Panovníci českých zemí

Poznejte panovníky českých zemí! Seznámíme vás s nimi netradiční formou. Sada karet obsahuje portréty a medailony všech panovníků českých zemí, od knížat, vládnoucích v 7. století, až po současného prezidenta České republiky. Na přední straně karty najdete barevný portrét panovníka a na zadní straně jeho krátký životopis. Výukové karty s panovníky jsou nejen bezvadnou pomůcku pro žáky základních škol, ale ocení je všichni, kdo se zajímají o historii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10108/big_panovnici-ceskych-zemi-yBd-10108.png 4.5106

Kniha Panovníci českých zemí

Liška_Ryška
10.09.2021

Stručný přehled všech panovníků na našem území, ovšem bez širšího kontextu, ale v této formě dostačující.

Damato
11.05.2021

Naprosto TOP kniha, přehledná, pro děti školou povinné Zn.Ideál. Potěšilo mě, že ji má syn aktuálně v knihovně a že můj vnuk bude mít z čeho čerpat. A hned jdu do bazaru objednat tuhle suprovou knihu i pro vnučku, která se po roce chození-nechození do školy v českých dějinách totálně neorientuje a Olomouc a Stará Boleslav jedno je...Václav jako Václav. U téhle knihy ji dějiny určitě bavit začnou

Amneris
30.04.2021

Skvělá kniha s chronologickým přehledem českých panovníků a prezidentů, navíc doplněné o ilustrace samotných vládců a různých historických událostí. Rozhodně je to skvělá pomůcka na hodiny dějepisu.

knihomolka1197
04.04.2021

Velice vydařená kniha. Koupila jsem ji synovi a moc se mu líbí. Určitě doporučuji. Je přehledná a navíc skvěle ilustrovaná.

evelýny
10.04.2020

Velmi povedený chronologický přehled panovníků českých zemí s krásnými ilustracemi jejich podobizen, doplněné stručnými životopisy v kontextu s jejich panováním.
V minulosti si ji ve svých čtyřech letech oblíbila dcera. Já s hrdostí matky, která jistě vychová další milovnici historie, předčítala.
O několik let později mi bylo dovoleno nahlédnout do písemné práce dcery. Na otázku: Jmenuj našeho prvního prezidenta, dcera odpověděla: Karel IV. :-o

Přesto mohu knihu jenom doporučit.

P.S: Hezká kniha – hezké vzpomínky

Jirinamac
09.04.2019

Kdysi jsem jí koupila dětem do školy, ale i pro mne byla dost poučná a občas nahlédnu i dneska.

Nočnípták
09.07.2018

Bezvadná pomůcka pro žáky základní školy. Vytáhla jsem ji zezadu z knihovny a dala dopředu, mezi knížky, které si vnoučata stále prohlížejí. Budu chvíli čekat, kdo z nich ji "objeví". A musím se přiznat, že jak jsem tak listovala, s hrůzou jsem zjistila co všechno už neznám. Takže z listování bylo nakonec poctivé čtení.

AnetV
02.07.2017

Literatura pro základní školy, pěkné ilustrace.