5

Příběh začíná zápletkou jako klasická detektivka, postupně se na něj nabalují prvky tajemna, mystična. To se vyřeší, ale vzápětí děj sklouzne do horroru. I to se vysvětlí, ale konec je velmi velmi otevřený, nepochopil jsem ho. Upozornění pro slabší povahy: NEČÍST po půlnoci.

Romžiry
06.11.2017 5 z 5

Opět super a ještě ke všemu s otevřeným koncem :-) Pánové Preston a Child nezklamali.

orinka3
01.09.2017 3 z 5

Začátek ve stylu anglické detektivky, solidní, přiměřený. Pokračování zvyšovalo napětí, Constance to jaksi komplikovala. Což nemuselo být. Ovšem co ten konec? Ne, že by mě nebavil.... Ale připadal mi dost násilně naroubovaný na předchozí děj. Pro mě až příliš fantastický, ale u těchto autorů jsem zvyklá. Konec slibuje pokračování příběhu.

shimice
31.07.2017 3 z 5

Ve shodě s jinými komentáři - první dvě třetiny knížky dobrý, jen radši více Pendergasta a méně Constance (vcelku jsem souhlasila s její úvahou, jestli neměla zůstat radši doma, měla ;-) , začíná být nesnesitelná a obávám se dalšího vývoje vztahů mezi ní a Pendergastem, uz teď ho neuvěřitelně šéfuje :-) ). Poslední třetina už se opakuje z několika předchozích knížek, podle mě zcela zbytečně, jako by knížka bez honičky v labyrintu byla marná. Konec kvůli spojlerům radši bez komentáře, nicméně zatím se Aloysius projevil opakovaně jako Goro, bílý pes, který přežije vše, tak doufám v další díl :-)

Salinka
03.07.2017 3 z 5

K agentu Pendergastovi jsem se vrátila po dlouhé době a přeskočila jsem v sérii několik knih, poslední kterou jsem četla byl Horečnatý sen a série s jeho manželkou mě opravdu nezaujala (jak tak čtu tak nejsem sama), takže jsem další díly vynechala.
Tato kniha se mi v celku líbila, jiné z dřívějška mě nadchly více, jiné méně, ale určitě se už chystám na Černou komnatu, Pendergast mě zase začal bavit :-)

eliska4569
20.03.2017 1 z 5

Musím se přitznat, že je to první kniha (a to mám ty předešlé přečtené minimálně 2x), kterou mám rozečtenou už půl roku a nemůžu se jí prokousat :( Vůbec mě nenatchla, jako ty předešlé, které jsem hltala jednu za druhou. Tím nechci nikoho odrazovat! Snad si tou další spravím chuť :)

Elea
15.03.2017 3 z 5

První poloviny knihy je celkem zajímavá, ale bohužel jen první polovina. Constance je stále protivnější a nemožnější a závěr knihy je přesně takový, jaké naprosto nesnáším.

LuthyLaura
25.12.2016 3 z 5

Agent Pendergast mě baví. Každou knihu od autorů s Aloysiem v hlavní roli jsem hltala od začátku do konce. Karmínový břeh mě ale nepotěšil, v sérii asi už pokračovat nebudu.

horvis
24.12.2016 4 z 5

Nebylo to špatný. Sice už se autoři celkem opakujou - když si představim to schéma a jen kulisy se mění. Je to příjemný čtení, ale asi ne strhující, já to četl asi před 2-3 měsící a už si z toho skoro nic nepamatuju. Jen ten závěr. Možná je to tím, že jsem od těchto autorů přečetl snad 20 knih, no prostě všechno a proto mě už to jejich psaní tolit neuchvacuje, jsem zvykl asi už potřebuju zvýšit dávku napětí. No, asi to tak nebude. Spíš si myslím, že ty nejlepší časy, kdy v sobě měli spoustu nevyjevených nápadu a myšlenek, jsou už pryč, už asi ze sebe dostali vše a teď jen se snaží psát dál a udržet si laťku. Tahle kniha není špatná, ale ani strhující, myslim. V posledních letech z nich cítím klesající tendenci, což mě upřímě mrzí, protože jsem se na jejich knihy vždy těšil. Ale to je možná i mým věkem, před deseti lety jsem to prostě vnímal asi jinak než teď.

PetraBery
27.11.2016 4 z 5

Další setkání s agentem Pendergastem mě opět potěšilo. Zdánlivě banální detektivní zápletka, která se během knihy rozvine v úplně jiné vyšetřování. Agentovi schopnosti, pomoc schovanky Constance, záhadné stvoření i napětí. Konec nás nenechá na pochybách, že další díl bude (alespoň v to doufám :-)).

Patapuf
19.11.2016 4 z 5

Já sem nadšen.... příběh nebyl zase tolik plný záhad (tedy až na konec) ale na poutavosti mu to nijak neubralo spíše naopak.... to co chybělo na napínavosti knize autoři vložili do zakončení a těšení se na další pokračování příběhu....

lampernaqui
27.09.2016 3 z 5

Přiznám se, že teď nevím, jak správně ohodnotit tenhle díl. Cca dvě třetiny knihy dávám za tři hvězdy, jedná se o případ, který nepřekvapí a ani neurazí. V celkem příjemném prostředí rybářské vesničky poblíž Salemu. potom ale nastala zajímavá odbočka, kterou jsem já, milovník horroru, ocenil a děj nabral grády, skoro jako v prvních románech (podle mého názoru). Závěrečná poslední kapitola však zase děj navrátila níže, protože nevím, jestli se mi chce znovu vrtat v již tolikrát provrtané Pendergastovské historii, ze které už autoři vyždímali snad vše, co šlo.

Autoři knihy

Lincoln Child