Pan slušňák

Pan slušňák https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411506/bmid_pan-slusnak-T7y-411506.jpg 2 175 175

Poznejte nejprovokativnější sexuální vztah, jaký kdy nějaký pár měl. Lucas Callahan se vzdal snoubenky a maloměstské budoucnosti s právnickým titulem a rozhodl se zkusit štěstí v New Yorku. Uchytí se v časopise Empire a věří, že je jen otázkou času, kdy se z nejnižší pozice vypracuje na slavného novináře. A pak jednou v noci vyrazí do centra a seznámí se v baru s nádhernou brunetkou, která ho vezme k sobě domů… Carmen Kellyová chtěla být žurnalistkou tepající nešvary, ale jelikož mají manhattanské časopisy mentalitu klukovských klubů, ocitla se v časopise Empire v roli sloupkařky píšící o sexu. Její poslední příspěvek je o politováníhodném – a neuspokojivém – setkání s rozpačitým nemotorným chlápkem, který je sice celkem pohledný, ale v posteli příšerně nezkušený. Lucas zjistí, že se vyspal s nechvalně známou Carmen Kellyovou – tou, co píše sloupek o sexu v časopise, kde pracuje i on! –, až když si přečte její ponižující, útočná slova. Rozzuřeně napíše odpověď a podepíše se jako „Slušňák“. Empire reakci zveřejní a oba sloupky mají bouřlivý ohlas. Čtenáři žádají pokračování. Časopis přistoupí na ujednání: Carmen a Lucas se spolu vyspí každý týden… a utkají se ve vzájemném hodnocení svých výkonů. Aktéry milostného sloupku zanedlouho čeká víc než jen válka slov: nakonec si musejí vybrat mezi ambicemi, láskou a důsledky naprosté poctivosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Kontrast

Mr. Nice Guy , 2018

Sasha001
11.08.2021 2 z 5

Kniha se hodně táhla a byla místy opravdu nezáživná. Proč tolik stránek když jich bohatě stačilo 200? Dočítala jsem pouze silou vůle,protože nerada nechávám knihy nedočtené...

Annisem
20.07.2021 3 z 5

Celý příběh byl psán s humorem a to v knihách opravdu oceňuji, když u nich pláčete a smějete se. Vždy jsou ty příběhy pak lépe prožité a dobře zapamatovatelné. Ale téhle knize sice nechyběl humor, za to něco úplně jiného. Bohužel si tento příběh nebudu moc zapsat mezi své oblíbené, ale špatná taky nebyla. Hvězdičku navíc za humor.

suzanne1997
07.07.2021 1 z 5

Upřímně? Já nevím. Ještě nikdy jsem nepsala komentář na knihu, kterou bych nedočetla nebo bych její část prostě přeskočila. Ale tady jsem za svou zvědavost kouknout se na konec i docela ráda a biju se do hlavy, že jsem to neudělala dřív než po 273 stranách.
Na můj vkus je kniha napsaná až příliš násilně, scény jsou mnohdy zdlouhavé, nedokončené - tak tohle jsme zmínili, pojďme dál - nebo nesmyslné, jako by autoři nevěděli, co říct a jak ten příběh prostě natáhnout. Přitom čtenář pořád čeká nějaký zvrat, hlubší popis a autoři kloužou po povrchu a z kopce dolů, pak zase nahoru a pořád dokola. Zhruba v polovině začne pozorný čtenář přeskakovat a stejně se dostane do bodu, kdy se na ten konec prostě podívá. Oba charaktery jsou vykresleny celkem pěkně, ani jeden přitom neleze vyloženě na nervy. Příběh začíná slibně i ta anotace příjemně navnadí.
Když jsem knihu brala před pár hodinami do rukou, představovala jsem si ale něco úplně jiného ... A ten konec??? Vzhledem k tomu, že knihy se šťastně až navěky vyhledávám, se raději k téhle nebudu vyjadřovat. Za mě byl tohle příšerný přešlap z mé strany, není nic, co by mě na tomto díle upoutalo ... A protože vyznávám teorii, že každá kniha si zaslouží alespoň jednu hvězdičku, má ode mne právě ji, jinak bych uvažovala o odpadu! U tohoto díla se ani nevyplatí uvažovat nad tím, proč byla napsána a co jejím napsáním chtěli autoři říci.

hrabalikoval
26.04.2021 2 z 5

Tak tohle bylo strašně dlouhé. Ten děj a následný konec by asi nebyl tak strašný kdyby kniha měla tak o 200 stran míň. Všechno se strašně táhlo a popravdě jsem ke konci hodně věty přeskakovala a moc mi to teda nevadilo. Tuhle knihu už si bohužel znovu nepřečtu.

