Patagonský expres

Patagonský expres nás odváží do míst, kde žijí občas bizarní, ale čistí lidé, pro něž je dobrodružství přirozenou součástí života. Mezi nimi se seznamujeme se starým mořeplavcem, který v chilských fjordech věčně hledá chimérickou loď, gauči, kteří pořádají mistrovství Patagonie v tlučení hubou, anglickým cestovatelem, jehož knížky znají i čeští čtenáři, slovinským exulantem, který objevil ozónovou díru, i spisovatelem samotným, který miluje konec světa. Patagonský expres je reportáž z cesty nikam a přece po celém světě, cesty v několika epizodách a přece na celý život, cesty za splněním jednoho velikého slibu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43508/patagonsky-expres-5F7-43508.jpg 3.813
Literatura světová, Romány, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Julius Zirkus

Patagonia Express, 1995

Kniha Patagonský expres

Skip
21.11.2014

Netradiční, dalo by se říct vzpomínkový cestopis bez daného itineráře, v němž nám autor předkládá velmi čtivým způsobem zpracované poznámky z různých svých cest, přičemž tím hlavním není ani tak popisovat místa, kde se nacházel, jako spíš popisy přátelství, která se zrodila na mnohdy bohem zapomenutých místech. Sepúlveda píše vážně i humorně, ale i to, co je vážné, podává s lehkým, někdy trochu ironickým nadhledem.

immortal-party
15.10.2011

ale jo, docela mě to bavilo. doslov překladatele mě i přesto nechal v iluzi, že bylo všechno pravdivé.
autor v místní hospodě sloupal pipeňo, musím vyzkoušet.

a hláška pilota Palaciose, která se mi moc líbila a dovolím si ji občas použít:
"Nebe je nahoře a zem zase dole. Všechno ostatní jsou voloviny."