Pedagogika pro učitele

Pedagogika pro učitele
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355966/mid_pedagogika-pro-ucitele-PxU-355966.png 4 13 13

Tento základní učební text bude provázet studenty pedagogických oborů na pedagogických, filozofických, přírodovědeckých fakultách a na ČVUT v jejich praktické vzdělávací činnosti s důrazem na současné pedagogické ideje i vědění. Bude jim napomáhat být reflektujícími praktiky. Snaží se totiž reagovat na aktuální potřeby i dílčí podněty, které se projevují v profesní přípravě učitele – ať již na fakultách, nebo v přímé školské praxi. Tým autorů koncipoval tento text jako výkladový – jako základ pro další studium, práci v seminářích, případně pro vzdělávání ve školních kolektivech.... celý text

Přidat komentář

Venda32
09.02.2020 3 z 5

Při studiu na VŠ byla kniha zmiňována velmi často jako doporučená literatura. Že by mi však nějak výrazněji pomohla při vytváření otázek k učení, to se opravdu říct nedá.

JanLinhart
01.03.2019 odpad!

Kniha by díky svému naprosto zavádějícímu názvu mohla mnohé zmást - podle názvu i obálky se tváří jako profesní příručka pro pedagogy. Jde však, jako u většiny podobných knih v našem jazyce, o pouhý historicko-teoretický souhrn naprosto bezvýznamných žvástů, které si musejí do hlavy každoročně nalít tisíce studentů pedagogických fakult v ČR. V tomto ohledu je tedy tato pseudoučebnice nepostradatelná. Jinak je pro budoucí učitele k ničemu. Psaná autorkami, které nikdy na ZŠ ani SŠ neučily.


Autoři knihy

Hana Kasíková
česká, 1952
Alena Vališová
česká, 1954