Pátá vlna

Pátá vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163879/bmid_the-fifth-wave-pata-vlna-ypk-163879.jpg 4 696 152

Pátá vlna / Piata vlna série

Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu. Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije. Pak se však setká s okouzlujícím a tajemným Evanem Walkerem, jenž je možná jedinou Cassiinou nadějí na záchranu jejího bratra – nebo dokonce jí samotné. Cassie si musí vybrat: mezi důvěrou a beznadějí, mezi vzdorem a kapitulací, mezi životem a smrtí. Vzdát se, nebo se sebrat a jít dál.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

The 5th Wave , 2011

Chytuš
29.06.2016 3 z 5

Na knížku jsem se po přečtení komentářů těšila opravdu hodně, takže očekávání byla asi příliš vysoká... Linka, která se točila kolem Cassie mě bavila o hodně víc, než ta Benova, musím přiznat, že při výcviku jsem některé pasáže i přeskakovala. Nicméně nejneodolatelnější pro mě zůstává Evan (ach ta moje romantická duše :-)) Začátek knihy naprosto výborný, člověk úplně cítí atmosféru apokalypsy a beznaděje, tam bych neváhala dát mnohem lepší hodnocení. Děj ve výcvikovém středisku mě ale natolik míjel, že nakonec je hodnocení jen průměrné..

methviolin
24.06.2016

no ja jsem to vcera stahl a skoukl ve filmove podobe.dobre sci-fi,ale i kdyz musim rict,ze napinave to bylo,nijak to ale nevybocuje z bezne filmove produkce sci-fi zanru.Ted je na me sehnat a precist knihu,ta je vzdycky lepsi....

mkarl27
12.06.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla. :) Knížka vás skvěle vtáhne do děje, přečetla jsem jí jedním dechem.

klarence
09.06.2016 5 z 5

dobře se četla, super příběh

lulu28501
05.06.2016 5 z 5

Dokonala knižka.

milunka21
01.06.2016 5 z 5

Perfektní,zhltla jsem ji za dva dny.Jedna z těch knih co se vám nechce odkládat i když musíte. :-)

Laura Krivdova
20.05.2016 5 z 5

Může obsahovat SPOILERY!
Nejdříve jsem viděla film, který se mi opravdu líbil. Jak to už bývá kniha byla o dost lepší. Je to sice docela depresivní, ale i velice humorné, takže se to vyrovná. Benovi části byli vtipnější, ale měla jsem radši, když vyprávěla Cassie. Ben mi celkově moc nesedl. Je to takovej ten typickej fotbalista, hvězda školy a sen všech holek. Cassie jsem si mimořádně oblíbila. Moc se mi líbily její monology a rozhovory s medvídkem. Evan byl úžasnej i se šrapnelem v zadku. Asi je to moje nejoblíbenější postava. Pokud bych měla přirovnat, je to něco mezi Hunger games, Labyrintem a Hostitelem. Kniha se mi celkově strašně líbila a co nejdřív se vrhnu na další díl.

GreenTee
13.05.2016 4 z 5

Moc ráda bych dala pět hvězdiček, ale jednak mi námět neustále něco připomínal (Hostitele? Čtvrtý druh?) a jednak mi některé dějové linky přišly poněkud nedotažené, určitě bych toho uvítala víc o Cassie a Evanovi a ráda bych se dozvěděla, kam šly v táboře Ráj zeleně označené děti... chápu, že nemůžu chtít všechno, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby byla kniha ještě o 200 stran delší.
Líbilo se mi, jak si autor poradil s umístěním děje doprostřed probíhající apokalypsy a vhodnými odbočkami a retrospektivami vysvětlil, co se na Zemi vlastně stalo. Postavy jsou sympatické (ty kladné), a i když lze poměrně snadno odtušit, kam bude děj směřovat, čtení je to velmi uspokojivé, vcelku napínavé.

lechaba
10.05.2016 5 z 5

Filmové zpracování nebylo špatné, ale s knihou, jak už to většinou bývá, nemá nic společného. Pro ty, kdo nejdříve viděli film a nyní tápou jestli mají číst, můžu za sebe říct, určitě si přečtěte. Kniha se lehce čte a díky pohledům jiných postav příběh krásně plyne.. S radostí a zvědavostí hurá na další díl..

