Pekárna s vůní skořice

Pekárna s vůní skořice https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465680/pekarna-s-vuni-skoricegFaopP-YdO-.jpg 4 381 381

Lovisa Lindegrenová žije v Londýně svůj sen – dokud během jediného týdne nepřijde o práci i o snoubence. Zcela na dně se vrací do rodného Švédska, do malebného městečka Halleholm, kde zdědila po svých prarodičích bývalé pekařství na náměstí. Protože v Londýně nasbírala zkušenosti coby pekařka, rozhodne se, že se pokusí rodinný podnik znovu otevřít. Její nadšení ovšem netrvá dlouho. Kromě domu totiž Lovisa zdědila i hořké nepřátelství mezi dvěma větvemi rodiny, Lindegrenovými a Halleholmovými. Místní magnát Reuben Halleholm ji nejen od dětství nenávidí, ale teď se ji pomocí intrik snaží přimět, aby v podnikání neuspěla a dům mu prodala. Zvládne Lovisa i tak pokračovat v rodinné tradici? A jak se rozhodne ve své nejtěžší volbě: může někoho se jménem Halleholm vpustit do svého srdce, nebo má zůstat věrná odkazu milované babičky, které kdysi Halleholmovi nesmírně ublížili?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Metafora

Halleholm - Lovisas val , 2020

zdehan
12.04.2021 5 z 5

Krásně napsaná kniha.

Šebestová3
08.04.2021 4 z 5

Romanťárny úplně často nečtu a tato mně zaujala asi hlavně tím "jedlým" názvem, protože já skořici miluju a jsem schopná ji sypat prakticky i do řízků :-D Nicméně, přes všechnu pohádkovost postav, hodný rytíř, zlý bratr, odstrkovaná popelka, kouzelná babička...a přes všechna typická klišé...se mi to jako oddechovka líbilo a bavilo mě to.

sabca
04.04.2021 4 z 5

Velmi příjemná rodinná sága která se čte sama. lovisa, která chce pokračovat v rodinné tradici má problémy, které se snaží postupně překonávat. Doporučuji

Dariel1311
04.04.2021 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená a rozhodně bych o ní nikdy nenapsala, že se jedná o moderní příběh Romea a Julie. Je to především tím, že já vnímám jako stěžejní úplně jinou část příběhu a podle mě, je v knize láska nějak úplně na okraji.. Co mě ale absolutně zaujalo (a jaké knihy vyhledávám), je podnikání. Ženy v podnikání. To miluju. Když sleduji, jak podnikání roste nebo neroste pod rukama. Když hodnotím z obchodního hlediska každý čin hlavní postavy a přemýšlím, jak bych to udělala já... no a tady je to ještě lepší, protože nesledujete obchodní rozhodnutí jen hlavní postavy, ale i postav vedlejších. Zejména chování Reubena jakožto konkurence. Musím říct, že kdybych byla na místě Lovisy, asi bych taky z toho byla pěkně vykulená a nevěděla, co s tím.. Já dávám 5 hvězd a tahle knížka půjde do zlatého fondu mojí knihovny.

Amellia19
30.03.2021 4 z 5

Příjemná oddychová knížka v netradičních kulisách. Místní atmosféra na mne přímo dýchala a velmi mile mne překvapila druhá dějová linka babičky, která mne vlastně bavila o krapet víc než ta hlavní linka, která je přeci jen trochu předvídatelná

Blaufik
27.03.2021 5 z 5

Nejen popisy historických událostí, které poznamenaly dvě rodiny po dlouhé generace, ale také popisy okolí a voňavého pečiva, se autorce opravdu podařily a při čtení nejen, že zapomenete na čas, strávený s tímto kouzelným příběhem, ale budete mít chuť se okamžitě zakousnout do ještě teplého, voňavého, skořicového šneka.

kuska
26.03.2021 4 z 5

Čekala jsem knihu typu: "Rozešla se se svým přítelem, přestěhovala se do své domoviny, založila pekárnu, zamilovala se do svého prince a žili spolu šťastně až do smrti". Jaké překvapení, že tomu tak nebylo. Krásné počtení z malebné krajiny Švédska. Nejprve jsem byla trošku zmatená jmény a celkovou rodinou linií a postavami napříč různými generacemi. Retrospektivní dějová linka byla příjemné překvapení, které mě bavilo snad o trošičku víc než hlavní dějová linka, která mi přišla tak trošku předvídatelná a pro mě ne tak zajímavá,, ale celkově hodnotím knihu velmi pozitivně, přehlédnu-li milostný vztah v rodině což asi není to pravé ořechové, jestli budou další díly, tak nechci poznat co udělala genetika s další generací :-D.

