Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205749/bmid_papirova-mesta-y1S-205749.jpg 4 3701 721

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Paper Towns , 2008

prajzulka
11.04.2015 3 z 5

Moje první knížka od Johna Greena mě celkem zklamala. Všichni mi knihu doporučovali, takže jsem se na ní těšila. Upřímně moc mě nebavila, neuměla jsem se vcítit do toho příběhu. A ten děj no nic moc.
Ale jinak to byla zajímavá kniha. Nejvíce mě zaujal začátek a konec. Prostředek - no nic moc. Čekala jsem víc, protože John Green - to čtou všichni. Něco jako, když všichni četli Harryho Pottera, ale tam jsem pochopila, proč to všichni čtou... Ale John Green - jako vážně ??
Ale stejně se nechám zlákat a přečtu si Hledání Aljašky.

misule.b1
10.04.2015

Na knížku jsem se fakt těšila, ale upřímně..Dost mě zklamala...Četla jsem jí snad dva měsíce, protože mě nebavila a musela jsem se k tomu vždy nutit. Hledání Aljašky bych hodnotila mnohem líp. Jak už tady bylo napsaný, první číst dobrý, prostředek hrozná nuda a konec ušel. Přišlo mi, že se tam toho nic moc neděje. Doufám, že novou knížkou si mě zase získá jak u prvních dvou...

Veru123
09.04.2015 2 z 5

Čim vic toho od Greena čtu, tim vic se mi autor a jeho tvorba přestává líbit. Připadá mi, že většina holek ho čte hlavně proto že "John Green", je to něco co ted jednoduše 'letí', zase tak geniální autor to není. Papírova města mě nebavila a postavy byly jako přes kopírák z Aljašky.

klarinka9974
07.04.2015 4 z 5

Podle mě, kniha nebyla špatná, očekáváme od ní věci, které v ní nejsou. Více akce, více smutku, možná i jiný konec který většinou ostatní zaskočí. Ale nehodnotila bych knihu neúspěšnou, každý si ji rád přečte a něco si z ní vezme. Určitě autorova první kniha byla lepší než Papírová města.

terz7853
06.04.2015

John Green je skvělý spisovatel, nicméně je až příliš přeceňován, protože je asi jeden z mnoha autorů, který v dnešní době 'donutí' mladistvé číst. Každopádně od Greena jsem četla všechny knihy kromě Kateřin a Let it snow a musím říct, že jsem se do žádné knížky, jako do PM ještě nenutila. První část byla zajímavá, každopádně matně připomínající Aljašku. Do by se dalo překousnout. Druhá část byla občasně zábavná, nechyběly metafory, čímž je Green proslulý, občasné hlášky postav byly taky vtipné. Ale čím dál jsem se blížila ke konci, tím víc jsem měla touhu knihu odložit, jak hrozně moc mě to nudilo. Text už jsem přelétávala očima, nakonec jsem skončila pár stránek před koncem. No, mám z toho takové zvláštní pocity. Každopádně tohle je podle mě nejslabší Greenovo dílo.

poupatko1
05.04.2015 4 z 5

Zřejmě jsem od této knihy čekala víc. Viděla jsem název a jméno spisovatele, a říkám si : ,,Super, to je Green, to bude dobrý jako Hvězdy." - ale nebylo... V podstatě to bylo o ničem. Ne tak o ničem, jako o ničem, spíš to bylo prostě jen o hledání holky, kterou si kluk trošku víc zidealizoval. Co už, dočetla jsem to, ale ke konci už mě to přestávalo bavit.

kika 13
04.04.2015 5 z 5

Nádherný román psán mile a číst ho bylo jako pohlazení na duši.

Andulienka
01.04.2015 2 z 5

O čom to vlastne bolo?

Verrrunka
29.03.2015 3 z 5

Zhruba do poloviny jsem byla nadšená, přečetla jsem téměř na jeden zátah ve vlaku.
Ale pak už to začalo být takové zpomalené, zbytečně natahované, částěčně o ničem. Margo mi byla totálně nesympatická už od začátku, takže kdyby se na nějaký hledání Quentin vyprdnul, vůbec bych se nezlobila. Pubertální vtípky o koulích totálně knížku zabíjejí, ale naštěstí jich nebylo tolik. Takže jsem dočetla, ale Hvězdámse to nemůže rovnat ani z daleka.

SelenaDemi428
25.03.2015 4 z 5

Knížka mě doopravdy zaujala a rychle mě vtáhla do děje, bohužel, poslední stránky se mi moc nelíbily :/. I tak ale dávám čtyři hvězdičky, protože jsem ke knize byla fakt přilepená a přečetla ji celkem rychle.

Vweru
23.03.2015 2 z 5

Upřímně?
Green mě zklamal. Do děje jsem se musela nutit, postavy? No skoro děs. Margo mi přišla jako rozmazlený parchant, který neví, co se životem. No a děj - hňup co se zamiluje do hvězdy školy, když zmizí, pátrá po ní, nakonec zmešká závěrečný ceremoniál, aby jel za Margo, žene se za ní jako James Bond a výsledek? Margo jeho i ostatní seřve. Pardon, ale tohle mi připomnělo americký přeslazený trhák.

RecycledCarrey
23.03.2015 5 z 5

Johnu Greenovi jsem se dlouho vyhýbala. Přece jenom jsem nikdy nebyla na romantiku, ale tuhle knihu jsem se i přesto rozhodla přečíst. Bomba! Možná se někdy i dostanu k jiným knihám od autora, ale Hvězdy nám nepřály to tedy rozhodně nikdy nebude. Nakonec tahle kniha přece jen nemá tolik romantiky a i přesto, že je to to, co obcházím, nakonec jsem si přála i ten šťastný konec. A tak po mnohých odmítáních autora nakonec jednu z jeho knih zařazuji mezi své oblíbené.

