Padesát stínů Adama

Padesát stínů Adama https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171303/bmid_padesat-stinu-adama-bKg-171303.jpeg 2 192 53

Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Zato Adam představuje našeho manžela, milence, přítele... Tato humorná parafráze však nepostrádá láskyplný nadhled. Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Je hlavním hrdinou knižní události desetiletí: trilogie Padesát odstínů - šedi, temnoty a svobody. Je tu jen jeden malý problém: Mr. Grey neexistuje. A co Adam? Adam ten existuje. Když Mr. Grey zdvořile konverzuje se svou milovanou, Adam předříká celou abecedu krkáním. Když se Mr. Grey chopí velení, Adam uchopí televizní ovladač. Když Mr. Grey preluduje srdcervoucí tóny na klavíru, našinec Adam se láskyplně dloube v nose na gauči. Adam je prostě náš manžel-přítel-milenec, ten, kterého máme běžně před očima, když přestaneme snít o literárním Mr. Greyovi. Není tak šaramantní, ale o to víc zábavný alespoň z padesáti důvodů, uvedených v této veselé knížce. Protože, i když se Adam šourá v pantoflích po bytě a na sobě má vytahané tričko zamaštěné od vepřoknedla a jako četbu rozhodně zvolí poslední číslo Motorevue, má v sobě něco, co Mr. Greyovi chybí: dokáže v nás probudit lásku a pobavit nás. Takže poté, co jsme jedním dechem přečetly celou trilogii E. L. Jamesové, jsme si položily otázku, kdo že je ten mužský exemplář, který hlasitě chrápe po našem boku? Tato kniha nám to pomůže odhalit a hlavně nás pobaví, protože nakonec smích je všeobecně tou nejerotičtější pomůckou.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Práh

Cincuenta sombras de Gregorio , 2011

Lennji
28.02.2014 1 z 5

Neskutečná hloupost..Nedoporučuji, škoda peněz..Přečetla jsem jí za hodinu jízdy v buse..

Lenourt
18.02.2014 1 z 5

Křečovité, neskutečně vynucený humor a celou dobu jsem měla jen zvedlé obočí, kroutila jsem hlavou a nechápala jsem, kde autorka bere tolik přirovnání, kvůli kterým jsme se asi měli potrhat smíchy, leč efekt měly spíš opačný. Námět je hodně dobrý, ale zpracování se teda nepovedlo.
Přečetla jsem to celé jen díky tomu, že to zabralo asi hoďku.

trynitrix
25.01.2014 4 z 5

Mě se to libílo bylo to vtipně pojaté, jaký je rozdíl mezi snovým či pohádkovým Greyem a realným naším Adamem.

Siu83
22.01.2014 odpad!

Už dávno jsem nečetla tak strašnou knížku. :-(

Verousek
15.01.2014 odpad!

Jaká byla moje první reakce na tuto knihu? Asi něco jako: "Co to sakra je?" Tohle je neskutečná blbost, ten největší blábol, který se mi kdy dostal do ruky! Je určitě zajímavé srovnat normálního chlapa s "nadmužem" typu pana Greye, ale ne v tomhle podání. Už po první kapitole jsem měla sto chutí knihu odložit, protože výrazy typu "penis greyensis" jsou moc i na mě. Pokračovala jsem dál jen proto, abych zjistila, jestli se kniha neposune dál. Neposunula. Po 40 stranách jsem knihu musela definitivně odložit, protože jsem prostě nemohla číst dál. Verdikt? Okamžitě tu knihu spalte!

kroftik
15.01.2014 1 z 5

Tak tedy čekala jsem něco jiného. Ano, dalo by se to nazvat parodií, ale čekala jsem příběh, a hlavně, čekala jsem, že to bude VTIPNÉ. Autorka si z paty vycucala páté před deváté a bez ladu a skladu z toho "vyrobila" rádoby parodii. Jediné dva důvody, proč se podívám i na Evu jsou ty, že jsem obě knížky dostala, ale hlavně, že četba, zabere necelou hodinku času. Díky bohu.

Ankavi
08.11.2013 1 z 5

Kniha mě moc nezaujala, ani jsem se moc nesmála. To už i těm "odstínům" jsem se smála víc - za mě ztráta času...

babyboar
04.11.2013 4 z 5

Vtipná knížka pro čtenáře, kteří nebrali stínovou trilogii až příliš vážně a také pro čtenářky, které by snad uvěřily na pohádky a dokonalé pány Greye. Realita je jiná, ale není zase tak tragická, jak by se mohlo zdát. Náš "Adam" má spousty chyb, ale právě proto je život s ním tak pestrý. Za sebe musím říct, že jsem se musela v průběhu čtení smát, protože podobné glosy mne napadaly v průběhu čtení Odstínů. Každopádně nepochybuji, že v průběhu času knížka zapadne, stejně jako její předloha.

usmevavavery
08.10.2013 3 z 5

Bohužel mě kniha vůbec nezaujala. A také mi vadila zdrobnělá oslovení :" Soničko, Evičko ". Možná kdybych neměla přečtenou trilogii 50 odstínů od E.L. James a tomu podobná díla, tak bych hodnotila jinak.

smaille
01.10.2013 4 z 5

Také jsem čekala spíše nějaký vtipný příběh, ale i tak jsem se zasmála. Hrdě přiznávám, mám doma Adama :-)

bookie25
12.09.2013 4 z 5

I když jsem čekala parodii a ne sbírku krátkých fejetonů o mužích, skvěle jsem se pobavila.

slamenka
12.09.2013 4 z 5

Přensě pro mě... odstíny se mi moc nelíbily a u tohoto jsem se náramě pobavila :-)

Silvina
10.09.2013 4 z 5

Tak já jsem se pobavila :-D

parodie Padesát odstínů

Rossella Calabró