Pařížská švadlena

Pařížská švadlena https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420194/bmid_parizska-svadlena-VLN-420194.jpg 4 343 124

Láska a móda. Paříž a New York za druhé světové války a dnes. Dvě výjimečné ženy propojené napříč časem. Kolik toho musí obětovat mladá francouzská švadlena na cestě za naplněním svých snů? Román o mladé ženě a její snaze získat uznání a dobýt svět dosud vyhrazený jen mužům – módní průmysl New Yorku v polovině 20. století. 1940. Pařížská švadlena Estella Bissettová je ve svých dvaadvaceti letech nucena uprchnout z Francie před postupující německou armádou. Dostane se až do New Yorku a na Manhattanu se ocitne jen s pár franky, šicím strojem, vlastním originálním modelem zlatých hedvábných šatů a snem založit vlastní módní ateliér. 2015. Australská kurátorka Fabienne Bissettová přijíždí na výroční galapřehlídku v Metropolitním muzeu, která je pojata jako pocta celoživotnímu dílu její milované babičky – jedné z nejvýznamnějších módních návrhářek konfekce té doby. Jak se ale Fabienne dozvídá víc o babiččině minulosti, odhaluje příběh tragédie, zlomeného srdce, tajemství a bolestných obětí ve jménu úspěchu. Román Pařížská švadlena překračuje generace, společenské rozdíly i divoký kvas mezinárodního dění. Je to okouzlující příběh, který nebudete chtít odložit – o výjimečném vztahu mezi babičkou a vnučkou a jejich snaze zhojit zlomená srdce z minulosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Metafora

The Paris Seamstress , 2018

uzivatel40644
26.08.2022 5 z 5

Knížku jsem přečetla rychle, bylo to něco mezi pohádkou s dobrým koncem a vhledem do historie. Bylo to napínavé, i když "náhody" vždy přišly v pravou chvíli...Moc se mi to líbilo.

Kudlanka03
06.08.2022

Tak kde začít? Bylo to nádherné? Bylo to přesně takové, jaké to mělo být. Miluju tuhle kombinaci přítomnosti a minulosti. A i když u detektivek ráda pro sebe hádám, kdo je vrah, tak tady to není důležité. Prostě se necháte unášet tím, co Natasha chce, aby bylo v té dané kapitole odhaleno. A důležitá věc...Každý hlavní hrdinka je prostě TA žena. Silná, statečná, ochotná se i rozkrájet pro život rodiny, dětí...Miluju všechny její hrdinky Čistá platonická láska k vymyšlené hrdince. Takhle moc mě její knihy zasáhly. Jsem jediná? Kdo další propadl kouzlu a stylu N. Lesterové? Nejsem sama, jen z těchto recenzí určitě ne. Všechny tři knihy jsem si půjčila. Ale vím, že je chci mít doma, chci je vlastnit a chci dát vidět a vědět, jsem tyto skvosty četla.

Pog
27.07.2022 4 z 5

Nádherný příběh z prostředí Paříže a New Yorku za druhé světové války. Osudy postav byly tak šikovně propletené, že až do poslední chvíle člověk skoro netušil, jak to vlastně všechno bylo. Jediné, co mi na knize vadilo, bylo množství mnohdy absurdních náhod, kterými si autorka dopomáhala k jednoduššímu posunutí děje tam, kam chtěla.

ivousekk
26.07.2022 4 z 5

Opet vyborny pribeh ve dvou casovych liniich. A opet je ten z valky o nekolik levelu lepsi nez ten soucasny.
Nemuzu si pomoct, ale posledni dobou mi u techto typu pribehu prijde, ze ve srovnani s tim, jaka dramata zazivali lide v minulosti, tak ty soucasne postavy jsou spis jen velke fnukny a vlastne nic tak sileneho se jim nedeje.

Knižnítoulky
22.07.2022 5 z 5

Kniha je krásně a poutavě psaná. Velmi příjemně se čte. I přes velký počet postav, které vytvářejí čtenáři v ději trochu zmatek, patří k těm povedenějším.

Sabča817
13.07.2022 3 z 5

Po téhle knize jsem pokukovala od začátku co vyšla. Potom jsem si ji nakonec pořídila a těšila se, až ji začnu číst. Jenže přišlo nečekané zklamání! Prvních 100 stran super, ale pak?
Příběh se neskutečně vlekl. Estella mi v jednu chvíli přišla nesympatická, najivní i sobecká... Fabienne byla pro mě nezajímavá a její příběh nudný. Navíc příběh Estelly byl chvílemi 1 velký bordel, páč někdy nebylo lehké se v ději vyznat.

Jenny46
09.07.2022 4 z 5

Trochu jsem četla v jiném pořadí, i když na tom vůbec nezáleží...
Skříň plná Diora i Dům na Riviéře jsou moje TOP knihy!!!!
Kniha Pařížská švadlena není špatná kniha, trochu mě začátek zaskočil než jsem se začetla, trochu zdlouhavé a malinko mi něco nesedí. Možná ty další knihy jsou už více propracované nevím...
Ale určitě čtení si užijete

whiolet
06.07.2022 5 z 5

Bylo to strhující čtení. Každá z postav byla, tak dobře vykreslena, že jsem neměla žádný problém jí uvěřit a nesoucítit s ní.
Samozřejmě nejvíc se mi vryla pod kůži Estella a Alexander. Oběma jsem přála, aby si cestu k sobě našli co nejdřív, a tak mě kolikrát Estella vytáčela, tím jak ho odháněla. Také mi trochu vadila překombinace celého děje, ale přesto knihu hodnotím velmi kladně, jelikož jsem měla problémy ji odložit a příběh se mi vtisknul do duše.

