Padesát stínů Adama

Padesát stínů Adama https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171303/bmid_padesat-stinu-adama-bKg-171303.jpeg 2 192 53

Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Zato Adam představuje našeho manžela, milence, přítele... Tato humorná parafráze však nepostrádá láskyplný nadhled. Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Je hlavním hrdinou knižní události desetiletí: trilogie Padesát odstínů - šedi, temnoty a svobody. Je tu jen jeden malý problém: Mr. Grey neexistuje. A co Adam? Adam ten existuje. Když Mr. Grey zdvořile konverzuje se svou milovanou, Adam předříká celou abecedu krkáním. Když se Mr. Grey chopí velení, Adam uchopí televizní ovladač. Když Mr. Grey preluduje srdcervoucí tóny na klavíru, našinec Adam se láskyplně dloube v nose na gauči. Adam je prostě náš manžel-přítel-milenec, ten, kterého máme běžně před očima, když přestaneme snít o literárním Mr. Greyovi. Není tak šaramantní, ale o to víc zábavný alespoň z padesáti důvodů, uvedených v této veselé knížce. Protože, i když se Adam šourá v pantoflích po bytě a na sobě má vytahané tričko zamaštěné od vepřoknedla a jako četbu rozhodně zvolí poslední číslo Motorevue, má v sobě něco, co Mr. Greyovi chybí: dokáže v nás probudit lásku a pobavit nás. Takže poté, co jsme jedním dechem přečetly celou trilogii E. L. Jamesové, jsme si položily otázku, kdo že je ten mužský exemplář, který hlasitě chrápe po našem boku? Tato kniha nám to pomůže odhalit a hlavně nás pobaví, protože nakonec smích je všeobecně tou nejerotičtější pomůckou.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Práh

Cincuenta sombras de Gregorio , 2011

Danca1994
30.10.2016 4 z 5

Přečteno jak se říká "jednym dechem"
Je to vtipná knížka :-)

KatChiss
27.10.2016 2 z 5

Ze začátku (asi první 3 stíny) jsem se smála. Ale pak už mi to přišlo takové...nemístné. Proč urážet muže, které milujeme, vdáváme se za ně a stárneme po jejich boku? Ano, Mr. Grey je snem skoro každé ženy. Ale my všechny chápeme, že není skutečný, že je to jen literární postava. Po přečtení Odstínů šedi si každá žena představuje a sní o svém Mr. Greyiovi a zůstane sama. Po přečtení této knihy si každá žena řekne, že raději zůstane sama, než mít někoho takového. Takže kdo ženám bere iluze?
Přišlo mi, že autorka akorát pořád kritizuje trilogii. Proč? Závidí, protože nenapsala tak dobrou knihu, u které se vzruší každá žena?
Kdybych byla manželem této spisovatelky a přečetla si tuto knihu, tak vážně uvažuji o rozvodu.

Jamka
07.10.2016 3 z 5

Slabší oddechovka, aneb jak udělat z chlapů totální dřeva.

adrianna0305
19.09.2016 odpad!

Vtipný úvod a pár dalších vět to prostě nezachránilo :-( Udělat z chlapů totální kentusáky je stejně trapné jako šedivý originál. Čerpání inspirace mezi houmelesáky nebyl dobrý nápad.

hejnak
09.08.2016 5 z 5

Pobavila jsem se a u některých kapitol jsem se i v mhd smála nahlas.

anoti
21.07.2016 3 z 5

Očekávala jsem něco jiného, ale místy jsem se i zasmála.Nenáročné čtení...za pár minut přečtené.Mám koupený rovnou i druhý díl, tak teď doufám, že to nebude ještě horší.

amelie.m
14.05.2016 odpad!

Tisíckrát omleté téma, soustředěné do jedné knihy. Snaha o ironický pohled na muže a jeho sou.žití se ženou. Nic nového, krom křečovitého pokusu o vtip. Naštěstí mě stála jen dvacku. V zimě s tím zatopím.

Michaela98
08.02.2016 4 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Určitě to není nějaká hodnotná literatura, ale já jsem se pobavila. :)

konicekbily
03.02.2016 2 z 5

Autorka musela spíchnout parafrázi za velice krátkou dobu. Nedá se to moc číst, pokus o kritiku Padesáti odstínů.

Lenka.Vílka
05.01.2016 5 z 5

Snažím se pochopit, proč podobné knihy vůbec vychází. Stejně jako nechapu, proč vychází knihy z kterých Padesát stínu Adama vychází. Čtu je, ale jsem nohama na zemi (zároveň si bez nich svůj svět ale zvládnu představit), protože bych je klidně zařadila do kategorie sci-fi (ty společné prvky jsou jasné na první pohled!), ale i tak čtu sci-fi ráda. Jak to falešné, tak to pravé... ;)

Padesát stínu Adama je psáno v jednotlivých bodech stínů, takže to není příběh. Bavila jsem se, ale ne tolik jako Padesát odstínů ostudy. Kdo se bere vážně a kdo bere vážně původní trilogii, tohle nedočte. Ale to mě fakt netrápí, já se pobavila.

