Paul Simon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Paul Simon je nepřehlédnutelnou osobností světové písničkářské scény. Marc Eliot, autor životopisných bestsellerů, nabízí v knize zevrubnou a vyčerpávající sondu do hudebního i soukromého světa této osobnosti a čtenář má k dispozici objevný pohled na jednoho z největších umělců naší doby. Kniha odpovídá na řadu dotazů ze Simonova života, dozvíme se, jak se Paul seznámil se spolužákem Artem, a zjistíme, že tradici rozpadů a návratů ti dva zahájili dávno předtím, než si začali říkat Simon & Garfunkel. Eliot na základě obsáhlých rozhovorů s řadou Simonových přátel, kolegů a spolupracovníků zasvěceně popisuje, jak duo roku 1963 prorazilo v klubu Gerde's Folk City, co dělal Paul v Anglii, zatímco ve Státech trhala rekordy upravená nahrávka skladby The Sound Of Silence, a jak se z písně, kterou vlastně ani nedopsal, stal jeden z největších hitů Simona & Garfunkela. Autor podrobně vypráví, jakou zásadní roli Paul sehrál na festivalu v Monterey, jak dostala herecká dráha Arta Garfunkela přednost před natáčením a vydáním alba Bridge Over Troubled Water a do jaké míry tato poslední a nejdůležitější deska Simona & Garfunkela dokumentuje jejich dlouhé a neklidné partnerství. Pochopíme, jaké nesmírné úsilí vynaložil Paul Simon na to, aby jeho první sólová nahrávka zněla úplně jinak než alba dua S & G. Vleklý a složitý proces vedl ke vzniku alba Graceland, jež v osmdesátých letech znovu nastartovalo hudebníkovu kariéru. Kniha také přináší celou pravdu o Simonově katastrofálním neúspěchu, když se v letech devadesátých pokusil dobýt Broadway s muzikálem The Capeman....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145765/paul-simon-145765.jpg 3.54
Žánr
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Galén
Orig. název

Paul Simon: A Life

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Paul Simon

Přidat komentář
Akana
16.09.2016

Veskrze průměrná biografie. To podstatné se čtenář dozví, ale nijak strhujícím nebo neotřelým způsobem. Uvítal bych detailnější pohled na jednotlivé desky nebo písně, ale vážnější výhrady vlastně nemám. Jen to prostě – narozdíl od Simonovy muziky – tak nějak prošumí.

Finskej
06.02.2014

Snad vůbec první životopis světoznámého písničkáře vydaný kdy u nás. V kvalitním překladu Michala Bystrova, patrně nejlepšího hudebního publicisty současné generace. Lze říci, že než se tato kniha objevila, nevěděli jsme vlastně o člověku, jehož písně zná téměř každý, téměř nic. Čas to napravit. (Ani poté nebudete vědět vše, ale rozhodně víc.)

Autor a jeho další knihy

Marc Eliot
americká, 1946

Kniha Paul Simon je v

Přečtených2x
Knihotéce8x
Chystám se číst1x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x