Mishi
17.04.2021 2 z 5

Od knihy jsem i na základě zdejšího hodnocení moc neočekávala. A taky jsem moc nedostala. Příběh není špatný, ale podání nic moc. Erotika? Chybí. Ta trocha sexu je popsána tak neosobně, jako by to tam autoři uměle našroubovali, aby se kniha lépe prodávala.
Oddechovka pro líný sobotní den.

hadenka
23.02.2021

Ke čtení jsem se musela nutit, nedočetla jsem. Postrádala jsem děj. Čtení mě nudilo.

denisa0361
02.02.2021 odpad!

Tuto knihu jsem četla čtrnáct dní ! Zařekla jsem se, že ji přečtu (možná mě něčím překvapí). Bohužel opak je pravdou. Příběh o ničem který se táhne a nedává smysl ????

Jabkovžupanu
07.01.2021 1 z 5

ježiš, to byl hrozný brak.

Majjina
30.12.2020 2 z 5

Tak na konci šlo čtení hoodně těžce. Námět to asi nebyl špatný, ale nesedlo mi to.

Rudolf14
25.12.2020 1 z 5

Nedokázala jsem to skoro ani dočíst, čekala jsem od toho něco jiného, bohužel mi to nesedlo. :(

Ellinek
13.11.2020 1 z 5

Erotický román tahle kniha neviděla ani z rychlíku. Mnohem lépe by to fungovalo jako nějaký seriózní příběh, který odhaluje zákulisí fungování vysoce ceněného časopisu, jaká je jeho vnitřní hierarchie, odhalování manipulátorských technik ze strany vlivného šéfa, který si dokáže všechny zpracovat tak, aby z toho co nejvíc profitoval. Kdyby se příběh ještě upravil a cílil by především na toto, možná by to i byla dobrá kniha. Ale úpravy by musely být opravdu velké, protože v téhle podobě to vůbec nefunguje. Erotiky je tam po málu a je až smutně komické, jak hrozně je sepsaná, obloukovitě, zkratkovitě, jako kdyby se snad i autoři styděli o něčem takovém psát. Byla to hodně těžká četba, opravdu jsem se hecovala, abych pokračovala dál, abych to vážně dočetla. Kladně hodnotím jen Tylera, který si mě získal. Vedlejší postavy mají leckdy větší moc než ty hlavní. Carmen a Lucas mi byli upřímně jedno a příběh jejich vztahu je asi tou nejbizarnější milostnou linkou, jakou jsem kdy četla (a to už jsem četla opravdu šílené výplody). V jiném podání si to umím představit jako dobrý seriózní román, na který ale člověk musí mít v danou chvíli buňky, aby ho dokázal zhltnout. V této formě to bohužel nefunguje ani na jedné frontě.

Magda39
28.10.2020 2 z 5

Celkem zklamání, dle začátku jsem čekala něco ve stylu filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech. Kniha místy působila natahovaně, jakoby autoři byli hlavními postavami a taky nevěděli o čem psát.

