Patříš mi

Patříš mi https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422882/bmid_patris-mi-p4F-422882.jpg 4 187 60

Danny, Kieran, Rob a Josh. Parta kluků, která má tajemství. Tajemství, které dennodenně sužuje jejich životy. Ačkoliv šli každý svou cestou, zlo je spojuje a přivádí zpátky na místo, kde to všechno začalo. A co víc, vypadá to, že se historie po letech začíná opakovat. Nejdříve to byla Ellie. Teď je to Cassie. Dvě dívky, po kterých se slehla zem. Je na čase splatit účty a pohřbít kostlivce jednou pro vždy. Strhující a zvrácený psychologický thriller s brilantně vykreslenou psychologií postav, který vás donutí přemýšlet o temných zákoutích lidské mysli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Katto

You Belong to Me , 2019

Adriassa
03.08.2020 1 z 5

Jedna velka nuda, preskocila jsem snad 3/4 knihy...nechapu, tak vysoke hodnoceni. Navic nepochopim ten absurdni konec..
Jedna hvezdicka je za slibny zacatek.

ArwenAragorn
23.07.2020 2 z 5

Tak teď mám pocit, že jsem četla jinou knihu, než ostatní.
Připadá mi, jakoby příběh byl určený spíš pro teenagery. Vadil mi autorův odosobněný styl vyprávění. Konec mi pocit z knihy trochu zlepšil, ale celé mi to přišlo velice nepravděpodobné a to v mnoha ohledech. Navíc zdlouhavé, vleklé.. A hloupé.

Lenka.Vílka
05.07.2020 1 z 5

Už po první stránce jsem měla strach, co jsem si to zase půjčila. Proč? Je tam napsáno tohle: "Cassie si naivně myslela, že se ji snad chystá požádat o ruku. Už spolu chodili přes rok a své šestnácté narozeniny měla ostavit ani ne za měsíc." A fakra, fakra, to se odehrává v téhle části jihu jehož mentalitu nechápu? Ne, počkat! Dyk se to odehrává v Anglii! Tam maj bejt normální lidi. (Ta úvodní hádka kvůli puse, v šestnácti(!) byla epická!) Čekala jsem, kdy po něm v slzách hodí prstenem cudnosti.

Potom se to sice rozjede. Ale celá kniha se tak nějak zbytečně natahuje. Tohle není zajímavá vata, to je nudná vata. Škoda. Že je kniha sprostá mi nevadilo. Jenom mi to občas přišlo dost na sílu. Asi aby se autor přiblížil svojim čtenářům (?). Číst tohle v patnácti, hltám to jako blázen. A možná mě i z knihy mrazí. Teď reaguji jinak. Zkrátit tak o sto stran, byla by pro mě kniha mnohem snesitelnější.

Fakt, že mi kniha přišla během čtení anotace jako vykrádačka Kříďáka, jenž je obyčejnou vykrádačkou To, byla jsem trochu skeptická. Ale chtěla jsem Patříš mi dát šanci. Ale, fakra, fakra, autor mi to vážně vůbec neusnadňoval!

Jenom škoda, že dost komentářů zde vyzradí dost věcí z knihy. Nebýt toho, možná bych měla alespoň prvek překvapení a dala bych dvě hvězdy. Takhle dám jednu a jdu zapálit svíčku za ten strom, který položil život, aby tohle mohlo jít do prodeje...

A moc mi nesedl způsob vyprávění, který byl hodně zvláštní. Ne strohý, ale až tak moc odosobněný. Což je fajn, když to tak používá vypravěč třeba v první osobě, ale tady to způsobilo nula emocí a nula pochopení z mojí strany.

A neustále opakující se stejný vzorec hovorů mezi postavama mě taky štval. Ke konci jsem si připadala, že mi iq spadlo na jejich úroveň. (Přestože mě většinou nemá dlouho kam padat a je na dně hodně rychle. Ale tohle bylo peklo!).

PS: Hele, já nemám nic proti "těm, kterým imaginární kamarád říká, jak mají přemýšlet a jednat", ale Kieranovi myšlenky byly spíš jako po vymytí mozku, a to už bylo přes čáru, tak snad je i teď ve svém životě šťastný a dál se fanaticky mlátí ;)
(Viz to hned na začátku, co si udělal, o tom jeho stará přece musí vědět. a je s tím v pohodě. Taky to dělá? Taky krví pouští ven to špatný, aby před bohem byla čistá? Tímhle ateisty nepřesvědčíte, že je bůh cajk kámoš...)

SPOILER Ale oceňuji závěr a jak to bylo s Cassie. Pokud vás kniha začne během čtení nudit, přeskočit na epilog...

Hella
21.06.2020 2 z 5

Příliš mnoho zbytečného popisu násilí a krutostí. A opravdu jsem nějak nechápala, že se takhle museli dát dohromady, aby ukončili minulost.

Zuzulin
12.06.2020 1 z 5

Nechápu, jak knížka může mít tolik procent. Do čtení jsem se musela nutit a stálé jsem čekala něco, proč knížku každý hodnotí kladně. Na straně 214 jsem to ale vzdala a knížku odložila.

