P.S.

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267961/p-s-0Qv-267961.jpg 3.7889
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

micha-ella

Zase se mi komentář někam ztratil. Tak znovu: Hezká knížka už na pohled, krásné kresbičky a milé řečičky. Přečetla jsem jí během půl dne a vůbec mi nevadilo opakování myšlenek a pocitů, ani jsem nebyla zahlcená vatou jako alzbeta4340. Přitom nejsem sváteční čtenář, čtu pořád. Oceňuji osobitý styl a vtipnost, nejvíc mi mluvily do duše zmínky o dětech. Doporučuji každé citlivé ženě.

Leniii

Trošku mi to připomíná sloupky Carrie Bradshaw. Mini příběhy jsou humorné, z každodenního života. Pohodové, letní, odpočinkové čtení. Vazba a ilustrace knihy je úžasná!

Alchemi

Humorné fejetony, kniha mě bavila především na začátku, pak mi začala vadit ta jednotvárnost a nedějovost. Vazba a ilustrace jsou krásné. Jako odpočinková četba splní svůj účel.

eva9749

AG mám ráda jako herečku, lopatu do ruky bych jí nedávala, ale ani bych jí nesvěřovala úkol psát knihy. Čtení na léto fajn, taková jakoby slepičí polévka pro duši, poznáte se v tom, někde vás pobaví, ale od půlky si říkáte: Kde jsem tohle... Už během čtení mě napadala B. Šťastná a její Šťastný blog (a hle, tady se její kniha nabízí v podobných), ale i Banánové rybičky. A jestli je to soubor fejetonů pro Elle, tak to odpovídá.

Simikik

Letní čtení do vlaku nebo třeba na deku v parku. Styl psaní Aničky G. je mi velice blízký. Humor spojený se sarkasmem a fakticitou životního běhu. Líbí se mi, když si autoři umí ve svých knihách udělat legraci samy ze sebe. V téhle knize jsem našla humoru až až.. stejně tak se setkáte s láskou, naivitou i nadšením žít.
Děkuji autorce za knihu a své kolegyni za půjčení. Rozhodně to ale není kniha, kteoru bych nutně potřebovala mít ve své domácí knihovně.

tibby

Anu Geislerovou mam rada, fakt. A mozna si tu knizku prectu za par let, az budu tehotna a zblaznej se mi hormony, muj tehotenstvim rozblemclej mozek to vyhodnoti jako knihu plnou mouder. Ale do ty doby je to jen knizka plna univerzalnich "mouder" o tom, jak mame plnymi dousky nasavat stesti kazdy okamzik kazdeho dne. A je to 200 zbytecnejch stranek. Takze knizka prectena, plno preskakovani a monotonniho cteni bez snahy pochopit pofiderni smysl.. Pokud chcete nehaky vtipny fejetony na leto, sahnete radsi po Renate Francovy :) Jedina opravdu povedena vec na tyhle knizce jsou ilustrace a celkovej design :)

baru_h

Trochu povrchně začnu s hodnocením knihy po stránce vizuální. Kniha má opravdu nádherné ilustrace. Pohodové, vtipné, romantické.. Od každého kousek a ke knize se velmi hodí.
Po obsahové stránce musím říct, že když si to přečtu za pár let, asi mi to bude říkat více než teď. I tak se mi to četlo hezky.

johannis

Moc hezky napad s ilustracemi, kniha tim dostava šmrnc. Ovsem obsahove pro me nezajimave, ne ze by to nebylo hezky napsane, ale mela jsem z toho pocit, ze jsem nasla cizi denik, jehoz autora neznam. Neznam a nechapu jeho mysleni, vzpominky, pocity. Proto se nemohu zacist, proto nemohu pochopit. To vi jen pisatel sam. A to je skoda.

Ajinka126

Trochu mě to nudilo. Aňa je sice famózní herečka a jistě svůj život shledává zajímavým. Pokud se to ale vtiskne na papír touto formou, tak je to takové nemastné neslané. Místy jsou tu komické komentáře nebo glosy, častěji jsem však narážela na umělé zasazení líbezných a hlubokých mouder tak, aby ta kniha byla něčím víc. To mi přišlo nepřirozené.

mala.katka

Dokonalá grafická úprava knihy, hotový šperk v knihovničce. Jinak na můj vkus příliš zamyšlené a poetické.

Audrina

Z knih, které jsou vydávané jako přepis blogů či sloupků patří P.S. k tomu nejlepšímu na českém trhu. Aňa píše o naprosto běžných, až obyčejných, věcech, ale píše o nich lehce a s nehoráznou poetikou. Některé pasáže jsou až smutně pravdivé a člověka donutí k zamyšlení.

_Gretchen_

Nádherná knížka, formou i obsahem! Ráda se k ní vracím, některé pasáže si podtrhávám, vypisuji…
„Žít každý den tak, jako by byl poslední, by bylo asi vyčerpávající, ale žít každý den s láskou k tomu, co nám přináší, to už se zvládnout dá.“

nikola2817

Mě teda kniha moc nenadchla..Ovšem vizuálně, to ano! Přebal nádherný, ilustrace taky, prostě originální...Ale obsahově prázdná! Po pár stránkách mi to příjde už takové mdlé, prázdné a pořád dokola...Myšlenkové pochody autorky nebyly nic pro mě. Vzala jsem si ji na dovolenou, za jeden den přečetla a dojem na mě neudělala. Ohodnotila bych to slovy "navoněná paráda"...

