P.S. Mám ťa rada

P.S. Mám ťa rada https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374701/bmid_p-s-mam-ta-rada-mSi-374701.jpeg 4 880 209

Hlavnou hrdinkou románu P. S. Mám ťa rada od známej autorky tínedžerských kníh je Lily. Hodinu chémie si kráti tým, že píše na lavicu slová piesne. Na druhý deň zistí, že v tom ktosi nielen že pokračoval, dokonca jej na lavicu dopísal odkaz. To je však iba začiatok! O chvíľu si už Lily s neznámym píše celé listy. Delia sa v nich o tajomstvá, odporúčajú si hudobné kapely a jeden druhému sa otvárajú. Lily sa do svojho dopisovateľa zaľúbi, lenže vôbec netuší, do koho je to vlastne taká zaľúbená. Keď sa snaží túto záhadu vyriešiť, príde na to, že láska je jedno veľké prekvapenie.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

P.S. I Like You , 2016

Nicoletta1681
18.08.2020 5 z 5

A zas a znova krásná oddechovka plná culení se nad knihou. Tohle prostě Kasie West umí. Miluju tu atmosféru knihy, kde postavy mají hlavu a patu a časem si uvědomují to všechno, co se s/mezi nimi děje. Postavy jsem si zamilovala okamžitě. Lily pro její sarkasmus a myšlení a Cadea pro jeho přemýšlivpu stránku osobnosti, která se zároveň nedá ničím zastrašit. Tuhle knihu fakt doporučuji těm, kteří si chtějí oddechnout od těžkých témat a prožít si, jaké to je, se zamilovávat.

EliškaHavlová
11.08.2020 5 z 5

Tohle je ten typ knížky, kdy se při čtení musíte usmívat. Až tak sladké to je. Dokonalé postavy, zápletka a tajemná minulost, která nemusí být vždy pozitivní. Velké plus knížky je, že odhalení neznámého dopisovatele je už cca v polovině knížky. Tím pádem je i velký prostor, aby se hlavní postavy dokázaly pořádně seznámit i mimo tužku a papír. Rozhodně doporučuji přečíst.

Marfuška89
10.08.2020 5 z 5

Tahle kniha je naprosto skvělá! Miluji Lily a ... (přečtěte si knihu, aby jste věděli, koho ještě miluji). To bylo tak super. Celou knizku jsem se culila jak debil, jak to bylo tak roztomilé. I jsem se smála. Doporučuji jí všem! Trošku jím závidím... Za mě se tato kniha řadí k TOP kniham vůbec.

Ocásek
09.08.2020 5 z 5

Tak tohle bylo něco tak úžasného!
Opravdu krásná romantická linka, i když může být pro někoho předvídatelná. Zaujalo mě, že odhalení tajemného dopisovatele bylo již v půlce knihy. Upřímně já byla hodně mile překvapená, když autorka odhalila o koho jde, nečekala jsem to.
Lily jako hlavní hrdinka je skvělá a slibuji, že si ji zamilujete. Lily miluje hudbu, má velkou rodinu, takže nemá chvíli pro sebe. Má svůj vlastní styl, kterým se hodně odlišuje od ostatních, a proto nepatří zrovna mezi oblíbence na střední škole.
Knížka je neuvěřitelně čtivá a čte se skoro sama. A ta obálka. Tuhle sladkou a nenáročnou romanťárnu byste si prostě měli přečíst.

lucye007
07.08.2020 3 z 5

Super odpočinkové čtení. Knížka za 2 dny přečtená. Nebyla přeslazená, což jsem ocenila. Lil byla super, ale její kámoška mi občas pěkně lezla na nervy, stejně jako Cade. Ale i přesto jsem si knížku užila.
PS: V knihovně vypadá skvěle.

Áža707
04.08.2020 3 z 5

Stejně jako dvě předchozí knihy od autorky, byla nápaditá a čtivá. Okamžitě vás vtáhla do děje, který velmi příjemně utíkal a výborně se četl. Ani nevím jak a byla jsem na konci knihy. ????

Je to příjemná romantická kniha ze života středoškoláků, kteří se potýkají se svými problémy ve škole, s přáteli i v rodině. Zde opět autorka zabrousila i do jiného tématu než jen obyčejná love story, čímž mě znovu ještě víc nadchla.

Opravdu velmi mě oslovila myšlenka dopisů, které si dva neznámí předávali při hodině chemie. Musím říct, že jsem asi naprosto nepřemýšlela nad tím, kdo by mohl být tajemný ctitel. Takže to pro mě bylo příjemné překvapení při dotčení k této části. K tomu skládání hudby a písně bylo další velmi příjemné plus.
Obě dvě postavy jsem si oblíbila a celkově jejich špičkování a hašteření. Nahlédnutí do soukromí každého z nich, byla další věc, která knihu obohatila.

Trochu mě zamrzelo, že není řečeno, jak dopadla soutěž o nejlepší tvorbu písně. Řekla bych, že by si to kniha zasloužila, protože k tomuto bodu celou dobu hlavní hrdinka směřovala.

⭐ 4,7/5

AshleySimmer
29.07.2020 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Kasie West!
Jak jsem to četla poprvé, byla jsem z ní MEGA nadšená, takže jsem chtěla číst další její knihy a doufala ze i další bude psát ❤️.
Skoro všechny postavy v této knize byli moc fajn :). Takže určitě doporučuji ❣️.