Antena
04.01.2016 3 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům a docela jsem se obávala co to bude, ale při náhodném otevření knihy jsem zjistila, že to není žádná nesmyslná slátanina jako Padesát odstínů, ale jde zde spíše o pohled normálního každodenního chlapa s porovnáním s Greyem. Je zde krásně vidět jak je Padesát odstínů přitažené za vlasy a pro mě dost nepochopitelné, že to tolika lidí tak hltalo (je vidět, že reklama dělá v dnešní době doopravdy hodně - bohužel). Věřím, že existují erotické romány, které mají i děj, ale nebyly natolik medializovány, aby se dostaly do každé domácnosti. Osobně mám ráda romantické příběhy, klidně bych si přečetla i nějaký erotický román, ale hlavně ať to má hlavu a patu, což se o Padesáti odstínech říci nedá, plus styl jakým je kniha psaná no comment. Takže sama za sebe mohu říci, že Padesát stínů Adama mě dost pobavilo, i když by se tam také našly věci, se kterými nesouhlasím, ale stokrát lepší než traumatizovaný Grey. A řekla bych, že tričko zmaštěný od vepřoknedlozela je pro našeho českého chlapa výstižný až kam :D :D..

chandel
02.11.2015 odpad!

Autorka se zjevně snažila být vtipná, ale dosáhla tak maximálně trapnosti. Nevím, odkud čerpala inspiraci pro popis Adama, ale jestli to bylo u svého manžela, tak jí upřímně lituji. Celé je to neskutečně přehnané a chvílemi až nechutné. Je to ztráta času i peněz. Velké zklamání, čekala jsem něco úplně jiného:(

terka95
30.06.2015 2 z 5

Motiv i pojmutí knížky je zajímavé, musím říct, že některé pasáže byly i úsměvné (hlavně ty krátké "Stíny"), některé pasáže ale naprosto trapné, například "Adamovo triko umaštěné od vepřoknedla". Tato knížka je určená pro bezmezné milovnice trilogie Padesát odstínů šedi atd. a Mr. Greye, já sama jsem přečetla pouze první díl a příliš mě nezaujal. Pro zajímavost bych si chtěla přečíst i Padesát stínů Evy, protože jsou to spolu s "Adamem" knížky, které přečtete hned, ale velký dojem ve mě kniha nezanechala a pokud Greye nemilujete, bezpečně se bez této knihy obejdete.

maca1245
25.01.2015 1 z 5

Co na tuto knihu říct? Ani sám pořádně nevím.
Padesát odstínů šedi, temnoty a svobody jsem si přečetl né kuli tomu že pomalu každý v mém okolí o tom básnil (převážně dámské osazenstvo) a tak jsem si to přečetl kuli zvědavosti co na tom mají. Avšak nebudu se tu rozepisovat o trilogii E. L. James. Už po přečtení zadní strany Padesáti stínů Adama jsem věděl že to bude takové to přiživení na dobré trilogii. Už v předmluvě se přiznává že jí zrovna trilogie Padesát odstínu... nadchla atd. Nezlob te se na mě ale i mě se nelíbí některé knížky a nepíšu o ní další knihy. Nehledě na stejnou obálku akorát pozměněnou. Tato kniha mě v některých věcech i urážela. Spisovatelka tam muže popisuje jako prasata myslící na jídlo sex a televizi. Přišlo mě spíše ze se vypisuje z toho že její muž takový jak popisuje v knize a né jako Pan Grey z knihy. Knihy jsou psané tak abychom občas mohli utéct od reality a zasnít se.
Ze zvědavosti si přečtu i druhý díl protože by tam mělo být o ženách jak nejsou dokonalé tak jsem velice zvědav.
Za mě 1 Hvězdička a to pro to že jsem se i na pohoršující okolnosti párkrát zasmál.

lenkavildomcova
13.01.2015 4 z 5

Kniha pobavila... myslím si, že autorka neměla jiný cíl, než pobavit a rozesmát a to splnila.

Eponka
05.12.2014 odpad!

Přijde mi jako by se autor řešil nějaký svoje komplexi že musí prát parodii na trilogie od autorky E. L. James. Ano její knihy jsou úžasný, a jsou napsaný tak jak to není ve skutečnosti ale nejsou takové všechny knihy ? Nechceme my čtenáři utéct občas od reality a předčíst si něco u čeho budem slintat aby jsme to taky měli ? Tahle kniha co napsala Rossella Calabró je bez humoru bez všeho nejhorší kniha ani jsme jí nedočetla takové knihy rozhodně číst nechci chci číst knihy co mě zaujmou a né něco co se snaží pošpinit jinou skvělou knihu !!!

Majulinek
07.11.2014 1 z 5

Prostě hrůza!!!

Berny
19.08.2014 odpad!

Zatím nejhorší kniha, co jsem kdy četla!!

Samira
04.04.2014 2 z 5

Z tohoto tématu se dalo vytřískat hodně, ale autorka podle mě nevyužila potencionálu. Místy jsem se bavila, za to ty dvě hvězdy, i když si říkám, že je to asi moc. A to hlavně proto, že tam bylo dost nechutných pasáží. A také byla kniha opravdu až směšně krátká, něco takového by se dalo napsat za jeden den. Jinak podle mě to byl druhý extrém, někde takový chlap je a asi jich je víc než Greyů, ale já jsem s žádným takovým ani nechodila a ani si ho nevzala. Pračku by neuměl zapnout ani Grey, od čeho má hospodyni, ale to byla jedna z těch vtipných pasáží. Daleko více by mě zajímalo více antropologické zpracování s opravdovým humorem, tento byl místy fekální.

zoew
01.04.2014 3 z 5

Tak tohle nemá chybu, docela často jsem se smála i nahlas. Rozhodně takhle knížečka stojí za přečtení - určitě víc, než celá trilogie 50-ti odstínů........

parodie Padesát odstínů

Rossella Calabró