Pahorek

Pahorek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22279/bmid_pahorek-msN-22279.jpg 4 179 31

Dramatický příběh z anglické vojenské káznice v týlu severoafrické fronty za druhé světové války vychází z vlastních trpkých zkušeností anglického autora. Uměle vytvořený pahorek z kamení slouží jako novodobý mučící nástroj a jeho zdolávání ve vyprahlé poušti považují dozorci za poslední prostředek ke zlomení zbytků lidské důstojnosti trestanců.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

The Hill , 1965

evickakyticka
02.03.2017 2 z 5

Zoufale nudná kniha. Kdyby nebylo výzvy, ani bych ji snad nedočetla.

jana277
15.01.2017 5 z 5

Výborné čítanie.

Noita
12.01.2017 5 z 5

Válečný román bez jediné bojové scény a bez kladného hrdiny. Kniha, na kterou nezapomenete.

pepa4081
05.10.2016 4 z 5

Naprosto úžasná knížka. Poprvé jsem ji četl na před lety na vojně a byla to jedna z těch, které mě držely nad vodou. Stejně hodnotím i Pahorek z písku. Vrcholně uspokojivé.

HannyC
16.05.2016 5 z 5

... kniha, která vám nedá šanci .. spravedlnost opravdu (ne)existuje? ... konec, který komentář fakt nepotřebuje ... prostě ze života ... těžký reál ...

opic 12
06.08.2015 5 z 5

Union Jack visí schlíple na stožáru,nesnesitelné vedro,jen duny a poušt kolem ...
Vždycky,když si někdy budu sám sobě remcat a fnukat,vyjevím si Robertse,Stevense,Bokumba a další postavy,jak si zrovna nemaj chut stavět hrad z písku,ale snažej se,uvnitř nedat zlomit.
Skvělý zážitek z čítání,opravdový příběh,vymazlený charaktery + dialogy,200 stránek,které udrží vaši pozornost od začátku až do konce.

Pawlisman
02.10.2014 5 z 5

Moc pěkné dílo z exotického prostředí, které spíše než z válečného pohledu hledí na psychiku a zázemí vojenských podmínek. Člověk se skutečně přenese do daného vyprahlého podnebí a trpí společně s uvězněnými vojáky. Tak silný a tak skutečný.

valentýna
04.05.2013

Výborně napsaný válečný román, ve kterém jsou bravurně popsané lidské povahy a krutost některých jedinců.

kivera
04.04.2012 5 z 5

Výborná knížka a stejně skvělý film.

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Zfilmovaná klasika. Víc se k tomu nedá dodat.

Candid
19.04.2011 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem několikrát viděla film, který mimochodem patří mezi mé oblíbené, bylo těžké si věci představovat podle sebe. Můj Roberts byl taky Sean Connery, stejně tak Wilson a Harris měli podobu filmových herců a prostředí kárné věznice se lišilo jen díky tomu, že si detaily už stoprocentně nepamatuji. To vše je škoda, protože vlastní fantasii překoná máloco. Každopádně je vidět, že tvůrci filmu se knižní předlohy drželi opravdu věrně a není se čemu divit, každá kapitola, každá postava a každá věta má svou sílu a váhu a celá kniha má ten správný spád.

druhá světová válka (1939–1945) Afrika vězení, věznice

Ray Rigby