Patrioti

Patrioti https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454916/bmid_patrioti-nYd-454916.jpg 4 86 28

V redakcích švédských novin panuje strach. Výhrůžky představitelům „prolhaného tisku“ jsou na denním pořádku a populistická propaganda atmosféru v zemi značně přiostřuje. Po vraždě mladé novinářky, která bojovala za svobodu slova, se nejhorší hrozby stávají realitou. Jenom mladičkou žurnalistku Madeleine Wintherovou jako by děsivé události neděsily. Dál chladnokrevně plánuje svůj kariérní postup. I ona však bude muset pohlédnout pravdě do tváře, protože u jediné oběti nezůstane. Pachatel se hodlá pomstít všem, kteří veřejně schvalují nebezpečný a nezastavitelný příliv uprchlíků do jeho vlasti. Zdá se, že švédský terorista je nezastavitelný. Dokud se na scéně neobjeví další postava ochotná všechno obětovat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Patrioterna , 2017

kachnat
06.05.2020 3 z 5

Kniha mě ve vlnách nadchla a zase nebavila. Popis současného Švédska a problémy s migrací a nenávistí jsou velmi dobře popsány a je to vlastně realita dnešních dní, nejen ve Švédsku. Nebavily mě části o politice. Zajímavé propojení postav. Chvílemi velmi napínavé. Ovšem konec na trajektu byl lehce přehnaný, i když smutný, tak vlastně happyend???

Ivetaa
23.03.2020 5 z 5

E-knihu jsem dostala jako dárek od jednoho nejmenovaného knihkupectví a říkala si, že asi nic moc nebude, když je tímto způsobem nabízena. Opak je pravdou. Popis současného Švédska a pohled na negativní dopad migrace na celou společnost je tady bravurně popsán. Těším se na další díla od autora.

bigben
23.10.2019 2 z 5

Ze začátku panovalo nadšení, střídání příběhů po kapitolách, ale postupem času mi chybělo konstantní vyšetřování, poté se objevil superhero a moc popisů švédské politické scény. A závěr na trajektu???

Christine97
07.09.2019 4 z 5

Abych pravdu řekla, neměla jsem od této knihy moc velká očekávání. Ovšem po samotném přečtení musím konstatovat, že se jedná o velice zdařilý debut švédského autora. Kniha poukazuje na aktuální, rozpolcený stav Švédska a jeho obyvatel. To, co knihu dělá opravdu kvalitní, je poměrně dobrá zápletka, propracované postavy a taktéž napínavá akce, která celému příběhu dodává ten správný spád. U této knihy se určitě nudit nebudete.

Vilma232
29.07.2019 5 z 5

Velmi zajímavý pohled na švédskou společnost a na problém, který ji v posledních letech dává hodně zabrat.

vera4669
07.07.2019 5 z 5

Co napsat, skvělý debut, aktuální otázky, pokřivený pohled na svět, propletené osudy lidí.. Přečteno na jeden zátah, napínavé, smutné

Marta08
18.06.2019 4 z 5

Povedený autorův debut. Velmi je znát osobní zkušenost autora s prací a prostředím redakce švédských novin. Samotný příběh je tvořen dějovou linkou čtyř postav, která se v druhé půlce knihy propojí. Vzhledem k autorovu povolání jsem měla trochu obavy, aby kniha nebyla napsána příliš popisně a faktograficky, byla jsem ale velmi mile překvapena, jak byla kniha čtivá. Z postav mi nejsympatičtější byl August, Imbrahima mi bylo líto, protože se do všeho zapletl nešťastnou náhodou, Madeleine byla pěkná mrcha a trochu mi pila krev od začátku a o Carlovi a jeho vidění světa se radši rozepisovat nebudu (aneb za zpackaný život mohli všichni ostatní (švédská společnost), on byl ten největší chudák a všichni se proti němu a jeho skvělým nápadům spikli). Pokud máte rádi Švédsko a zajímá vás problematika uprchlické krize, vřele doporučuji.

LadyAnn
21.05.2019 4 z 5

Velmi slušný debut, na kterém je na první pohled znát autorova osobní zkušenost s prostředím a prací v redakci švédských novin. Píše dobře - čtivě, svižně a vyzrále. Příběh samotný kombinuje detektivku, thriller a společensko-politický román. Přestože se jedná o fikci, je v něm spousta odkazů na současné švédské reálie. Děj je propracovaný, zápletka na můj vkus trochu "přitažená za vlasy", nicméně stále uvěřitelná. Podle anotace mě kniha zaujala a po jejím přečtení zklamaná rozhodně nejsem.

politické thrillery švédské romány

Pascal Engman