bookcase
22.03.2021 5 z 5

No to byla nádhera! Krásně napsaný rodinný příběh s uvěřitelnými postavami. Hlavně z Reubena se mi kroutily prsty u nohou odporem.

book_loverka_
21.03.2021

Do Pekárny s vůni skořice jsem se pouštěla s tím, že by se mohla podobat Kavárně v Kodani. Což se i maličko vyplnilo, protože ta atmosféra byla obdobná. Jinak samotná Pekárna byla moc fajn oddechová knížka, ani bych nečekala, že mě rodinná sága tak zaujme. Hlavně mě bavil příběh Lovisiny babičky. Ten byl totiž v historickém prostředí, kde proběhlo to největší drama mezi rodinami a její babička si plnila sen stát se švadlenou ???? Současný příběh Lovisy taky nebyl špatný, akorát ta romantická linka byla předvídatelná a mírně zvláštní, protože spolu ten pár byl příbuzný (sice hodně vzdáleně, ale přece jen ????). Tuhle knížku můžu stoprocentně doporučit někomu, kdo má rád rodinné ságy a ženské romány. Není to totiž zrovna akční čtení, ale spíš něco na odpočinutí.
4⭐️/5⭐️

milacicka
20.03.2021 4 z 5

Příběh je to krásný jen mě mrzí že jsem se nedozvěděla co se stalo s Gustava první manželkou. Pokud mohu hodnotit linii příběhu tak ta ze současnosti se mi líbila o trochu více.

sadlo
19.03.2021

Skvělé čtení. Nenudila jsem se. Žádná sentimentální červená knihovna. Přečteno za dva dny.

stesti.s.knihou
17.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Pekárna s vůní skořice je knihou, která poměrně obletěla svět sociálních médií. I já jsem se do ní pustila, bohužel však asi nebudu sdílet ono nadšení jako ostatní.
Hlavní hrdinka se po krachu svého vztahu stěhuje zpět do rodného Halleholmu, švédského přímořského městečka. Jediné, čím se doposud živila, byla pekařina, a není náhodou, že i v Halleholmu na ní čeká pekárna, v minulosti mezi obyvateli městečka velmi oblíbená. Lovisin dědeček byl totiž pekař, který si svůj podnik vybudoval od nuly, a svým pečivem se navždy zapsal do pamětí halleholmských obyvatel. Lovisa se rozhodne pokračovat v rodinné tradici a vybudovat pekárnu novou. Pod nohy jí ale hází klacky její bratranec Reuben, jež je majitelem jiné městské pekárny a Lovisa se tak stává jeho přímou konkurencí. Obě rodiny mezi sebou mají navíc velice špatné vztahy, které se táhnou do minulosti. Poté, co Lovise začne pomáhat Reubenův bratr Axel, je pro Lovisu velice těžké potlačit křivdy, které byly po celá léta udíleny její rodině, a přijmout jeho pomoc a lásku bez předsudků.
Toliko stručně k ději, a teď už k mým pocitům po dočtení knihy. Asi není překvapením, že se jedná o červenou knihovnu, jakože fakt hodně. Ostatně i samotná kniha nese označení “Moderní příběh Romea a Julie”, ovšem s tímto přirovnáním bych asi byla opatrná. Je to slaďárna, od začátku víte, jak to dopadne (ač já jsem pořád tak nějak doufala, že to skončí jinak, protože, přece jen - pozor SPOILER - je to sakra bratranec, sice vzdálený, ale pořád je to rodina). No, když pominu tento vztah mezi rodinnými členy, je poměrně fajn číst o vzestupech a pádech pekárny, příběh je také uveden dějovou linkou z minulosti, konkrétně mládí Lovisiných prarodičů, kde se dozvíme vše o nepřátelství obou rodin.
Knize jsem dala 3 hvězdy. Je to přesně takový ten průměr, který nenadchne nezarmoutí, oddechovka, která se čte rychle a nemusíte nad ní nikterak přemýšlet, předvídatelná romanťárna zasazená do severského města. Znovu si knihu zřejmě nepřečtu, věřím ale, že pro někoho, kdo chce u knihy vypnout, je toto dobrá volba.