Daenerys
09.05.2016 3 z 5

Bavilo. Nápad dobrý. Místy napínavé, velmi dobře popsané akce. Jen jsem tak nějak čekala, že to celé bude o něčem jiném, než bylo a s tím jsem se trochu prala, takže za menší celkové nadšení může nejspíš mé očekávání.

papajapa
24.04.2016 4 z 5

Precteno. Za sebe musim rict, ze kniha splnila ma ocekavani. Nejvetsi šmrcn dodalo stridani vypraveni podle postav. Nektere pasaze byly predvidatelne, u jinych jsem si nebyla jista co je pradva/lez a kdo je padouch/hrdina.

Attia
23.04.2016 5 z 5

Z Páté vlny jsem si proto odnesla pocit, že se autor snaží na pozadí příběhu sdělit něco víc a právě to se mi na knize nejvíc líbilo. Po dočtení mi ještě chvíli ležela v hlavě a nutila mě zamýšlet se nad věcmi, na něž obvykle ani nedojde.

pobijecmuch
20.04.2016 1 z 5

Poradím vám návod, jak z průměrné tříhvězdičkové knihy udělat přes noc bestseller? Tu knihu prostě natočíte jako film, vypustíte pár PR manažérů, reklamních poskoků a čekáte úspěch. Bohužel v tomto případě se to nepodařilo a film je horší než předloha. Film je tak špatný, až je pateticky trapný.
Kniha Pátá vlna se tu v koutě válí již od roku 2013, dostávala jen průměrné hodnocení a vcelku byla do teď hodně nenápadná. Možná je to, ale tím, že je to taková směska kousků z Labyrintu, Hunger Games nebo Hostitele. K tomu byla opět přidána velká dávka romantiky a máme tu jen další román žánru young adult.
Cílová skupina čtenářů asi opět radostí vypustí ódu na radost a skalní scifisté si opět zklamáním odplivnou.
Je toho už bohužel moc a je to pořád dokola, podle stejné šablony.

petra4080
19.04.2016 3 z 5

Čekala jsem víc. Hezký nápad, ale trošku nevyužitý. Začátek se příšerně táhne, kniha mě začala bavit asi až tak v poslední čtvrtině :-(

Budulman
16.04.2016 5 z 5

Na knížku mě nalákal trailer na film, který právě přichází do kin a musím říct, že mě knížka dostala.
O to víc mě mrzí, že má zatím film tak tragické hodnocení.
Každopádně za mě naprostá spokojenost s knižní předlohou, má spád, občas je vše lehce předvídatelné, ale vše v mezích, které nebrání si děj pořádně užít.
Střídání pohledu různých postav dodává knížce víc na hloubce, ze začátku jsem si myslel po části s Cassie, že už to nebude ono, ale bylo to nakonec naprosto v pořádku a užíval jsem si to.
Knížku jsem už četl s tím, že bude mít pokračování, ale i tak jsem z otevřeného konce rozladěný... Ale jen proto, že zatím nemám koupený druhý díl :-)

Gabiika9
08.04.2016 5 z 5

Ze začátku mě to nechytlo, ale jakmile jsme došla dám, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Měla jsem to snad přečtené za 4 dny. Kniha je čtivá a má zajímavý námět. Rozhodně doporučuji. :)

kalinkacz
05.04.2016 4 z 5

K této knize, respektive trilogii mě dostal trailer k jejímu filmovému zpracování... Jedná se o další sérii na motivy Hunger games nebo Labyrintu, která je tedy o dost lepší, než třeba Divergence.. Filmové zpracování je slabé a mnohé věci jsou vynechány nebo pozměněny, jak tomu bývá ve většině případů, kdy kniha je předlohou filmu.. Kniha je čtivá a má dobrý námět... Nalezneme v ní lidskou zoufalost, odvahu, nejistotu, chamtivost, přátelství, lásku i ztrátu... Ale aby to nebyla jen samá chvála, musím říct, že mě osobně vadilo, jak příběh vypráví mnoho postav... Často jsem se v částech děje ztrácela... Ale stejně sáhnu po dalším dílu, abych věděla, co se stane dál, jelikož kniha vám dá více, než jen jeden otevřený konec....

martiiinkajjj
21.03.2016 3 z 5

Vlastně ani nevím co mám napsat :), knížka byla dobrá jen trošku blbě napsaná, začátek byl super konec se strašně táhl a byl otravný. Dala jsem pouze ***, a musím upřímně uznat že v tomto případě byl lepší film než knížka :). Do druhého dílu se pustím, ale nevím jestli ho dočtu.

LilianaFalcon
13.03.2016 4 z 5

Zajímavé. Fakt musím říct, že mě to celkově zaujalo. Napínavé, propletené, ironické, ale strašně moc mi to připomínalo Hostitele :-D

annamc
12.03.2016 5 z 5

Super!Dost děsivá představa bucoucnosti,co?