Čtecímaniak
12.10.2020 3 z 5

!!!!SPOILER!!!!
Už když jsem se mrkla na hodnocení na GR a databázi, lehce jsem se zalekla.
Tohle, že je erotický román? Já si od něj představuji, že si čtenář bude tisknout nohy k sobě, lehce se červenat a ne jen tupě sedět a číst nezajímavé pasáže o tom, že jí narval podpatek do zadku. To mě i trošku...znechutilo? Za mě tohle prostě není erotický román. Možná tak román s malou, ale opravdu maličkatou erotikou.
Kdo by sakra psal do novin o tom, jak spolu někdo šoustá?! Prve mi to přišlo jako dobrý nápad, ale pořád to bylo jedno a to samé. Dobře, vyspali jsme se spolu, jdeme o tom napsat do novin, kde by se na to mohlo podívat klidně 8 dítě! Proč ne? Dělat si přitom poznámky? Proč ne?
Vůbec jsem nepochopila konec. Tak jsou spolu, nebo ne?
Na druhou stranu, kniha nebyla žádný odpad. Chyběla mi tam erotika, kterou kniha slibovala. Někdy mi připadalo, že autoři už neví, o čem vůbec chtěli psát.
Ještě jeden poznatek. Vůbec jsem nechápala chování Lucase. Carmen miluje, ale přitom jí ''vzal'' kariéru?
Tahle kniha má hodně otazníků... Proto je hodna 3 bodům. Možná ani to ne.

Lenjulka
14.09.2020

Tak od knihy jsem očekávala víc, především více vtipu.

tatjana1737
21.08.2020 3 z 5

Nemohu si pomoci, stále nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Když mi na ni přišla nabídka od Knih Dobrovský (1+1 s knihou Jeho banán), hlodal ve mně sice červíček pochybností, že se KD snaží touto cestou zbavit titulů, které nejdou na dračku, ale i tak jsem se rozhodla si knihu půjčit v knihovně. Jeho banán tam bohužel neměli a já si při čtení nejednou říkala, že ten by mne možná bavil víc.

Anotace slibuje lehkou erotiku, ale už po přečtení prvních stránek je jasné, že se autoři snaží spíše o seriózní román. Prostředí, v němž se příběh odehrává, i s ním spojená psychologie postav (touha být New Yorčanem, plnit si v tomto úžasném městě své sny) mi byly cizí. Narazila jsem na ně sice už v seriálu Sex ve městě, v dalších seriálech, filmech i knihách, ale sama nejsem z žádného města tak vydřená, abych byla ochotná žít v kamrlíku za trojnásobek svého platu jen proto, abych se mohla chlubit, že bydlím v nějaké proslulé čtvrti. Tyto motivy zřejmě Američané, a obyvatelé New Yorku (ať už rodilí či "náplava") zvláště, ocení mnohem víc a kniha tak možná má hlubší smysl.

Už po přečtení anotace jsem si říkala, že celá zápletka je dosti neetická, ale budiž - můj odsudek lehce zmírnilo to, že v Empire nevěděli, KDO je pan Slušňák, a že tedy vlastně schvalují sex mezi svými dvěma zaměstnanci. Co se toho sexu týče, lehkou erotiku nečekejte. Kromě toho, že jsem už do konce knihy nemohla dostat z hlavy mně dost nepříjemnou představu podpatku v zadku, jsou zde erotické pasáže spíše citacemi ze sloupků obou hrdinů než reálnými popisy dění mezi nimi. Žádné takové to postupné narůstání touhy, kdy se čtenářka chvěje a s čím dál víc stisknutými stehny vzrušeně čeká, kdy k TOMU konečně dojde. Sex je zde vlastně spíše jen kontroverzním tématem, o němž Carmen a Slušňák začnou psát zprvu pro publicitu časopisu, později, aby něčím přispěli společnosti. Za mne se ovšem autorům knihy moc nepodařilo tohle vybalancovat, kniha pro mne stále vrávorala mezi seriózním románem, který má přinést nějakou hlubokou myšlenku a upozornit na tíživé téma (ať je to zneužívání moci nadřízenými či nešvary, kterých se nezkušení milenci nechtíc dopouštějí při sexu), a romantickou komedií se sexuálním podtextem.

