Pan Králík a továrna na čokoládu

Pan Králík a továrna na čokoládu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359634/mid_pan-kralik-a-tovarna-na-cokoladu-M54-359634.png 4 17 7

Víte, jak se vyrábějí čokoládová vajíčka? Možná to není tak jednoduché, jak si myslíte! V továrně, kterou řídí králík (pro vás pan Králík), mají poslední dobou dost napilno. Šéf se rozhodl zvýšit výrobu a slepičky dělnice i jednorožec Edgar, kontrolor kvality, z toho mají pořádně zamotanou hlavu. Když dojde k několika pracovním úrazům, vstupují do stávky. Pan Králík je však natolik posedlý svou vizí, že se rozhodne ve výrobě pokračovat sám… A jak to celé dopadne? To se dozvíte v této veskrze zábavné komiksové knížce, která pobaví malé i velké čtenáře svou originalitou, působivým grafickým zpracováním a praštěným smyslem pro humor.... celý text

Komiksy , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Svojtka & Co

Mr Bunny's Chocolate Factory , 2016

muchomurka
muchomurka
23.02.2024 5 z 5

Knížku jsme náhodou objevily s Bambulkou v knihovně a už nás tam zaujala. A když jsme si ji četly, moc se nám líbila. Příběh s pointou a poučením byl prima, stejně jako hezké ilustrace. A kde je Dáša? :)

Varjohukka
Varjohukka
03.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla hodně vtipná záležitost s krásnými ilustracemi. Bavila jsem se já i dcera (3).

broskev28
broskev28
29.07.2020 4 z 5

Zakoupeno v levných knihách a potom už jsem se jen bavila (a se mnou i patnáctiletý syn). Název skvělý, ilustrace povedené, hledaná Dáša si neustále vynucuje vaši pozornost, a slepičí stávka/demonstrace i její hesla mě dostala do kolen! Takový agitační komiks, ale povedl se velice. Snad budou téhož názoru i naši dětští čtenáři!
P.S. Ovšem překladatelka (v anotaci neuvedena, velká škoda, ale dohledala jsem Blanku Šustrovou) se skvěle vyřádila, protože asociace se známou knihou R. Dahla je možná zřejmě jen (?) v češtině, a právě ten povedený název si v prodejně levných knih doslova vynutil můj zájem!

bubator
bubator
19.04.2020 5 z 5

Naprosto dokonalá a vtipná kniha, dceru 2 roky velice baví.

GinaKicaid
GinaKicaid
10.04.2019 5 z 5

Chcete zjistit, co se stane, když čokoládové vejce nemá tvar vejce? Také se vám může stát, že se vám vaše čokoládové vajíčko omylem vylíhne... Nebo můžete sledovat příběh Dáši od jejího nástupu do nové práce, až po její zmizení a nakonec i šťastné nalezení! To vše a mnohem víc v této krásně ilustrované knížečce. Přiznám se, že jsem jí byla okouzlená, a to už dlouho nepatřím do cílové kategorie. Nebo možná právě proto...

ciharka
ciharka
02.05.2018 5 z 5

Knížka má úžasně vtipné ilustrace. Doporučuju pro děti, co si rády dlouho prohlížejí detaily obrázků.

rubyna
rubyna
28.02.2018

Je to novinka, ale rozhodně stojí za pozornost! Z továrníka Králíka se stane hamoun a nutí zaměstnance slepičky, aby jedli více a více čokolády. Továrna přestává funguvat a pan továrník Králík se musí změnit.
(paralela na kapitalismus a korporátní firmy zřejmá, ale příběh neruší.)

Štítky knihy

čokoláda slepice