Nika.
20.06.2022 5 z 5

Jedním slovem - nádhera!
Přiznávám, že mi pár stránek trvalo, než jsem se do knihy začetla.
Ale stejně jako Skříň plná Diora, i tato kniha se autorce nesmírně povedla.

Potvurka735
15.06.2022 5 z 5

Krásné jako Skřín plná Diora, nádherně napsané, příběh je lehký, hezké téma. Opravdu pěkný román. Dlouho jsem tak hezky npsané knihy nečetla.

putpuda
18.05.2022 5 z 5

Krásný příběh, moc hezky se mi to četlo. Většinou se mi líbí víc minulost, ale v této knize byly super obě dějové linky. Skříň plnou Diora jsem nečetla a moc se těším, podle komentářů je ještě lepší;)

Runinka
14.05.2022 5 z 5

Krásný příběh o módě uprostřed 2.s.války.Nechybí rodinná zápletka ani romantika.Relax četba,autorka píše čtivě,snaží se vřadit historické reálie.

alcahanca
07.05.2022 5 z 5

Jsem uchvácená! Krásný román, ve kterém se prolíná období 2. světové války z Paříže a New Yorku a současnost. Na pozadí některých skutečných událostí (Harry Thaw, Evelyn Nesbitová) se rozvíjí úžasný příběh o módě, dědictví, tajemství a lásce. Doporučuji 5*.

kopeceli
12.03.2022 5 z 5

Krásná kniha! Ke konci několik nelogičností, kterých si v tempu čtení všimne málokdo. Vzhledem k tomu, že je to prvotina, určitě se autorka do budoucna poučila a další knihy budou ještě lepší. Mám nový objev a tohle čtení doporučuji.

Katerina015
17.02.2022 4 z 5

Prijemna kniha, ale Skrin plna Diora se mi libila vice

xena2711
10.02.2022 5 z 5

To byla naprostá nádhera..

"Buď statečná. Miluj hluboce a vášnivě. Buď tou ženou, kterou jsem vždy věděla, že se staneš." a maminka má vždycky pravdu...

Krásný romantický příběh z válečné Paříže a také New Yorku. Zároveň příběh ve dvou časových rovinách 1940 a 2015. Kniha nelze odložit. Příběh Vás drží v neustálém napětí a zvědavosti. Prostě krása.
Už se těším na Skříň plnou Diora.

Peyka
30.01.2022 5 z 5

Za mě wow! I když normálně tento žánr nevyhledávám, od kolegyně jsem slyšela jen samou chválu.

Sama sebe jsem překvapila, když jsem knihu otevřela a za pár dní ji přečetla. Přes pomalejší rozjezd jsem se dokázala začíst a autorka udržela mou pozornost až do samého konce.

Doba druhé světové války kontrastující se současným světem, dvě ženy, každá svým způsobem jedinečná, odhodlaná , nespoutaná, silná - takové postavy literatura potřebuje!!! Prolínání minulosti a současnosti bylo dokonale načasované, krásně do sebe zapadalo.

Velmi málo se mi stane, že si oblíbím všechny postavy. Tady se to vyplnilo. Každá postava byla originální, inteligentní, odhodlaná podstoupit cokoliv, aby dosáhla svého cíle. Nevím, která žena mi byla více sympatická - obě silné, sebevědomé a bláznivě zamilované. :-)

Jasně, něco bylo přitažené za vlasy, dosti nereálné, ale v literatuře většina z nás nehledá realitu. Nicméně, příběh byl založen na skutečných postavách i skutečných událostech (viz autorčin doslov).

Já jsem nadmíru spokojená. Určitě si přečtu i Skříň plná Diora. :-)

Markett
22.01.2022 5 z 5

Naprosto DOKONALÁ knížka!

Vůbec nevím, čím začít, protože moje dojmy z téhle knížky jsou jen ty nejlepší. Prostředí, postavy, móda všude okolo... Prostě úžasné. :) Kdo by si nezamiloval Estellu pro její odhodlání a statečnost, Janie a Sama... Pak i Lenu a hlavně Alexe - toho si prostě nejde nezamilovat, takový tajemný a dle popisu okouzlující muž.
Dokonce i dějová linka Fabienne a Willa byla úžasná a krásně doplňovala děj z doby dřívější.

Za mě určitě plný počet a velké doporučení všem, protože tenhle příběh se opravdu moc povedl. :)

lenka31
21.01.2022 4 z 5

Romantický příběh o ženě,která utíká z okupované Francie a potkává milé lidi, kteří se stanou součástí jejího života. Příjemný vhled do módního průmyslu za 2.světové války.

kika 13
06.01.2022 5 z 5

Poutavě psaný román.Až do samého konce napětí.

New York Paříž móda romantika ženy v 2. světové válce švadleny, krejčí

Natasha Lester