Panna ve zbroji

Životní příběh francouzské národní hrdinky Johanky z Arku, který vypráví autor prostřednictvím jejího společníka a sekretáře, Ludvíka de Conte. Twain vypráví klasickou formou příběh sedmnáctileté pasačky ovcí, která přišla ze zapadlého venkovského kraje a směle se postavila proti anglické armádě. Dokázala svým následovníkům, že je předurčena k osvobození milované Francie a vzkřísila v lidech naději i statečnost. Hrdinku i její tragický osud pojal autor jako úděl člověka, který nemiluje krveprolití a vřavu války, ale pro svou víru a přesvědčení dokáže zázraky odvahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23772/panna-ve-zbroji-23772.jpg 4.370
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Blok

Personal Recollections of Joan of Arc, 1896

Kniha Panna ve zbroji

Jave

Ze všech románových zpracování, které jsem na Johanku četl (byly tři) se mi tato Twainova líbila nejvíce. A musím se i přiznat, že mě Mark hodně mile zaskočil. Vůbec mi tento román do jeho tvorby nezapadá a doslova mě překvapil.

Hobo

Životní příběh Jany z Arku je fascinující a nelze se jím v duchu nezabývat. Fakt ale je, že zpracování Jarmily Loukotkové na mne působilo emočně silněji.

lukas5944
27.06.2021

Kniha mě velmi emočně zasáhla.Mistrně a krásně sepsané.Jsem ateista, ale velmi velký příklon k vyobrazování Boha počas celé knihy mi vůbec nevadil. Zaujímá čestné místo v mé soukromé knihovně.

kacaabba
07.08.2020

Od knihy jsem nic nečekal. Začátek knihy odpovídal mé představě: víceméně lehký dobrodružný román pro děti a mládež. Jenže pak začal proces s Johankou a tam to už rozhodně nebylo pro děti. ## Touto knihou a seznámením se s životopisem u mne rozhodně stoupl i sám autor. Měl jsem za to, že je to posměvač křesťanství; ale kdyby byl, kniha o Johance by musela být napsána jinak.

Kerolka_P.
23.06.2020

Naprostá srdcovka. Přečteno poprvé ve třinácti letech. A také první kniha, u které jsem brečela jako želva :) Nedám na ni dopustit. Líbila se i manželovi. Top!

kilometr
05.10.2017

Moc pěkné čtení a pohled na životní příběh Panny Orleánské tak trochu jinak.80%.

slimáčik
23.09.2017

Takto som Marka Twaina nepoznala.
Kniha ma vtiahla do deja, sprevádzala som Johanku až po hranicu, sledovala dym aj popol rozptyľovaný vetrom...
Ale už sa ku knihe nevrátim... Šetrím si duševné sily na zvládanie životnej reality.

Atanone
20.08.2017

Proč všichni prométheové skončí špatně? Proč ti,kdo přijdou se zvláštními dary,jsou znevažováni,kamenováni,křižováni a zostouzeni,aby se pak mohli prohlásit za svaté,ale až po smrti,aby už k tomu nemohli nic říct?
Kniha patří k těm pokladům,které si hýčkám,i když se obávám,že nebudu mít dost odvahy ji ještě někdy znovu číst.
ALE- zakopla jsem náhodou o dokument,který je velmi zajímavý a trošku se mi po něm ulevilo. Ne proto,že bych byla fanoušek happyendů...ale prostě tak.