Papírová města

Papírová města
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3708 3708

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

Mergirus
14.12.2017 3 z 5

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale nakonec jsem měla problém se od ní odtrhnout. Jsem ráda, že autor zvolil tento konec, který také dává smysl celé knize.

MIA-chan
05.12.2017 5 z 5

Tuhle knihu mi půjčil učitel výměnou za jinou knihu. Nic moc jsem od ní nečekala, ale docela mile mě překvapila. Když o tom tak přemýšlím příjde mi, že ta kniha nemá skoro žádný děj. Musím na obranu říct, že jsem se strašně těšila až přijdu domů ze školy, zalezu do postele a začnu číst. Green má krásný styl psaní, který mě o to víc vtáhnul do děje.
Určitě si od Greena přěčtu ještě něco.

Mamosvain
02.12.2017 4 z 5

Jak tady tak pročítám komentáře, názory jsou drasticky rozdílné... Ale dle mého názoru mají obě skupiny pravdu. Margo se v jistých částech chová velice arogantně a sebestředně, ale stejně tak i Ben nebo Q. Vlastně mi ale nakonec, jak se tak nad tím zamýšlím, všechny postavy přirostly k srdci
Celá kniha je samozřejmě velice čtivě napsaná a děj je velmi dobře promyšlený. Skoro mi ani nevadilo prostředí americké střední školy z pohledu maturantů. Do žánru bych rozhodně zařadil i "detektivní". Sice na takovou Christie se to nemůže ani hrabat, ale jistý podklad zde najdeme.
Snad jediná věc, která mi na knize vadila bylo opravdu příliš časté používání slova, které vyjadřovalo potřebu postav na záchod (obzvláště v poslední části, kde se mi místy chtělo pomalu i zvracet - ti, co knihu také přečetli, ví, o jaké věci mluvím). To ovšem není žádné velké mínus pro knihu a proto ode mě dostává moc pěkné čtyři hvězdičky a nemůžu než doporučit!

klarastories23
20.11.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha vůbec. Miluju jí. Mám ji přečtenou 14x a pokaždé v ní najdu něco nového. Za mě ta nejlepší.

keiko33
13.11.2017 4 z 5

Pribeh nebol nic extra, no bol podany velmi vtipne. Quentin bol take naivne zlaticko a Margo? Tak tu som velmi nepochopila, hlavne ten zaver. Bola zvlastne strelena a aj tym bola kniha ina, hoci kto uz cital nieco od Greena, ho to velmi neprekvapi. Kniha je sice skor pre mladsie rocniky, ale spravanie hlavnych postav, nas nuti zamysliet sa, no nie vzdy to pomoze, pre mna bola Margo a jej spravanie zahadou, hlavne ten koniec.

brijana
30.10.2017 3 z 5

Kniha je čtivá, místy i zábavná, ale jinak příběh mě moc neoslovil.

Lisa123
20.10.2017 3 z 5

Celkem hezká knížka, ale pro mě až moc na přemýšlení. Celý příběh je o tom, že se hrdinové zamýšlí nad smyslem života (především Margo) a to mě v určitých částech nudilo. Navíc se mi nelíbí, že děj nemá moc dobré zakončení. Zkrátka mi konec přijde takový nedodělaný. Kniha je však čtivá, v některých místech jsem se i zasmála :)

Kacule88
15.10.2017 3 z 5

Zajímavá knížka,ale ten konec mi přišel takový nedotažený.

Michelle9191
07.10.2017 2 z 5

Do 3/4 mě kniha celkem bavila. Autor umí čtenáře vtáhnout do děje a přemýšlet. Bohužel ke konci mě kniha začala opravdu nudit a musela jsem se "dokopat" jí vůbec dočíst. Za mě tedy nic moc.