MartinkaSl

Skvělá odpočinková knížka, která byla plná úžasných myšlenek. V mnoha věcech jsem se s Aňou shodla a po přečtení knihy mi připadalo, jako by jsme se už dlouho znaly. Navíc jsem zjistila, že pochází z mého okolí.
Knížka byla lehce napsaná, kapitoly mi svou krátkostí skvěle sedly. Ohromné plus za ilustrace!

sarahmoon

Aňa Vám dává nahlédnout do své duše, do svého srdce a do svého života. Některé kapitoly jsou dobré, jiné horší... Souhlasím s názorem, že jako fejetony v časopise mají nějaký význam. V knize bohužel dochází k tomu, že jsou některé myšlenky znovu a znovu rozebírány.

Knihu hodnotím průměrně dobře.
Ovšem zpracování knihy a ilustrace... nejde jinak než tleskat!!!

Doubravka1975

Ze začátku mě kniha hodně bavila, v některých názorech jsem se i našla. Ubírám jednu hvězdičku, protože jsem nakonec knihu nedočetla, připadlo mi to pak pořád dokola to samé. Jinak moc pěkné ilustrace sestry Lenky a Aňu jako herečku mám moc ráda. Pěkný čtenářský zážitek!

denydejna

Ve spoustě věcí a názorů jsem se našla, na ostatní nahlédla z jiného zajímavého úhlu pohledu. A dokonalá ilustrace je už třešničkou na dortu. Parádní!

Pulkrmon

Tato kniha mě trošičku zklamala v psané formě,ale pojetí cele knihy,ilustrace atd. je bomba. A velice rada tuto knihu dávám jako dárek.

cibulka 8

Takovou osobní obnaženost jsem opravdu nečekala. při čtení jsem se dojímala, usmívala, slzela, divila ... občas jsem měla pocit, jakoby autorka vzala moje myšlenky, city a tužby a ztvárnila je na papíře.
Díky, Aňo!

oolinkaa
14. červnaodpad!

Co to sakra je...??? :x tohle fakt absolutne ne.. pribehy, nebo uvahy, fejetony, nevim jak to nazvat,me nebavili, mozna jako kratke sloupky v novinach budiz, ale jako kniha to nema hlavu ani patu.. at se radsi ana drzi herectvi, to ji jde lepe :)

mone

Nebylo to špatné, ale stačilo by mi sto stran.

Jessie_K

Krásné zpracování a ilustrace. Co se týče textu - jako jednotlivé fejetony v časopise pro ženy to určitě funguje, ale jako celek v jedné knize mi to moc smysl nedává.

Frity

Knížka je nádherně ilustrovaná, plná laskavého humoru a životních pravd a situací ve kterých se najde každá žena. Bavila mě a mnohokrát mi vykouzlila úsměv na tváři:-) Dá se číst kdekoliv a kdykoliv. Super oddechovka:-)

Suziella

Přečteno za 2 večery.. nikoliv kvůli tomu, že by se od ní nedalo odtrhnout.. ale nechtěla jsem se s ní déle zdržovat. Na mě příliš mnoho lásky. Vcelku kniha není o ničem jiném. Každopádně musím pochválit ilustraci, barevnost knihy a krátké kapitoly/fejetony.

romana3473

Opomenu-li překrásné ilustrace od české výtvarnice Lenky Geislerové, kniha je spíš průměrem... Ze začátku zábavná, dobře se čtoucí, úsměvná... Po chvíli ale člověk zjistí, že se píše dokola o tom samém... Nicméně její přečtení hodnotím i tak, jako příjemný zážitek

LuckaH2

Krasne,mile,vtipne, ze zivota. Par kapitol jsem preskocila, jinak jsme se u toho s muzem nasmali, a nekde jsem byla az dojata. Krasne ilustrace,format knihy...

Dogwood

Děkuju moc za tuhle knihu dodává mi život do žil... A pomohla mi v nejtěžší chvilce.

Stellia

Prečítané za jeden deň. V miniatúrach života pani Geislerovej sa človek ľahko nájde. A o to ľahšie sa aj začíta...Ilustrácie sú len čerešničkou na torte!

Dixinka

Přečteno jedním dechem. Sice jsem si knihu chtěla šetřit, protože je opravdu pěkná, ale nakonec už jsem na konci. Krásná kniha, ilustrace,provedení. Prostě super.

Pettinka

Za mě TOP! Poutavý obal, krásné a vtipné ilustrace, perfektni myšlenky, názory, životní moudra a to vše podané s humorem a lehkosti! Knížku jsem si musela šetřit a vychutnávat si ji po částech, byla by škoda ji zhltnout za den. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy a budu jen a jen doporučovat! Děkuju Aně za další oblíbenou topku :)