Paprsky smrti inženýra Garina

Paprsky smrti inženýra Garina https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62780/paprsky-smrti-inzenyra-garina-62780.jpg 4 41 4

Utopický román o vymyšleném světelném paprsku prostupujícím hmotou. Vynálezce, podivínský inženýr chce s jeho pomocí ovládnout svět. Střetává se se zájmy monopolů, chtějících se tajemství zmocnit. Děj dobrodružného příběhu je situován částečně do Francie, částečně do USA a na některé ostrovy v Tichomoří.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Práce

Giperboloid inženěra Garina , 1941

Racek213
01.05.2022 5 z 5

No, pro mé mládí kdy jsem to dostal do ruky je to jedna z nejlepších knih té doby. D)lo má spád, napětí a převraty jedou a politika ... no, jakou vidím dnes. Jo jo, přesně tak, pokus o ovládnutí světa ... který se zdařil a vlastně ani moc ne... jak vidíme dne on line ... že. Číst tohoto autora je pokaždé pochoutka, je to fakt mistr pera...

Messilina
27.03.2019 3 z 5

Je to trochu jiné sci-fi, než na jaké jsme v současnosti zvyklí. Ale s přihlédnutím k tomu, že kniha tohoto žánru byla napsána v Rusku a vzhledem k době vzniku, nebyla špatná.

Vidlička
07.04.2017 2 z 5

Takový intelektuál jako ANT a pustí se do sci-fi? Proč ale ne, když SF je přece jen vždy spíše o těch morálních a etických problémech než o ufonech a raketách. Což je naplněno i zde. Příběh popisuje cestu vynálezce od vědátora po diktátora a ukazuje čtenáři té doby velmi aktuální téma šílenosti touhy po absolutní moci nad celým světem. Samozřejmě vše je kořeněno překrásnou divou, která se mocí jí složenou k nohám též nenechá dlouho lákat a svému inženýrovi zdatně sekunduje. Pro dnešního čtenáře sice žádná extra třída, ale velmi zajímavé dílo už jen dobou, ve které vzniklo, ale i svým obsahem. Neobvyklé ale čtivé.

kannibal28
10.07.2014 2 z 5

kniha ma nezaujala tak že no comment

sci-fi

Alexej Nikolajevič Tolstoj
ruská, 1882 - 1945
1977  82%Křížová cesta I.
1955  92%Petr první 1
1972  70%Paprsky smrti inženýra Garina