Péct, milovat a žít

Péct, milovat a žít https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420409/bmid_pect-milovat-a-zit-awZ-420409.jpg 4 80 31

Josef Maršálek je navzdory svému mládí velice úspěšný a světově proslulý cukrář. Dlouhá léta působil ve Velké Británii, kde dosáhl významného postavení ve slavném obchodním domě Harrods a vypracoval se na jednoho z nejrenomovanějších odborníků svého oboru. Pomáhal také zakládat cukrářský podnik v Indii, cestoval a inspiraci hledal po celém světě. Před pár lety se vrátil do Čech a snaží se zúročit své bohaté zkušenosti ve vlastním podniku, je porotcem populární televizní cukrářské soutěže, vyučuje, píše, peče, dál miluje život a těší se na každou jeho výzvu. O tom, jak se naučil péct u svých babiček, jak začínal v Bathu, jak žil jako velký šéf neobyčejného provozu či jak narazil po návratu do Čech, vypráví v autobiografii doplněné mnoha fotografiemi i recepty.... celý text

hvozdik
20.08.2020 3 z 5

Rozhodně zajímavý životopis. Inspirující touha a odvaha něco dokázat. Pan Maršálek je jistě mistr svého oboru, jen mě trochu zarazila jeho určitá posedlost luxusem, jakoby tím chtěl prokázat míru svého úspěchu. Očekávala bych, že ho jeho životní zkušenosti naučily brát materiálno s větší rezervou. No a, jak je v knize ostatně někde zmíněno, ego by mohl rozdávat.

JáraTym
09.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Velmi poutavě napsaná, zajímavá a inspirativní. Bohužel, je zde několik malých okamžiků, na kterých je na důležité věci (dle mého názoru) kladen malý důraz. Poutavé fotografie. Každou kapitolu doplňuje skvělý recept. Nemůžu než doporučit, komukoliv. Kniha zahrnuje celý Josefův život, který je více než neobyčejný. Nelze přečíst jen jednou!

Špekyn
22.04.2020 4 z 5

Velmi pěkná kniha. Dobře se čte. Ačkoliv některé nepodstatné situace jsou popisovány až zbytečně detailně a naopak ty důležité jsou"odbyty" nebo se o nich člověk dovídá pouze z kontextu, a to je škoda. A receptů jsem čekala daleko více (je jich pouze kolem 10, za každou kapitolou).

Mamina1214
01.04.2020 3 z 5

Inspirativní životní příběh. Až neuvěřitelné, co vše se dá stihnout během poměrně krátkého života. Některé podrobnosti z rodiny bych však vynechala nebo aspoň zkrátila

Veríňák
27.03.2020 5 z 5

Bylo to hřejivé. Bylo to inspirující. Bylo to dojemné.
Děkuji, strašně jsem si knihu užila.

ajaworld
27.03.2020 1 z 5

No...asi jsem od toho čekala víc. Začátek dobrý, posléze zbytnělé ego, neutuchající sebechvála, opojení luxusem.
Hodně jednoduchý styl vyprávění. Text je zahlcen nepodstatnostmi a jmény, které je jen těžké si pospojovat, tedy až na pár výjimek. Méně je někdy více.
Ale cukrář pan Josef Maršálek asi skvělý je. To nerozporuji.

4xbabča
02.02.2020 5 z 5

Opravdu nádherná kniha a moc hezké čtení. Josef Maršálek je obdivuhodný tím, co vzhledem ke svému věku již dosáhl ve svém oboru, který dělá s láskou. Moc mu fandím a těším se na jeho další knihu.

RendyaDav
30.01.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů , jsem úplně nadšená moc krásně napsaná...
Světově proslulý cukrář Josef Maršálek v knize vypráví jak se naučil péct u svých babiček.... Jak pracoval v luxusním obchodním domě Harrods ,jak pekl pro královnu Alžbětu ,v Indii rozjel cukrárnu a co ho nakonec vedlo ,že se vrátil do vlasti...
V knize si přečteme život Josefa Maršálka od jeho narození po současnost ,plno krásných fotografií , recepty...

hzd
27.01.2020 5 z 5

Tak to byla bomba. Knížka přesně pro mě. Nádherně se četla. V knížce je plno krásných fotek a i několik receptů. Klobouk dolů před panem Maršálkem čeho všeho už dosáhl a jen vlastní pílí a lásce k pečení. Moc se těším až vyjde kuchařka hned pro ní poběžím.

Vlak7
09.01.2020 5 z 5

Klobouk dolů.

lucy.sankova
09.01.2020 5 z 5

Tak toto mě bavilo! Pana Maršálka jsem si oblíbila hned jak jsem jej zahlédla v Show Jana Krause a říkala jsem si, pane jo, tak tuto knihu si musím přečíst - a to nejen proto, že mě baví pečení a vrhám se do vytváření nejrůznějšího dortíků, i když v tomto oboru nejsem vůbec vyučena :)
Pan Maršálek není žádný spisovatel, ale jeho život krásně líčí právě v této knize. To cestování, různé chutě, recepty, jeho cesta za úspěchem, ocenění, jeho sexualita.. Opravdu jsem nadšená. Jde vidět, že je to člověk s velkým srdcem ... a přeji mu do života jen to nejlepší a plno dalších takových úspěchů a snad se dočkám i pokračování této knihy ; )