Papírová města

Papírová města
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3708 3708

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

sue_partymix
09.03.2018 2 z 5

Tak ja nevim, zda jsem pochopila, co se vlastne autor snazil sdelit. Prislo mi, ze vse a zaroven nic. Malokdy se mi stane, ze knihu doctu s pocitem uplne promarneneho casu. Forma je dobra, ovsem obsah mi prisel uplne nesmyslny.

Tofinka
06.03.2018 4 z 5

Čtení knihy Papírová města jsem strašně dlouho odkládala a teď, když jsem si ji konečně přečetla, vlastně ani nevím proč. Kniha se četla opravdu sama, byla napínavá od začátku až do konce a to vás prostě nutí číst pořád dál...

Postavy mi byly sympatické víceméně všechny, hlavně teda Margo a její plánování a taky Ben a jeho... (dá se tomu říkat chování ???) ...no prostě osobnost :D.

Když jsem Papírová města četla, vzpomněla jsem si na knihu Hledání Aljašky (také od J. Greena), kde se celý příběh točil kolem pochopení člověka (pochopení důvodů jeho chování), což se vlastně řešilo i v této knížce ohledně Margo. Takovéto "rozebírání" člověka a jeho myšlení mi přijde jako velmi zajímavé téma a proto bych knize ráda dala 5*... Ráda... Ale bohužel musím jednu * ubrat za konec, který podle mě byl takový neslaný nemastný...

hrosik3
01.03.2018 3 z 5

Začátek byl nápaditý, vtipný, ale úroveň knihy postupně upadala, některé pasáže mě dost nudily, konec mě zklamal.

Mat_bery
26.02.2018 4 z 5

Právě jsem dočetl knižní formu mého tak oblíbeného filmu Papírová města. Film jsem viděl asi třikrát a vždy jsem z něj byl nadšený. Proto mě ze začátku kniha velmi zklamala, protože děj byl celkem dost odlišný. Knihu jsem ale dočetl a mám z ní krásný pocit. Asi ne takový jako z filmu, ale i tak se kniha podepsala do mého srdíčka.

Tess911
12.02.2018 5 z 5

Papírová města je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Začala jsem ji číst jen tak z nudy a přečetla jsem ji během pár hodin. Po pomalu každých deseti stránkách jsem na ní měnila názor a musela jsem ji dočíst až do konce, abych mohla být v klidu. Velmi čtivá forma a po zhlédnutí filmu musím říct, že závěr byl docela odlišný od knihy. Jde, ale jen o osobní názor, který z nich je lepší.

skautkapuding
06.02.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Mě osobně se moc líbí myšlenka, kterou autor v této knize chtěl vyjádřit (ostatně každá jeho kniha má skrytou myšlenku). Kniha mě nesmírně motivovala a po přečtení jsem také měla chuť utéct a být prostě jen svobodná a pryč od všech povinností. Jako Margo, i když každý svou svobodu tráví jinak. Určitě jsem ji nečetla naposledy. Prvně jsem viděla film, ale v knize se mi mnohem víc líbil hlavně konec.

DiaTess
31.01.2018 4 z 5

Knížka to není špatná. Jen úplně nevím, co si o ní myslet. Trochu mi nesedl Greenův styl psaní, ale to není chyba knihy. Ze začátku jsme byla nadšená, vše je psáno autenticky a bez obalu a nechybí vtipné pasáže. Později jsem se, ale do čtení musela nutit a postava Margo mi byla víc a víc nesympatická. A už vůbec nejsem spokojená s koncem, ostatně jako u hodně Greenových knížek. Třeba takové Hledání Aljašky-

Baja2311
30.01.2018

Tato kniha na mě udělala dojem. Pár částí a citátů se mi byla do paměti a nenechala chladnou. Moc ji doporučuju.

Čtenářka01
21.01.2018 4 z 5

Za mě super.