DominaCZ
09.06.2020 odpad!

Hm tak opět zklamání. Začne to o unesené holce, z místních chytrých komentů se dozvím že jde o šikanu vulgárních pubošů, kteří si neporaděj s jedním blbcem ... a ono to tak fakt je.
Skutečně neporaděj. To tomu totiž dává takovej trapně táhlej, nudnej tón zoufalců.
Mě nezajímaly jejich dementní životy a prohry a prostě mě nezajímalo, jak na něj jakože SPOILER v žádným případě nikdy a nikde nemaj. Už mě to štvalo. Ta knížka je o ničem, pouze o čtyřech připos*ancích, co furt jen hulej a váhaj. A ty kecy a o Bohu a modleníčko??? To už vůbec ne, ten mě tam sral z nich nejvíc.

Jo a ty vulgarity mi nevadily, spíš jsem nepobrala, proč by se k sobě "kámoši" takhle chovali.
To sorry.

Olous1
07.06.2020 5 z 5

Za mě plný počet hvězdiček. Perfektní psychologický thriller.Parta kluků, kteří mají své tajemství a po letech se rozhodli splatit účty jednou provždy. Za mě doporučuji na 100%.

berila
23.05.2020 3 z 5

Tak nějak nevím, co si mám myslet. Určitě to není špatně napsané, ale nějak zvlášť mě to nenadchlo. A co mi strašně vadilo, bylo násilí na zvířatech, to opravdu nesnáším a vždy, když se to v nějaké knize objeví, je mi z toho nanic.

L.Helena
17.05.2020 4 z 5

První kapitola hned chytne, ovšem pak to začne být o něčem jiném, sice to má souvislost, ale zdá se mi to hodně rozvleklé a zdlouhavé, než se to zase vrátí k tomu strhujícímu čtení.
Zajímavě vykreslený osud šikanujícího psychopata a jeho obětí, které se mu nechtějí podrobit. Spoiler: Závěr spěje k tomu, co čtenář očekává, jenže není vše tak, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Martinka99
09.05.2020 5 z 5

Výborná kniha, napínavá, místy dost krutá, perfektně vykreslené postavy, žádná hluchá místa a závěr, který překvapil. Senzační psychothriller rozhodně doporučím.

karol.cadex
06.05.2020 5 z 5

Taková mladší ségra Temného léta, Zimního přízraku, It a Těla. Velmi povedená! Žádný prvoplánový thriller, spíš detektivka s psychologickými prvky. Napjatá jsem byla od začátku do konce! Konec jsem teda tušila, ale to ničemu nevadilo.
Dannyho starší bratr je tu perfektně vykreslený jako psychopat pár exeláns, tyran zvířat a mladších kluků, úchylný sadista a jednoduchý magor. Bohužel pro všechny čtyři kluky, kteří jinak v dětství jednat nemohli, než že Calumovo šílenosti krýt a pak deset let v dospělosti trpět. Danny navíc celé dětství až do dospělosti musí poslouchat kecy zmatené matky, jak byl jeho bratr skvělý.
A kluci se po deseti letech sejdou, dají pár pivek a zahrají scrabble a postaví se minulosti tváří v tvář.
Fakt moc povedená kniha.

Andrea7272
25.04.2020 5 z 5

Za mě plný počet. Napětí a čekání ,jak to vlastně celé dopadne. Doporučuji :-)

Avila
22.04.2020 2 z 5

Za mě zklamání. Příběh byl neuvěřitelně zdlouhavý a autor úplně zbytečně používal plno vulgarit asi za účelem šokovat.... jinak si to neumím vysvětlit.
Nedokázala jsem uvěřit ani tomu že by si parta čtyř kamarádů teenagerů nedokázala poradit s jedním "magorem" Plus nesnáším šikanu.

Drahuš
13.04.2020 5 z 5

Originální příběh, ponurá atmosféra a překvapivý závěr. Skvělé! Doporučuji.

jasmína
05.04.2020 5 z 5

Kniha, která mě nenechala se odtrhnout, četla jsem skoro do 1.hodiny ranní a nelituju, v této ne zrovna lehké době jsem ráda za kteroukoliv knihu, do které se začtu.

Pavel_luke55
06.03.2020 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, nejen že příběh byl originální, ale zvrat na konci mě překvapil a říkal jsem si, že to autor opravdu mistrně zakončil. Toho Calluma potkat ... !!! Silná kniha i příběh.

Sajinka28
04.03.2020 5 z 5

Super kniha :-)

Jiparis
04.03.2020 3 z 5

Zdlouhavý , rozvleklý příběh o kruté šikaně. Nepřesvědčila mě bezmocnost zúčastněných a musela jsem se hodně přemáhat, abych knihu dočetla.

Krchnaida
03.03.2020 4 z 5

Ano, souhlasím s tím, že bylo použito až moc vulgarismů. Celkově jsem čekala jiný příběh, ale ne, nebylo to špatný. Mezi oblíbené knihy však nezařazuji.

Angelicca
02.03.2020 2 z 5

Knihu je hodně drsná. Období vzpomínek bylo dlouhé a to mě vůbec nebavilo, nedočetla jsem.