Libi.livres
08.03.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšila jakmile jsem se o ní dozvěděla a opravdu mě nezklamala! Moc mě bavil příběh odehrávající se na dalekém kouzelném severu, který na mě dýchal vůní horkých skořicových šneků a zamotané vztahy z minulosti prolínající se až do současnosti mě stejně jako hrdiny knihy, kterých tam bylo opravdu požehnaně, nenechávaly chladnou. Kniha začíná současností, aby se vzápětí prolnula příběhem minulým a posléze se navrátila opět do součastnosti ovšem s dosahem tehdejších událostí. Já si osobně zamilovala Amélii, babičku Lovisy, jejím příběhem dětství a mládí nás provede příběh minulý. Moc se mi líbila její milá a i přes právo nenávidět laskavá povaha a neochvějná touha tvořit prostřednictvím šití svůj sen, zkoumat látky a knoflíčky a všechny jemné nuance z tohoto křejčovského světa a řemesla. Ostatně možná i proto se těším jestli autorka vydá další knihu s pokračováním této série Halleholmů, moc by mě totiž zajímal příběh Julie, která měla stejný talent a sen jako Amélie.
Kniha by zasloužila jak už tu někdo zmínil pro velký počet postav táhnoucích se celými generacemi na začátku knihy rodokmen, aby se v nich čtenář lépe orientoval, já si svůj vlastní raději na papír nakreslila hehe:-)), ale po chvíli po zorientování se v příběhu již nebyl potřeba. Kniha se četla lehce, vtáhla do děje a vytvořila milou hřejivou atmosféru samozřejmě okořeněnou zápletkou plnou rodinných svárů, a také v neposlední řadě neutuchající chuť dát si něco dobrého!

Knižní střípky
08.03.2021 5 z 5

Napíšu to rovnou – bylo to skvělé. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala a doufám, že se do Halleholmu velice brzy zase podívám. Kromě současné dějové linky nás autorka vezme i do minulosti těchto dvou znesvářených rodin a dozvíme se tak, co stálo u zrodu stále trvající nevraživosti. A připravte se také na to, že budete mít hlad a chuť na něco dobrého de facto po celou dobu čtení.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Ronnie Sparks
07.03.2021 5 z 5

Přečetla jsem ji na dva zátahy, jelikož mě příběh do sebe vtáhl. Rozhodně se nejedna o nudný příběh. Kniha má spád a hlavně jsem potřebovala vědět, kdo ke komu patří. Postav bylo v příběhu opravdu hodně a rodokmen nikde. Škoda, že autorka nenapsala rodokmen na začátku knihy. Jedná se o současný román, který nás zavede i do minulosti. Více v recenze :-)

Danago
07.03.2021 5 z 5

Velice příjemná rodinná sága. Určitě se jedná o román pro ženy , ale rozhodně to není červená knihovna ani tu nenajdete zaběhlá klišé.
Většina příběhu se odehrává v současnosti, kdy se do rodného městečka Halleholmu vrací Lovisa Lindegrenová z Londýna po nevydařeném dlouholetém vztahu . Lovisa v rodném městě zdědila po prarodičích pekárnu a nyní se dostává do situace, kdy je nucena se rozhodnout zda pekárnu znovu otevře nebo prodá svému bratranci Reubenu Halleholmovi . Ovšem mezi rodinami panuje nepřekonatelné nepřátelství nejen z dob prarodičů, ale i z Lovisina dětství.
Hned z kraje knihy se vracíme do doby , kdy se babička Amélie narodila a autorka nás provádí celým životním příběhem Amélie a rodiny Halleholmů.
Přestože příběh z minulosti je velice poutavý , tak většina knížky se odehrává v současnosti. Kdy se Lovisa snaží pekárnu otevřít, ale není to tak jednoduché, přestože je dobrá pekařka, obchodnicí se musí teprve stát. Musí překonávat různé překážky a intriky, ale dostane se jí i spousta přátelské pomoci. A samozřejmě je zde i láska ,a když je to příběh Romea a Julie, tak si asi každý velice brzy domyslí jaká.
Knížka je nádherná, hned mě vtáhla do děje a já jsem se od stánek nemohla odtrhnout. Nenašla jsem jediné hluché místo, knížka má spád a je velice poutavě a přesvědčivě napsaná.