Emily483
19.01.2018 5 z 5

Kniha je mnohem lepší než film. Skvělá knížka! Za chvíli jsem ji měla přečtenou, a postavy jsem si strašně zamilovala :)

Myška789
11.01.2018 5 z 5

Knížka byla prostě báječná, příběh byl zajímavý a Margo s Quentinem jsem si ihned zamilovala. Za mě 5 hvězdiček.

michaela3483
05.01.2018 2 z 5

Druhá kniha od Greena, kterou jsem četla.
Byla čtivá, stránky ubíhaly, děj byl zajímavý, ale jako celek se mi nelíbila.

Anastazie0810
02.01.2018 4 z 5

Velice čtivá knížka, jednoduše napsána. I přesto, že má J. G. lepší knihy se mi tato líbila..a konec který vše vysvětluje je moc hezky udělaný.. Filmové zpracování nebylo zle, ale dřív si rozhodně přečtěte knihu.

Hermiona8703
01.01.2018 3 z 5

Taková oddychovka. Neurazí nenadchne. Některé pasáže byly vtipné, některé naopak smutné, ale rozhodně si to nezaslouží tolik pozornosti, kolik se této knize dostává. Některé části byly absolutně zbytečné a sloužily jenom jako taková výplň. S koncem jsem teda byla absolutně nespokojená. Doporučuju spíše nečtenářům, kteří nejsou tolik nároční.

Nikcasmej
28.12.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Po přečtení této knihy jsem se podívala i na filmové zpracovaní a musím říct, že kniha je mnohem mnohem lepší!! (Tak jak to bývá u většiny) Rozhodně doporučuji knihu před filmem (né-li se na film nedívat, hrozně věcí chybí a dopadne jinak než kniha!), knížka je čtivá jako většina od J.G..

annamc
28.12.2017 3 z 5

Papírová města jsem nejdříve viděla filmově zpracovaná a teď jsem se je rozhodla přečíst v angličtině. Líbí se mi Greenův styl psaní i dobrý nápad na příběh. Bavila mě hlavně první a třetí třetina, prostředek knihy trochu slabší, tolik se toho nedělo. Líbily se my úvahy o papírových městech a lidech a tak.....Z konce jsem trochu rozpačitá, nevím co jsem čekala ale asi to tak mělo být...Doporučuji, spíše oddychovka, ale od Greena jsem četla lepší:))))

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Měla jsem před sebou postavené dvě knihy. Papírová města a Hledání Aljašky. Po Hvězdách jsem si myslela, že nemůžu šlápnout vedle. Rozhodla jsem se jako první pro Papírová města, jelikož k nim nedávno vyšel film. Děj mě skutečně vtáhl. Miluji detektivní příběhy, proto jsem si užívala Quentinovo pátrání po Margo. Nesmím opomenout komické pasáže ze začátku knihy během noci pomsty a poté během několikahodinové jízdy autem. Jediné, co mi mírně zkazilo celý dojem knihy, je její konec, který mi z nějakého důvodu prostě nesedl.

Pišingr
26.12.2017 4 z 5

Čtivá knížka ze současného života amerických středoškoláků. Čím mě ty knihy pro teenagery fascinují? Jak už jsou ty děti v podstatě často hotové osobnosti? Nebo právě to, jak se formují? Jak často řeší osudovější témata než dospělí?

silvinka12
17.12.2017 4 z 5

John Green má hezký styl psaní, ale jinak nic moc. Ne že by jeho knihy byly špatné , ale ja prvních sto stran čtu jednu stranu za druhou za pár večerů, ale pak mě to nějak přestane bavit a musím se nutit abych to dočetla. A ten konec je až moc rychle ukončen. Že začátku se mi Papírová města líbila víc než hvězdy nám nepřály, ale jak začala druhá část knihy, kde není vůbec žádný děj a Quentin se hrabe jenom v těch samých myšlenkách stále dokola, tak Hvězdy nám nepřály zatím vedou.

Tery702
15.12.2017 5 z 5

Kniha mě opravdu mile překvapila. Nejdříve jsem koukala na film, ren mě ale nebavil, tak jsem ho v půlce vypla a šla jsem si přečíst knížku. A jsem naprosto nadšená, všechno to do sebe krásně zapadá. Je to prostě úžasný. John Green má opravdu úžasné knížky :)