NikolaSkop
28.07.2020 4 z 5

Není to úplně to co obvykle čtu ale příběh mě v celku bavil. :) Stojí za přečtení. :)

Dearbooklife
26.07.2020 5 z 5

tohle jsem teď fakt potřebovala. přečteno za den a ani nevím jak. brzo sáhnu po další knížce od autorky :D

FunkovaV
21.07.2020 4 z 5

P.S. Líbíš se mi je první knížka kterou jsem od Kasie West četla. A už teď vím že není poslední. Moc se mi líbila a ještě teď v létě byla skvělá.

tittanie
19.07.2020

Nejsem cílová skupina, na kterou autor mířil, ale kniha se mi líbila. Taková milá oddechovka.

ElikaS
18.07.2020 5 z 5

Tohle bylo moc hezký. Tenhle typ knížek prostě miluju, a to tajemno, kdo se skrývá za dopisy se mi moc líbí. Cade byl úžasný a Lilly i její rodina mě bavili. Takže jsem si tuhle milou oddechovku moc užila.

Janinkniznisvet
16.07.2020 4 z 5

Knížku jsem si přečetla v rámci knižní štafety. Příjemné letní čtení. Děj knihy není složitý. Líbili se mi jak si psali dopisy a pak je dávali pod lavici. Hlavní hrdinka Lili mi byla sympatická. Doporučí když máte čtecí krizi.

petulkapeta
08.06.2020 5 z 5

mam rada knihy od teto autory,miluju přiběh kde si pišou a nevědí s kým a když to zjisti jsou nakonec radi..

adela2230
07.06.2020 5 z 5

Kniha se skvěle čte, příběh má spád, a ačkoliv se to může zdát až moc sladké je to super. Tahle autorka píše opravdu chytlavé knihy.

LillyM.
18.05.2020 5 z 5

U knih od Kasie West Vám je jedno, jestli jste, nebo nejste cílová skupina, protože u Westovek žádná věková hranice není.
Je to taková chuťovka, která nikdy nezklame, čte se rychle, a klidně se k ní ještě někdy vrátím. Je to moje první, ale určitě ne poslední kniha od autorky❤

Kacaaa739
17.05.2020

Tak tohle je opravdu úžasná knížka. Narazila jsem na ní náhodou a zhltla jsem ji během jednoho dne. Včera jsem ji dočetla a teď večer si ji jdu přečíst opět, protože něco tak krásného jako je děj, postavy. Od začátku jsem tušila kdo to bude, o to víc mě potěšilo, že jsem se nemýlila. Opravdu doporučuji přečíst :)

ovsemzectu
13.05.2020 5 z 5

Moje první knížka od autorky a určitě ne poslední. Knihu jsem přečetla za 2 dny. Líbila se mi tolik, že jsem ji asi den po přečtení začala číst znovu, což nemám ve zvyku. Knihu doporučuji! Je čtivá a milá.

Kyta
28.04.2020 4 z 5

Myslím, že jsem objevila další skvělou autorku romantických knih. "P.S. Líbíš se mi" je krásná, milá, oddychová kniha se zajímavým námětem a s velmi sympatickými hlavními hrdiny.

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale když se děj rozjel, nemohla jsem se odtrhnout. Nelze přehlédnout, že v lecčems se tento příběh podobá "Dopisům ztraceným" (které jsou nanejvýš skvělé) - dva teenageři si začnou anonymně dopisovat a svěřují se tomu druhému s věcmi, které ještě nikomu neřekli. Nápad, že toho druhého poznávají jako osobnost a vytváří si tak nějaké emocionální spojení nehledě na vzhled, mě snad nikdy nepřestane bavit. Líbilo se mi, že nebylo hned jasné, kdo je na druhé toho dopisování - autorka nám dávala různé další možnosti a vodítka, aby se ukázalo, že jsme se celou dobu mýlili. Vztah těch dvou hlavních hrdinů byl zajímavý vzhledem k jejich minulosti - a právě proto to bylo tak napínavé.

Hlavní hrdinka Lily byla správná, její sarkasmus asi nic nepřekoná. Měla takové ty teenagerovské úsměvné problémy. Líbila se mi její vášeň pro hudbu, morální hodnoty, skepse, bláznivost a pohled na svět. Lilyina rodina byla skvělá, bavilo mě zejména soutěžení jejích rodičů. Druhého hlavního hrdinu jsem si zamilovala hned, skvěle se s Lily doplňovali.

"P.S. Líbíš se mi" je úžasná kniha (nejen) pro teenagery z prostředí střední školy. Na odreagování a pobavení posloužila na jedničku a rozhodně nelituji času stráveného u ní. Objevují se zde i zajímavé myšlenky, protože autorka do knihy zakomponovala také rodinné problémy, se kterými se určitě ztotožní nejeden z nás. Závěr knihy zůstal mírně otevřený, což mi vůbec nevadilo.

V rámci svého žánru se jedná o kvalitní kousek, který vás pohltí a nepustí. Na procvičení angličtiny také skvělá. Dávám krásné 4* a budu se těšit na další knihy Kasie West.

Špekyn
23.04.2020 3 z 5

Jednoduchá oddechová romantická kniha (spíše) pro teenagery. Děj předvídatelný, ale milý, pozvolný. Velmi čtivý příběh.