Pán stříbrné růže

Pán stříbrné růže

Vilém z Landštejna patřil k nejmocnějším českým pánům na začátku vlády Lucemburků a stal se oprou Karla IV. Na jeho korouhvi stříbrně zářila růže slavného jihočeského rodu Vítkovců a byla vidět v mnoha bitvách. V prvním manželství s vášnivou rusovlasou Rakušankou Elisabetou zažil Vilém mocenský vzestup, ve druhém čelil rodinným sporům, ale jeho o mnoho let mladší druhá žena mu byla velkou oporou. Ona byla přední dvorní dámou královny Blanky a on prvním mužem království, ale až po svém císaři, kterému zůstal vždy neochvějně věrný. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/569/pan-stribrne-ruze.jpg 4.462
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc - Švarc

Block

to: Fizulka71
tedy teprve se chystam cist, presto (nebo prave proto, ze jsem se informoval) je minimalne jeden navazujici dil - http://www.databazeknih.cz/knihy/valka-ruzi-12479

Fizulka71
21.08.2016

Výborná kniha, opět samostatná, není součástí žádné série. Landštejnové byli velmi významnou šlechtickou rodinou, ale ve škole se o nich bohužel učí málo. Moc se líbí, jak paní Vaňková pracuje s historickými fakty a s umem sobě vlastním do nich vpašuje nějaký ten historický drb, ktery rozvádí dál, což přidává knize na zajímavosti. Zase jsem se nemohla odtrhnout a pročetla celou noc až do rána.

Moggie
25.06.2016

Z knih této autorky o středověké historii Čech je tato jedna z nejhorších. Přílišné množství postav, díky nimž se člověk jen těžko orientuje, kdo je zrovna na scéně, autorka přelétá od postavy k postavě, takže si k nim nestihneme utvořit žádný vztah a mnohdy ani nepochopíme, čeho se scéna vlastně týká (zvlášť když někdy odkazuje k jejím knihám předchozím).

Selinute
10.12.2015

Četba knížek paní Vaňkové mě přivedla k tomu, že musím v příštím roce osobně navštívit alespoň některé ze známých hradů "pánů z erbu růže" - Landštejn, Rožmberk, Nové Hrady, Jindřichův Hradec.... Jo, a knížka, tak ta byla opět dobrá.

ivetamerth
04.01.2015

Příběh mě moc nezaujal, zatím nejhorší s knížek, které jsem od autorky četla.

kanicka
03.06.2011

kniha, která krásnou formou románu zpracovává osudy Českého šlechtice Viléma z Landštejna nelze k ní napsat jiné než kladné hodnocení.