Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252291/bmid_papirova-mesta-3qZ-252291.jpg 4 3700 721

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

sarinkapusinka
30.04.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha s úžasným koncem

jana1306
29.04.2015 4 z 5

Mě se kniha velice líbila. Začetla jsem se hned od začátku. Po přečtení knih od J.Greena (Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky) jsem věděla, že předem nevím, jak vše dopadne a tak jsem radši nic neočekávala a nechala se překvapit. Opět J.G. nezklamal :-) Opět při čtení knihy čtenáře "donutil" k přemýšlení o životě a moc se mi líbilo použití metafor. Za mě knihu doporučuji a těším se na další jeho díla :-)

Esko*
28.04.2015 4 z 5

Miluju Johnův styl psaní, proto jsem byla hrozně natěšená si přečíst další z jeho knih. Musím uznat, že Papírová města byla oproti těm předchozím, krapet zklamáním. Příběh mohl být rozvinut poutavěji, přesto se mi kniha dobře četla a rozhodně se k tomuto autorovi zase vrátím :)

Rup
28.04.2015 3 z 5

John Green píše knihy emotivní. Zde však bylo emocí pomálu a ne až tak destruktivní. Zkrátka si moc nepopláčete. Ale za přečtení stojí.

kleria
26.04.2015 4 z 5

Bylo to super čtení. :) Green píše skvěle a jeho knihy budou patřit mezi mé nejblíbenější. Co se týče samotného příběhu, myslím že mohlo být víc propracovanější, ale i tak se mi to strašně líbilo. Brzo se chystám na další jeho knihu tak snad se mi taky bude líbit :). Vřele doporučuji! :)

TwynTy
26.04.2015 4 z 5

Po Hledání Aljašky mé druhé čtení od Greena a mile mě překvapilo.
Tedy bylo to zajímavější než Hledání Aljašky. Když jsem byl v půlce knížky, tak jsem se dozvěděl, že bude i film a po zhlédnutí traileru jsem si alespoň přiřadil tváře k postavám. Film vypadá slibně a herci se mi zamlouvají.

Misha11
24.04.2015 3 z 5

Greena mám opravdu ráda (reálně nereálné Hvězdy, Hledání Aljašky) a od Papírových měst jsem čekala další zásah. Prostě NĚCO. A ač jsem to v této knížce nenašla, nemůžu říct, že by se mi úplně nelíbila. Takhle, Margo mi přišla jako neskutečně nevychovaný spratek, který si dělá co chce, a který chce být za všech okolností středem pozornosti. Štěstím bylo, že 'vypravěčem' byl Quentin. Začátek byl super, ani nevím proč, ale přišel mi takový typicky americký. Poté Margo zanechala stopu a zmizela - taktéž super. A potom? Velké Nic. Závěrečný trip ve stylu F1 byl na knížce to asi nejzajímavější. Následné chování Margo bylo na facku a konec byl dost nijaký.

Ano, knížka byla místy vtipná, četla se mi rychle, ale nevím tedy, zda se k ní vrátím. Ale Green u mě určitě neskončil, těším se na jeho další knihy a doufám, že ty mě zaujmou víc.

Adiee
22.04.2015 5 z 5

A mně se to líbilo. A moc. Celá kniha je o tom, jak je láska občas hrozně silná a že když člověk miluje, tak celým svým srdcem a že na okolnostech ani tak moc nezáleží. A to mám ráda. Mimo jiné mi všechna ta láska v této knize přišla méně nucená než například ve Hvězdách. Dokonce jsem se i přistihla, jak na knihu myslím, když jsem byla třeba ve škole, vždycky jsem se šíleně těšila na Q, je to totiž moc hodný kluk a vlastně vůbec moc hezká postava.

harama
22.04.2015 5 z 5

Kniha mě bavila :-)

Elisabet
21.04.2015 4 z 5

Papírová města jsou pro mě tak trochu zklamání. Možná je to tím, že jsem dříve četla TFIOS a LFA, nevím. Celá prostřední část knihy, byla tak nějak o ničem a já se musela skoro nutit číst dál. Na konci jsem se konečně dočkala akce, která to trochu vyrovnala.
Ale stejně hodnotím 4*, protože prostě miluju autorův styl psaní, reálnost postav a tu neuvěřitelnou upřímnost, která provází všechny jeho knihy.