Nerolinka
23.03.2015 4 z 5

Další úžasná knížka od Johna Greena, která se vám vryje pod kůži a zanechá za sebou jizvy o kterých budete podvědomě stále přemýšlet. Od tohoto autora jsem četla jak Hvězdy nám nepřáli tak i Hledání Aljašky a musím uznat že všechny tři knihy mají v sobě svůj náboj. Papírová města opět čtenáře překvapí svým dějem a atmosférou, která vám nedovolí se od Knížky odtrhnout.

weja
22.03.2015 4 z 5

Musím uznat, že knihy J. Greena se opravdu skvěle čtou. Potvrzuje to i tato kniha. pro mě to bylo lepší , jak Hvězdy nám nepřály , ale možná jen proto, že jsem nevěděla , jak to skončí.. Dokonce se mi to i líp četlo . Asi mně vyhovovalo více kniha psaná z pohledu kluka- Q . Nápad Papírových měst je skvělý, pořád na to myslím.

catherinee94
14.03.2015 5 z 5

Kniha je zase super. John Green je prostě perfektní!! ♥

Kočičáci
14.03.2015 3 z 5

Další Greenovu knihu jsem opravdu musela přečíst, protože jeho styl psaní mi je vážně moc sympatický. Bohužel tentokrát jsem to chtěla mít rychle za sebou...
Téma "papírových měst" je nápadité, ale to samotné nestačí. Příběh sám o sobě mi nepřijde poutavý a chybí mu "to něco", co čtěnáře musí chytit a nepustit. Nehledě na to, že rámec byl hódně podobný Aljašce - studenti, problémová holka, hledání...
Příště Johne napiš i něco pro větší holky!

akchak
13.03.2015

Papírová města mě z Greenových knih uchvátila nejvíce. Opět krásné citáty, krásné myšlenky, ale s výborně nastartovaným příběhem to jde pomalu, ale jistě z kopce, i když na konci se děj zase zdramatiční, tak mě chybí pořádný závěr, přijde mi ten konec takový ustřižený.
Líbila se mi ta kombinace detektivka a romantický příběh, použití cizí básně, metafory, ale dějově je to dle mě zase ne až tak velký zázrak, i přesto tuto knihu hodnotím jako nejlepší z Greenovy tvorby.

Kikina105
12.03.2015 5 z 5

"Papírové děti se papírově bavily." - Jinak se začít snad ani nedá.

Jedna z dalších knih s úžasným příběhem od stejně úžasného spisovatele Johna Greena. Dokud jsem se nezačetla, netušila jsem, co od knihy jako je tato mohu očekávat. Nevěděla jsem ani v nejmenším do čeho jdu... pak jsem to zjistila...

Jedná se o příběh dívky, kterou nebaví stereotyp - ten, který mají všichni. Tato dívka se nechce držet pravidel - vysoká, zaměstnání, manžel, děti.. Chce dělat to, co dělat skutečně chce. Ne to, co jí diktuje svět. Žije svůj vlastní život - život papírové dívky v papírovém světě.. Ale pak je tu TEN chlapec - ten, který si tento život užívá a nemá s ním nejmenší problémy. Margo ho však z tohoto světa vytahuje, aby nahlédl mimo něj - mimo uspěchanou realitu, aby poodhrnul oponu - viděl lidi, viděl příběhy - ve světle, před kterým se každý ukrývá, aby neukázal svoji pravou tvář..

A samozřejmě jsou tu naprosto skvělé postavy v podobě Quentinových kamarádů.. Jejich rozhovory mě nesmírně bavily. Jednoduše se nedalo nezasmát. Toť k příběhu vše...

Co k tomu dodat dál.. Knihu jsem přelouskala v neuvěřitelné rychlosti - nemohla jsem ji ani odložit, tak moc byla úžasná (možná od konce jsem čekala trochu víc - ale pokud se mám vžít do hrdinky příběhu, zcela jí chápu)

Jednoduše knihu doporučuji - skvěle se čte, utíká a na konci poslední věty Vám nezbude říct nic jiného než "TO JAKO VÁŽNĚ??"

ChristineP
10.03.2015 3 z 5

Tato kniha byla moje první od Johna Greena a určitě ne poslední.
Takže ano, chystám se i na další jeho tituly. Příběh na tom ale nemá zásluhu. Nebylo to nic překvapivého ani nijak extra originálního. Přijde mi, že se tam celou knihu nic neděje. Nejvíc se mi asi líbila ta část, kdy ta parta (jména už si bohužel nepamatuji) jela v mini dodávce a členové se střídali u řízení a snažili se vždy, co nejrychleji nakoupit u benzinky. To mě hodně bavilo.
Jak jsem řekla, příběh průměrný, ale to, do čeho jsem se nejvíce zamilovala, je autorův styl psaní. John Green píše tak neuvěřitelně dobře, poutavě a čtivě. Díky tomu mi ta kniha utekla celkem rychle. Líbí se mi, že vždy řeší nějakou závažnou otázku lidstva.... to mě na něm tak zaujalo.
Chystám se na knihu Hvězdy nám nepřály a strašně se na ní těším.

Tejezka
09.03.2015 4 z 5

Dobře napsaná knížka, musím říct, že jsem se několikrát upřímně zasmála...Quetinovi kamarádi mi byli fakt sympatičtí, ale Margo mně nesedla. Chytala jsem z ní a jejího chování chvílemi nervy. Trochu mě ale zklamal konec, představovala jsem si ho trošku jinak. V knize se objevilo pár překlepů ve slovech, což mě taky trochu zklamalo, ale i tak knize dávám 4 hvězdičky...