Pavouk

Pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528918/bmid_pavouk-658a793ef1470.jpg 4 1361 1361

Joona Lina se vrací s devátým případem a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

juraj238
26.11.2022 5 z 5

Tak to bolo niečo. Mega bomba

vendula5352
25.11.2022 3 z 5

Knížka se mi nakonec vlastně moc nelíbila. Autoři už recyklují recyklované a připadá mi, že se zhruba od Lazara točí na jednom bodě. Dílo je velmi čtivé, to bezpochyby, ale některé scény jsou úplně zbytečně explicitně odporné a brutální. Počáteční invence se postupně vytrácí .. Dalšímu dílu asi neodolám, ale bude-li tendence dále spíš sestupná, dalšímu dalšímu už asi jo :)

vybusna
23.11.2022 3 z 5

Kde len začať....Osobný pocit sa dá zhrnúť jedným slovom.
Sklamanie.
Tak sa sama seba zúfalo pýtam, kam sa podela invencia autorskej dvojice, iskra a ľahkosť akou nás viedli zložitými situáciami tak, že mi bolo všetko jasné ako slza. Dúfam, že je to tým, že sa upísali svojmu vydavateľovi na knihu každý , prípadne každý druhý rok a tým pádom sú tak nejako vyprahnutí a veľa vecí sa im už nechce vysvetľovať a nechajú to uplne ležať, nech si s tým čitateľ urobí čo chce. Námety sú už prejurkované a dúfam, že sa nedostaneme na 20 príbeh s tým, že Jurek sa zakaždým bude inkarnovať do nášho hlavného padúcha.
Už pri Zrkadlovom mužovi som sa musela do čítania doslova nútiť, aby som to mala čím skôr za sebou a toto som dopočúvala len z úcty k Pavlovi Rímskemu, ktorý síce za to dostal zaplatené, ale čítať , neustále čvachtanie sa v Saginých vylomeninách , to musí vážne zabrať. Postava Bauerovej je tak predimenzovaná, že ju už nemôžem ani cítiť a ak sa nevrátim k ďalším príbehom , tak to bude práve kvôli charakteru jej osoby.
Keď porovnám prvé príbehy s týmto úplne posledným, tak to ako keby boli knihy z inej galaxie. Nedali mi dýchať, fyzické napätie v mojom vnútri sa dalo krájať a prežívala som to tak, že som sa doslova vžila do hlavných postáv. Pri tomto som sa pristihla, že ma to nudí, vážne nudí, odbehovala som od pc a vonkoncom som necítila potrebu príbeh pozastaviť, alebo si ho vrátiť do momentu, keď som ho prestala počúvať. A vlastne ani nebolo treba, niektoré scény boli doslova odpísané z predošlých častí akože si hlavný hrdinovia spomínajú ako to bolo vtedy a vtedy. Ja viem, že treba okolo nosného príbehu vatu, ale vatu pekne nadýchanú, bielu a čistú a nie použitú a recyklovanú.
Je mi to ľúto Keplerovci, ale toto sa Vám v mojich očiach vážne nepodarilo. Ostáva len dúfať, že sa mýlim a o rok, dva, to bude úplné iné a ja sa bez dychu nebudem vedieť od príbehu odtrhnúť, tak ako na začiatku príbehov Joona Linnu.

Titas9001
22.11.2022 5 z 5

Keplerovci drží laťku vysoko a Pavouk je výborné počtení. Jen si musim jejich knihy dávkovat, protože si někdy říkám, že číst všechny na jeden zátah, tak skončím na uzavřeném oddělení psychiatrie i já a se zavrtaným Jurkem v hlavě. Tentokrát je to snad ještě temnějsí než obvykle. Tolik temnoty, zla, beznaděje a brutality bez špetky odlehčení, tak to jsem zažila snad naposledy v Písečném muži. A závěr nám už vůbec neposkytne naději, že by tomu mohlo být příště jinak. Ale to by pak musel být asi příběh bez Sagy a Joony, a to by byla zase škoda. Takže jdu hledat teď bezprostředně něco na odlehčení, abych si vydechla.....

mcabr
21.11.2022 5 z 5

Bezva, Joona opět nezklamal. Těch stránek by mohlo být klidně víc.

Terezz1
20.11.2022 5 z 5

Skvěle promyšlené, všechno do sebe zapadá, napínavé od začátku do konce!

iveta3689
20.11.2022 4 z 5

Parádní čtení, styl jako vždy. Zápletka dost komplikovaná, ale i tak zajímavá. Konec fajnový, těším se na další vývoj u Joony i Sagy.

