Húrinovy děti

Húrinovy děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426/bmid_hurinovy-deti-l0x-426.png 4 1355 1355

Pán prstenů série

Poprvé vychází další z Tolkienových příběhů. Húrinovy děti jsou tragickou pověstí o prokletí a zkáze rodu velkého lidského bojovníka z konce prvního věku Středozemě. * Po Hobitovi a Pánu prstenů jsou třetím Tolkienovým příběhem z fantastické Středozemě. Autor knihu za svého života pouze rozepsal, pracovat na ní začal dokonce už v pětadvaceti letech. Z Tolkienových poznámek sestavil Húrinovy děti do finální podoby jeho syn Christopher, který je držitelem autorských práv na odkaz slavného spisovatele. Existují příběhy o Středozemi z dob mnohem starších než Pán prstenů, a příběh vyprávěný v této knize je zasazen do rozlehlé země za Šedými přístavy na západě, kudy se kdysi procházíval Stromovous, ale která se potopila při obrovském kataklysmatu, jímž skončil První věk světa. V oné pradávné době sídlil první Temný pán, Morgoth, v obrovité pevnosti Angband na severu, a tragédie Túrina a jeho sestry Niënor se odehrávala ve stínu strachu z Angbandu, za války, kterou Morgoth vedl proti zemím a ukrytým městům elfů...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Children of Húrin , 2007

sackettboy
08.06.2014 4 z 5

Po veľmi dlhej dobe niečo zo sveta LOTR a aj keď som bol z predslovu a úvodu úplne mimo nakoniec to bolo veľmi pútavé a tragické ... ďalší kvalitný príbeh od Tolkiena.

matesatan
14.05.2014

hodně dobrý tahle část historie středozemě je uplně jiná než pán prstenu je taková temnejsí

Ardein
18.04.2014 4 z 5

Výborné dílo! Tak odlišné od Hobita nebo Pána prstenů. Příběh z dávných časů o prokletí jednoho lidského rodu. Tuto knížku jsem přečetl jedním dechem a opravdu jsem si to užil. Nemám jí co vytknout.

Doporučuji! :)

SiuxBeast
17.04.2014 4 z 5

Tohle jsem četl poměrně dlouhou dobu ale je to příjemné čtení

megi
28.03.2014 5 z 5

Začala jsem jak jinak než Pánem Prstenů a pak Hobitem. Ale až teď pořádně objevuji komplexnost a velikost Tolkienova díla a zírám =). Úžasné.
Čím víc zabředávám do jeho knih, tím víc jsem uchvácená a musím se neustále přesvědčovat, že je to "jen" fikce.
A jak už jsem napsala do komentářů k Pánu Prstenů: Tohle musíte buď milovat nebo nenávidět. Střední cesta neexistuje =).

Chleba
24.03.2014 5 z 5

Super kniha. Příběh pěkný a velice smutný.

anibeni
12.01.2014 5 z 5

Tolkien je prostě Tolkien... pravda, Pán prstenů je jedinečnej, ale i tak byly Húrinovy děti pěkný čtení..

petrulka
06.01.2014 5 z 5

Nádhera, nemám co dodat.

LuciusWlk
24.12.2013 4 z 5

Tolkien byl Pan vypravěč a je jen škoda, že po sobě nezanechal mnohem víc děl. na druhou stranu, je tady patrná kvalita nad kvantitou a u Húrinových dětí tomu není jinak. Příběh je temný, ale strhující! Nádherné ilustrace jsou další příjemný bonus.

Muzz
09.12.2013 5 z 5

Kniha nemůže za to, že ji takto vydal autorův syn Christopher. Je to prostě příběh vybraný z mnoha rozpracovaných a různě modifikovaných verzí Tolkienových nevydaných prací. Je tedy pravdou, jak zde někdo již napsal, že kratší verze v Silmarillionu je dostačující. Přesto hodnotím vysoko, jako všechno z tohoto světa, protože to patří k sobě.

jujdaaaaaa
23.09.2013

příběh je velice silný, ale jinak oprati PP je to slabota.

puplik
29.08.2013 3 z 5

Tento příběh už jsem četl v Silmarillionu a jeho kratší verze se mi zamlouvala mnohem více.

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Tolkien je Tolkien, aky otec, taky syn. Skvele to spracoval, aj ked je to dost smutny pribeh:(

mpadysakova
24.03.2013 4 z 5

Zaujímavý príbeh, začítala som sa hneď, len ku koncu mi to príde trocha ponuré. Prečítala som celú trilógiu Pána Prsteňov aj Hobita, ale tam to vždy skončilo rozprávkovým koncom, čiže dobrým. Inak kniha perfektná, lepšie prečítať si ju pred Hobitom a Pánom Prsteňov. Zápletka zaujímavá, ale oproti Pánovi Prsteňov je to slabé. Práve preto si to radšej prečítať skôr ako Hobita a P. Prsteňov.

Kate.S
08.03.2013 3 z 5

Trvalo mi, než jsem se do příběhu začetla. ze začátku je to velice matoucí, alespoň tedy pro mě. Trvalo mi, než jsem se ve všech postavách zorientovala. Začátek byl táhlejší a chvílemi mě nudil. Bavit mě to začalo, až když se na scéně objevil trpaslík. Kniha má své kouzlo, ale hlavní postava to není. Túrin mi byl nesympatický.Příběh je to pěkný. Na knížce oceňuji ten tragický konec, který se mi moc líbil. Byla jsem ale i trochu zklamaná. Po přečtení fantastického Pána prstenů, jsem možná čekala trochu více. Elfové a trpaslíci mě ale stejně stále fascinují. 75%

M.Zita
25.02.2013 3 z 5

Zajímavé čtení, nicméně si nezadá s pánem prstenů nebo hobitem. Na knize mi vadil hlavní hrdina Tůrin, se kterým jsem nesympatizoval a dalo by se říci, že jsem ho neměl rád. Jinak příběh byl dobrý a ostatní postavy taky.

zipporah
09.02.2013 4 z 5

Túrin vravel o tom, že treba veriť už aj v náhodu, ak okolnosti spočívajú už len v náhodách, myslím, že pri príprave na porazenie draka to vravel. To bolo fajn, kniha ladená tak, že si človek rád pustí pána prsteňov hneď:)

dJeda
11.01.2013 5 z 5

Poslední, kterou jsem od Tolkiena četl. Nesmírně silný a smutný příběh. Vezme Ti veškerou naději, že by snad někdy mohlo být lépe. Vřele doporučuji.

Kopta
17.12.2012 4 z 5

Když jsem knihu začal číst, byl krásný sluneční den a naplňoval jsem se s knihou optimismem, ale POZOR SPOILER kniha končí dost smutně... tady to asi Tolkien trochu přehnal. Příběh je opravdu velmi smutný a nic v nm nekončí dobře. Miluji Středozem, ale tohle je prostě trošičku mimo-mísu. Musím s mnohými souhlasit - v příběhu se člověk někdy špatně orientuje...

Tsabo
26.10.2012 3 z 5

Jedna z méně známých knih z prostředí Středozemě, která se odehrává poněkud dříve, než samotný příběh Pána prstenů. Podobně jako u jiných příběhů z té doby, hůře se mi v tom orientovalo. Na druhé straně ale o dost lépe, než v Silmarillionu...
Jinak pěkný příběh...ale spíš pro fandy Pána prstenů, než pro náhodného čtenáře...

draci elfové Středozem, Středozemě (Tolkien) skřeti

Autoři knihy