Solvejžin slib

Solvejžin slib https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454379/bmid_solvejzin-slib-CqS-454379.jpg 4 95 24

Paní ze Severu série

< 3. díl

Po těžké nehodě a smrti svého snoubence se Solvejžin svět ocitl v troskách. Vrací se na Lejongard za svou matkou a babičkou s rozhodnutím, že všechen svůj čas a úsilí věnuje panství. Má sice mnoho nápadů, ale netuší, jak je uskutečnit. Slavné časy jejich hřebčince jsou dávno pryč a šedesátá léta vyžadují nový, moderní přístup k chovu koní. Nenadálý host z Ameriky a jeho atraktivní průvodce ze Stockholmu otevřou Solveig dveře do nového světa. Dokáže však překonat smutek ze ztraceného štěstí? Pokusí se znovu o nový začátek – Lejongardu i velké lásky? Solvejžin slib je třetí, závěrečná část švédské rodinné ságy o rodu Lejongardů a jeho panství, jež líčí osudy několika generací šlechtického rodu v průběhu 20.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Frauen vom Löwenhof 3: Solveigs Versprechen , 2018

SmisekIvuska
29.07.2021 4 z 5

Závěrečný díl ságy a myslím, že to bylo právě včas ukončené. Knížka je znovu čtivá, takže komu se líbily první dva díly, bude se mu líbit i tento. Jen, podle mě, závěrečná zápletka byla zbytečná, ale to už je jen maličkost :-)

Holly.W
28.06.2021 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila a opět nezklamala. Poutavý děj o snaze Solveig zachránit rodové sídlo, o drezuře koní, o přípravách na Olympijské hry a o lásce.
Tahle sága uloupila mé srdce a mrzí mě, že už končí. Nádherné příběhy o přátelství, o lásce a hlavně o silných ženách, které se nenechaly zlomit ranami osudu.

Katerina015
20.06.2021 5 z 5

Tahle rodinna saga me moc bavila.. Zaverecny dil byl super, rozhodne doporucuji

Květi62
24.05.2021 5 z 5

Solvejžin slib, třetí část rodinné ságy Paní ze Severu. Nádherné počteníčko, na které jsem se hodně těšila. Hlavní hrdinka Solveig, stejně jako její matka Mathilda a "babička" Agneta, to nemá vůbec lehké. Smrt jejího snoubence jí obrátí celý život. Uvědomí si, že "nejlepším místem,kde můžeme uchovávat vzpomínky na ty, kteří odešli, je naše srdce". Po ukončení studia se vrací na Lejongärd. Své "babičce" Agnetě dá slib, že jejich rodinné panství nikdy neprodá. Vynaloží všechny síly na jeho záchranu. Poznává, že nepřátelé nejsou ti, kteří vám řeknou do očí, jakých chyb se dopouštíte. To jsou ti, kteří mlčí. Solveig je silná a jde za svým cílem. Její láska ke koním a k Lejongärdu jí pomůže najít cestu z velmi obtížné situace a nakonec i štěstí.
A co dodat na závěr. Snad jeden citát z knihy, moudrost, kterou řekla Agneta své vnučce Solveig, když jí bylo nejhůř. "I když tvůj život neprobíhá tak, jak sis ho naplánovala, budeš žít jiný. A kdoví, třeba bude stejně krásný jako ten, který sis vysnila."