barahousko
21.04.2015

Začínám zjišťovat, že Greenovské knihy na mne všechny působí stejně. Začátek je nudný, zdlouhavý, ale na konci příběhu člověk čeká, zda to dopadne dobře či ne a to ho nutí číst dál. Takže zase taková průměrná, nenáročná kniha

CatherinManson
21.04.2015 4 z 5

Pro mě je tato kniha zklamáním. Před Papírovými městy jsem četla i Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky a Papírová města je jim prostě nevyrovnají. Jasně, stále je to úžasný John Green a jeho skvělý a jiný styl psaní, ale Města mě neuchvátila. Často jsem se musela přemlouvat abych knihu vůbec dočetla. A to jsem se na ní tak těšila.. Samozřejmě jsou v knize i světlé chvilky, kdy mě to bavilo a chtěla jsem číst dál, ovšem nebylo jich mnoho. Kniha je spíš takovou oddechovkou a celkově není zas tak špatná, jsou i horší knihy. Mě prostě nenadchla tak jako ostatní.

Mudblood
19.04.2015 3 z 5

Po přečtení TFiOS, kdy jsem byla nadšená - a taky trochu ubrečená - a následném skoro fanatickém pohlcení do Hledání Aljašky, jsem se na Papírová města hodně těšila. Ale abych pravdu řekla, dost mě to zklamalo. Jasně, pořád tady jsou ty Johnovy úžasné myšlenky a zvláštní pojetí, kvůli kterému ho mám tak ráda.. Ale často jsem se musela přemáhat, abych to vůbec dočetla. Na konci jsem byla hrozně naštvaná a sorry, ale Margo je podle mě prostě kráva. Chystám se i na další Johnovy knížky, nijak mě to od něj neodradilo.. ale když to srovnám s předchozími knihami, je značně pod čarou..

Always a reader
19.04.2015 3 z 5

Nic zvláštního. Moc mě nenadchla. Vážně jsem se těšila až ji dočtu a začnu číst jinou. Ale musím říct, že místy mě i bavila.

stewee
18.04.2015 5 z 5

Nádherně čtivý a pohlcující příběh, který nakonec dopadne jinak, než si člověk celou dobu myslí. (ale jak John Green napsal: "Nic nikdy nedopadne tak, jak si člověk představuje.")

baru_h
17.04.2015 4 z 5

Papírová města od Johna Greena je jeho další povedená kniha. Miluju jeho styl.
Doufala jsem,že to tak dopadne,ale přesto by mě zajímalo jak to bylo potom. To mám,ale u každé knihy.

Paja85
17.04.2015 4 z 5

Pěkná kniha, je spíš pro náctileté...:-)

NikNik
15.04.2015 4 z 5

První kniha od Johna Green, kterou jsem četla. Zaujal mě název a také netradiční příběh. Ze začátku mi dělalo problém se začíst, ale nakonec mě to vtáhlo do děje a knihu jsem odložila až na konci. Není to klasický román, kde na konci budou zvonit svatební zvony a všichni budou šťastní až na věky. Je to příběh o středoškolských studentech v posledním ročníku. O Margo, která je ve škole oblíbená, ale uvnitř se cítí osaměla. Příběh o jejím sousedovi Q, který si žije život vzorného studenta a vše se mu jedné noci změní. Závěrečná kapitola byla pro mě překvapením. Ale i tak knihu doporučuji.

Natyyy4444
12.04.2015 5 z 5

Byla to nádherná,napínavá knížka,tak jako všechny od Johna.Od Johna Greena mám všechny knížky,ale asi nejvíc se mi líbila Hledání Aljašky.Papírová města jsem od něj četla jako druhou knížku (první byly Hvězdy nám nepřály),ale zklamalo mě,že Q a Margo nebyli spolu.Jinak kniha se mi velmi líbila a určitě se k ní někdy vrát,proto plný počet.

sarka45
11.04.2015 4 z 5

Tuto knihu mi doporučila dcera jako "oddychovou", abych si odpočinula od severských detektivek. Byla to dobrá volba. I když není psaná pro moji věkovou kategorii :-), četla se mi velice dobře. Má spád, není povrchní, nahlíží do dušiček dospívajících, nutí k zamyšlení. Ukazuje sílu přátelství, to mě oslovilo nejvíce.