Medvědářka
04.03.2021 5 z 5

Příběh o rodině, kterou se táhne nenávist celá desetiletí.
Poznáváme tak nejen příběh babičky Amélie, díky které tahle nenávist mezi rody vznikla, ale i její vnučku Lovisu. Ta přijela z Londýna převzít dědictví v podobě Pekárny. Té pekárny, kterou vedl kdysi její milovaný dědeček a která byla známá v celém Halleholmu. Té pekárny, kterou chce pro sebe Reuben Halleholm. Reuben udělá cokoliv, aby dostal vše co chce. Jenže opravdu dostane vše?
Kniha je připodobněná k novodobému příběhu Romea Jůlie a to právem. Dva rody a staré křivdy se tu táhnou od začátku do konce. Jenže i staré křivdy a ponížení by se měla časem nechat spát a pýcha by měla být překonána pro dobro všech.
Lovisa se snaží o znovuotevření Pekárny a ne vždy se jí daří s těmi správnými rozhodnutími. Jenže i když si myslí, že je na vše sama, má kolem sebe hrstku věrných, kteří jí podporují, i když sami toho moc nezmůžou. K tomu se nenápadnými kroky přidává i láska z nečekaných míst. Láska, která by měla být zakázaná, ale citům se poroučet nedá.
Mě se kniha líbila moc. Dokonce tak, že jsem si zkusila upéct i škořicové šneky, abych zjistila, co na tom je. Samotný příběh byl dobře zpracován a nebyla hluchá místa. Dokonce mi tu i ukápla slza, když se jednalo o Krasavce, kočičího miláčka naší hlavní hrdinky.

Kizuizi
01.03.2021 4 z 5

Tohle se Ruth Kvarnström-Jones opravdu povedlo. Skvělé, odpočinkové čtení, které Vás vtáhne do děje a možná, že na konci ukápne i nějaká slza. Postavy i prostředí jsou perfektně popsané, jen si dovolím malé upozornění. Příběh obsahuje poměrně dost postav, ale naštěstí jsou jména zvolena velmi dobře, takže se poměrně rychle zorientujeme a tolik netápeme.
Zapeklitější už je to s popisy švédského pečiva, různých dortíků a laskomin. Tam už hrozí, že knihu bez zákusku nepřečtete.

knihomolkaJani
22.02.2021 5 z 5

Nejdříve jsem s knihou poměrně bojovala, vůbec jsem se neorientovala v postavách. Ale když jsem se do příběhu pořádně vžila, četlo se to opravdu dobře. V příběhu se pořád něco děje, takže se určitě nebudete nudit.. Ráda si od autorky v budoucnu přečtu další knihu.

Adris
21.02.2021 3 z 5

Podle anotace ve stylu Romeo a Julie. Sice jsem toto drama nečetla, ale v Pekárně se jedná o jednu pokrevně spřízněnou rodinu, z které se rozcházejí dvě větve: Halleholmští a Lindegrenovi, která v podstatě vlastní malé městečko kousek od Stokholmu, a handrkuje se o pozemky.

Lovisa Lindegrenová zdědila vyhlášenou Pekárnu na náměstí, kterou však chce nynější "vládce" rodu Halleholmů pro sebe. Kam až dokáže zajít, a jak se dál zkomplikují rodinné vztahy?

Zpočátku nám autorka odhalí, jak to vlastně vše začlo (služtička a pán, ve stylu Panský dům :-) a jak vše postupně gradovalo. Jak ta rodová linie postupovala a prohlubovala se nenávist mezi přiznanými dětmi panstva, a těmi levobočky.

Bylo to docela těžké se zorientovat, hlavně díky švédským jménům a rozvětvenosti rodiny, ale nakonec jsem to zvládla a knihu jsem četla v kuse. Líbil se mi nápad s pekárnou, také to, že se autorka s vytyčenými problémy nebála, a hlavním postavám pěkně nakládala. Co mi přišlo zvláštní, byla mluva, taková velice spisovná a uhlazená. Ale to už může být překladem. Celkově takové průměrné čtení. Líbilo se, ale něco mi tam nějak vadí. Možná autorčin styl.