Obelix15
19.11.2022 5 z 5

Keplerovci a Joona Linna. To je spojení, které prostě funguje! Opět čteno jedním dechem a opět se nemůžete odtrhnout. Ani v devátém díle této skvělé série nechybí napětí, propracované vraždy či psychologická válka. Saga šarmantní jako vždy. Nezbývá nic jiného než dát plný počet! Bude mi to trvat hodně, hodně dlouho, ale možná autorům odpustím i druh obětí, který si v Pavoukovi vybrali. I když chápu, že bez toho by se pokračování prostě neobešlo.

vera4669
19.11.2022 5 z 5

Musím dát plný počet i když jsem doufala, že už se děj nebude vracet k Jurkovi... Ale co. Odpouštím, protože to bylo napínavé, čtivé (v jednom dni přečteno a to se tak často nestává).. Co bylo trošku přes čáru... Oběti. Ví se, že vrah někde lítá a každý ignoroval všechny indicie, že je něco špatně :D u policistů je to trošku divné.. Kdo jiný by měl být okamžitě ve střehu.. Každopádně jedna z mých nejoblíbenějších sérií, takže občas zamhouřím očko :))
Snad nebudeme čekat na další díl zase dva roky? :)

Šárka.Šála
19.11.2022 5 z 5

Jako vždy skvělé a konec nabízí další pokračování...snad něj nebudeme dlouho čekat.

Didi15
18.11.2022 5 z 5

Kepler s Linnou je jistota , jakmile se kniha objeví na pultech, musím ji mít . Nedalo se odtrhnout , protože nutně potřebujete vědět, jak to všechno dopadne. Opět skvělý a temný příběh .

makke
17.11.2022 5 z 5

Temné...ale nedalo se od toho odtrhnout. Přečteno za jedinou noc.

Makůvka
17.11.2022 5 z 5

Napínavé, čtivé, promyšlené od začátku do konce. Saga v tomto díle dostala více prostoru. Líbila se mi linie vyšetřování, jak se celý vyšetřovací tým krůček po krůčku snažil vyřešit hádanky, které vedly k dopadení sériového vraha.
Mám přečtené všechny předchozí knížky z této série a jediné, co mi kazil stoprocentní zážitek ze čtení tohoto dílu bylo, že jsem si už moc nepamatovala dějovou linií předchozích dílů, ke které se autoři vraceli. Ale můj problém a i tak čtenářský zážitek a velká spokojenost.

Jaruš7
16.11.2022 5 z 5

Jaksi nemůžu nechat bez povšimnutí další díl série J.L.
Autor značku - Jurek má v podvědomí jako zdroj, a tak jen kreativita fantazie pracuje v zaběhlém systému napětí.
Kombinace vražedného systému zaplétá svědomí do pavučinové sítě, z níž čiší pomsta.

Jako vždy spolehlivá adrenalinová jízda.
Vydařené pokračování.

Ajina76
15.11.2022 3 z 5

Asi budu jedna z mala koho kniha malinko zklamala. Podle me byl dej dost zdlouhavy. Ale je to muj nazor. Jinak mam vse od Keplera precteno s velikym nadsenim. Ale i tak davam 4 hvezdicky.

zimolka
14.11.2022 5 z 5

Opět povedený díl, přečetla jsem během jednoho dne, šla spát až o půlnoci ,ale nešlo odložit. Doufám ,že se dočkáme další dílu.

Vlak7
13.11.2022 4 z 5

Jak už tu zaznělo. Důchod a čas na to, přečíst všechny série znovu po sobě, člověk v tom množství přečtených knih a době než vyjde další díl, na spoustu věcí zapomene, které se v knize připomínaji...
Díl od dilu mi to přijde více a více nesmrtelné... V tomto díle, že by si počínání vraha nikdy nikdo nevšiml??? No nevím...
Hodnotím 4*, byly lepší díly těchto autorů

Anet2106
13.11.2022 5 z 5

Opět skvělý díl této skvělé série. Až mě šokuje, jak moc Jurek ovlivnil Joonu i Sagu. Velmi promyšlený motiv vražd. Mělo to spád, plné akčních scén, brilantní závěr. Ideální kniha do tohoto pošmurného počasí.

JustWomen
12.11.2022 5 z 5

Bylo to šílené, možná i překombinované, ale maximálně nabité, čtivé a pohlcující. Styl psaní mi naprosto vyhovuje, ty zkratkovité popisy, jednoduché věty, které jsou přesto tak vystihující, že se ocitám v ději, vidím a cítím to, jako bych tam byla: prostředí, lidi, vůně, pachy, sex, strach, mravenčení...
Doporučuji.

Petronela16
12.11.2022 5 z 5

Lars Kepler je vždy záruka výborného čítania, to sa musí nechať.Aj ja som sa potešila, po dlhšom čase, keď som zbadala tuto knihu na trhu, hneď som vedela, že ju musím mať.
Moje mierne obavy, či si ešte spomeniem ako to bolo, čo to bolo, sa rozplynuli v momente ako som sa začítala.Predsa Joonu a Sagu nejde len tak hodiť cez palubu a zabudnúť na nich!
Nebudem sa rozpisovať o deji, to by ma ukameňovali, len poviem, napíšem , že pre mňa bol záver strhujúci a totálne prekvapivý a samozrejme aj ma potešilo, že posledná veta sľubuje pokračovanie, ktoré budem napäto očakávať.
Nemôžem inak ako plný počet*, ak by sa dalo dám raz toľko.