Co se děje týče, byl lehce předvídatelný. Postava Sofie na mne dlouho působila hodně ploše, u Spragga jsem stále moc netušila, proč v knize je. JJ aka Jays byl kokot od pohledu, Mira byla typickou správňáckou babčou, kterou by každý chtěl, a Tyler kámošem bez bázně a hany. Vcelku se mi líbilo rozuzlení toho, jak to bylo s Mel, kterou čtenář Lucasovýma očima polovinu knihy vnímá spíše negativně. Nicméně třeba vrcholný konfrontační okamžik, kdy Lucas vpálí Carmen pravdu o tom, jak psala své sloupky, mi přišel přehnaný. Jistě, raněné ego dokáže napáchat velkou paseku, ale aby si Slušňák neuvědomoval, že je pořád v přímém přenosu a podělal někomu život a kariéru, někomu, koho miluje a o němž ví, že ho taky miluje? To mi přišlo přehnané. Možná i proto na mne konec nepůsobil tak katarzně jak měl, byť z něj jistý optimismus a smíření dýchalo, včetně sebeuvědomění, že ač byl někdo chvíli na výsluní, je vlastně obyčejným pokorným člověkem, který si uvědomuje, že životní hodnoty jsou někde jinde. (To byla hezká myšlenka.)

Na jednu stranu se dokážu vcítit do některých Lucasových i Carmeniných myšlenek, ať jde o nástup zelenáče, který si o sobě myslí, do nového zaměstnání, snaha se zalíbit i jeho obavy a nejistota, obdiv / pseudoláska k domnělé autoritě, z níž se pak vyklube manipulativní zmetek co myslí jen na sebe či iluze toho, že jsme nad tohoto zmetka vyzráli a držíme otěže pevně v rukou. Pod některé věci, co Carmen píše do svého sloupku, a ve kterých kritizuje Slušňákovu sexuální akci, bych se podepsala a bylo skoro až smutné, jak byly pravdivé. Ale celkově je můj dojem prostě rozpačitý. Ne, že by to bylo vyloženě zlé, jen to nějak nebylo ono.

Anniee
27.04.2020 2 z 5

Tak tohle ne. Tohle dobrý nebylo. Dostala jsem tuhle knihu jako ebook zdarma, tak jsem si řekla proč ne. A jsem moc ráda, že jsem za něco takového nic neplatila.

Námět byl zajímavý. Ale to bylo tak všechno. Knížka si mě u sebe neudržela, měla jsem chuť jednu natáhnout oběma hlavním postavám, ani ten sex v knize jsem moc nepobrala a nebavil mě a co tomu dodalo korunu byl pokus o hluboké myšlenky. Což jak říkám, nápad dobrý, ale totálně špatně popsané. Achjo.

Yokite
05.04.2020 odpad!

Jedna velká nuda, odkládám po přečtené třetině, naprosto plytké a trapné. Hlavní hrdiny by bylo potřeba první řádně proplesknout a pak by možná bylo trochu více čtitelné. Velmi pochybuji, že se někdy budu tak moc nudit abych to četla.

Alieen
30.03.2020 odpad!

Nejprovokativnejsi vzah?! Co prosím?! Na téhle knizce byl dobrý leda marketing, protože zajistil, že jsem tu knihu chtěla ještě v době, kdy ji u nás nikdo nečetl. Jo a poděkování, to mi taky nějak nevadilo, jinak to byla hrůza. Čekala jsem vtipný příběh, dle recenzí říznutý sexem ve městě, ale tohle byl skutečně propadak. Fyzicky mě to bolelo číst.. Nebýt toho, že jsem si knihu vyprosila jako dárek, hodila bych ji kralikovi na rozkousani. Boze.. Jak jen to mohlo mít někde takové ohlasy?! Au. Fakt au.

Mellisek
28.03.2020 odpad!

Pro mě jedna z nejnudnějších knih co jsem kdy četla. Výborný koncept, ale je to strašně špatně napsaný. Škoda..

Tesset
17.03.2020 2 z 5

No, tak já jsem čekala něco úplně jiného - podle anitace jsem myslela, že půjde o romantický/erotický román, humorný apod. A tohle to vůbec nebylo. Humor? Chyběl. Erotika? Nebyla erotická. Beru, že to bylo o něčem jiném, než co jsem si myslela, ale za mě strašná nuda. Nakously se tam celkem důležitá témata, ale jen tak na jedno sousto, takže ani tady nic moc. Celkem o ničem teda.