KateTheBlogger
05.10.2017 4 z 5

Bohužel jsem viděla nejdřív film, takže jsem věděla o čem knížka bude, jenomže film mě natolik zklamal, že jsem potřebovala zjistit jestli je knížka opravdu tak špatná, a nebyla. Mám ráda Caru DeLevigne a v roli Margo Roth Spiegelman jsem si ji představovala i při čtení, ale knížka je nesrovnatelně lepší než filmové zpracování.

romca3001
03.10.2017

Bohužel nepatřím mezi čtenáře, které by tato kniha uchvátila. Celkově mě děj moc neoslovil, ani jsem se nevcítila do hlavních postav. Chvílemi jsem i knihu odkládala. Doufám, že jiné příběhy autora budou daleko lepší.

Lucka03
01.10.2017

Kniha je velice zajímavá, četla se dobře.

nikikostadinova
24.09.2017 4 z 5

Papírová města je rozhodně čtivá knížka a člověka prostě nutí číst. Ale zatím vstřebávám příběh a v některých ohledech mi některé pohnutky postav nejsou jasné. Možná až to nechám slehnout, zapadne mi to o něco více. Ale to mi nebrání v tom, ohodnotit knihu velmi kladně. Za mě spokojenost.

dee8767
21.09.2017 4 z 5

Po knížce Hvězdy nám nepřály jsem Johnu Greenovi naprosto propadla!
Na Papírová mešta jsem těšila, ale už ne tolik jako právě na Hvězdy nám nepřály. Bohužel už i u čtení jsem cítila, že nemám stejné pocity jako u předchozí knížky... Příběh mě úplně neoslovil, k hlavním hrdinům jsem nepřilnula a Margo mi byla strašně nesympatická. Ale paradoxem knihy je, že úplně miluji její konec! Green hold konce umí.

Zuzanka46
20.09.2017 4 z 5

Moc pěkná knížka, skvěle se četla, moje první od Greena a určitě ne poslední :-)

Ďumbierka
15.09.2017 2 z 5

Pre mňa to bol príbeh, ktorý neurazí a nenadchne.
Myslím, že som knižku čítala už asi ako veľmi stará :) lebo niektoré veci a túžby pochopí podľa mňa viac teeneager :)

kululinka
13.09.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla. Kvůli mnoha špatným recenzím jsem ji dlouho odkládala a donutila se k četbě jen, abych ji zařadila do knižní výzvy. Nakonec musím říct, že mě velice příjemně překvapila. Příběh se dobře čte a co víc, opravdu mě "hledání Margo" bavilo. Jen konec byl trošku zklamáním, ale i když jsem od Greena předtím nic nečetla, viděla jsem Hvězdy nám nepřály, a mohlo mi být jasné, že klasický happyend asi nebude.

PapayaD
13.09.2017 3 z 5

Poté, co jsem dočetla úžasné Hvězdy nám nepřály, bez zaváhání jsem sáhla po Papírových městech. Pomalu jsem se nemohla udržet, abych knížku nezačala číst hned, jakmile jsem vyšla z knihovny. Možná to moje nadšení bylo ke škodě, nevím, ale musím říct, že mě kniha docela zklamala. Upřímně nechápu, proč je tato kniha tak oblíbená, protože mě přišla jako průměrná. Konec mě překvapil, to ano, ale spíše v tom negativním smyslu. Nakonec mě, jako třeba právě u Hvězd, ani nemrzelo, že jsem ji musela vrátit zpátky do knihovny. Další greenovky po této zkušenosti nechám na poličkách knihovny. Knize dávám 2,9*.

vikimi
27.08.2017 1 z 5

Knížka se mi nelíbila. Ani jsem ji nedočetla.

Mengej
11.08.2017 5 z 5

Jsou knížky, které se nelíbí, knížky, které se líbí a pak jsou takové, které člověka ovlivní, změní jeho nahlížení, něco v něm pohnou. Jednou z těch knížek jsou pro mě Papírová města. Podle mě nejlepší Greenovka. Nejde mi o kvalitu, neprůstřelnost příběhu, úžasný jazyk nebo tak. Green oslovil něco hluboko ve mně, což se stává výjimečně.