Oživovatel

Oživovatel https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220375/bmid_reviver-ozivovatel-aEV-220375.jpg 4 214 62

Oživovatel série

1. díl

Jsou s to oživit lidi, kteří nedávno zemřeli, a pak je nechat pronést svědectví o vlastním skonu… Říká se jim reviveři, oživovatelé. Zprvu vyvolávali nedůvěru, nakonec je však společnost akceptovala – výpovědi mrtvých byly povoleny v soudních síních a forenzní oživování se stalo součástí policejního vyšetřování. Reviver Jonah Miller je navzdory své strastiplné minulosti jedním z nejlepších oživovatelů. Během jednoho hovoru s obětí brutální vraždy však ucítí, jak ho něco pozoruje. Čeká. Pak je zabit Daniel Harker, první novinář, který na oživování upozornil veřejnost, a Jonah je záhy vržen do honby za odpověďmi. Společně s Harkerovou dcerou Annabel objeví dlouho skrývané a dávno zapomenuté pravdy, jež zpochybní vše, čím se Jonah doposud řídil…... celý text

Romány Thrillery Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Revival , 2013

NikaMirka
16.07.2015 2 z 5

Musím souhlasit s názorem, že kniha je úplně o něčem jiném, než jsem očekávala. Má hezkou myšlenku co se týče oživování mrtvých, ovšem zbytek je ještě víc sci-fi než sci-fi. Do půlky knihy se člověk probírá psychologií, když to začne být zajímavé a zdá se, že by se to mohlo začít ubírat dobrým směrem začne se objevovat chemie a ke konci už je to dokonce i démonologie :(. Zamotaný a nesmyslný, až moc překombinovaný a úplně ujetý co se týče konce. První polovinou knihy jsem se prokousávala těžko, protože kromě hezky zachycené myšlenky o využití oživování, se tam nic zásadního nedělo, žádný převratný objev, mrtvola...prostě nic! Druhá polovina knihy byla již čtivější, ale konec to totálně zabil se svou propleteností dobra a zla, "Skupiny" a "Jednoty" a dalšími blbostmi.
Přitom, kdyby to bylo napsáno jednodušeji, nebylo tam tolik pojmů a kombinací, dalo by to na hezký příběh. Za mě dvě hvězdičky a to jen za nápad. V případě dalších dílu už ale v četbě pokračovat nebudu, bude to už jen nakombinovaná slátanina již nakombinovaného v prvním díle, takže by to byla ztráta času, kterou můžu věnovat jiné knize.

SoniaShadow
12.07.2015 3 z 5

Kniha je zpracovaná hezky, příběh a celkový nápad je skvělý, jen... jsem u sebe nemohla najít nadšení pro tuto knihu. Bojovala jsem s ní (na mě) celkem dlouho. Epilog by mě určitě přilákal na další knihu, ale jelikož jsem u ní nenašla nadšení, tak si ji nejspíš nepřečtu :/ Ale knížka je rozhodně zajímavá a pro ty co mají více rádi sfi-ci, detektivky a thrillery dohromady by to mohla být dobrá volba. :)

alfinha2321
28.06.2015 3 z 5

Tuhle knížku jsem s koupila za výhodnou cenu, protože se mi moc líbila anotace.
Když jsem se do ní pustila, byla jsem naprosto nadšená. Bohužel ale potom to nadšení trochu opadlo, protože druhá půle je úplně jiná. A přiznám se, že mě to místy moc nebavilo. Podle mého názoru jsou tu dva podstatné mínusy - za prvé, že se kniha zaměřila v druhé půlce jinam a nerozvíjela už tolik svou první část (která byla naprosto super), za druhé ten prvoplánovitě napsaný epilog, který je rovnou něco jako reklama na druhý díl. Ten tam být tedy vážně nemusel.
Celkový dojem fajn, ale asi se k této knize vracet nebudu.

jasmína
10.06.2015 3 z 5

Nejsem moc na scifi, ale chtěla jsem zkusit.

Kniha není vůbec špatná právě pro milovníky tohoto žánru.

Darjam
17.05.2015

Přestože podobné knihy příliš nevyhledávám, téhle jsem díky obálce a zvýhodněné ceně (e-kniha) neodolala a dobře jsem udělala. Nepustila mě a nadchla mě. Skvělá myšlenka, dobrý vypravěčský styl. Těším se na pokračování

ElisR1
06.05.2015 4 z 5

Skvělá kniha, nedalo se od ní odtrhnout.

Ohniva
03.05.2015 2 z 5

Mně se knížka vůbec nelíbila.. úžasné téma - čekala jsem nadpřirozeno a dostala jsem něco úplně jiného, pro mě velké zklamání, místo mě to vůbec nebavilo a pak se změnil děj na úplně něco jiného. Pro mě velké zklamání. Dvě hvězdičky dám za ten námět.

zuzana13
02.05.2015 5 z 5

Krásná obálka. Dobře napínavá.
Doporučuji.

stolbice
24.04.2015 5 z 5

Vynikající knížka! Zase jednou něco, od čeho jsem se nemohla odtrhnout :-) Nápad s oživováním mrtvých je výborný, hlavního hrdinu si člověk snadno oblíbí a děj je celkově napínavý, rozumně vyvážený akcí a napětím. Takže už se moc těším na další díly, snad budou brzy.

luciasek86
16.04.2015 5 z 5

Velmi napínavá čtivá knižka, bylo v ní vše co si od takové titulu přeji napětí, rozuzlení, překvapivý závěr :-) všem vřele doporučuji :-)

DejnaDee
08.04.2015 2 z 5

Po přečtení zdejších velice kladných ohlasů snad nikoho neurazím když napíšu, že se mi kniha nelíbila.Téma bylo vskutku velice atraktivní a zajímavé, ale děj mě přišel rozvláčný a místy až nudný a tak nějak jsem se v knize místy ztrácela a určité souvislosti nechápala. Je to asi i tím, že sci-fi není zrovna žánrem, který bych milovala a tak musím přiznat, že mne kniha nenadchla.

muchomurka
07.04.2015 4 z 5

Skvělá, napínavá knížka. Sice nemusím nějak moc nadpřirozeno, ale zde mi tolik nevadilo. Bylo super, že i když knížka měla přes 400 stran, děj dobře plynul a nebyl roztahaný, "přeumudrcovaný". Ten konec se mi úplně nelíbil (achjo, zase to skončilo tak, že může být další díl, škoda toho. Mnohem lepší by byl prostě konec, vyřešeno.), ale atmosféra, postavy, promyšlenost děje byly hodně dobře napsané.

maca5449
18.03.2015 4 z 5

Páni! Říct, že mě kniha překvapila by byl velmi slabý výraz, příjemně mě šokovala! Čekala jsem od toho nějakou lacinou napodobeninu Anity Blake a ona naprosto skvělá thrilero-hororová detektivka!

Maragad
10.03.2015 5 z 5

Oživovatele doporučuji nejen těm čtenářům, kteří se rádi bojí, ale i těm, kteří mají rádi napínavý příběh plný zvratů. A že je kniha místy opravdu děsivá, o tom svědčí i fakt, že Seth Patrick sám přiznal, že inspirací pro vznik Oživovatele byla tvorba Edgara Allana Poea.

narisa
23.02.2015 5 z 5

Pro mě úžasná knížka, moc se mi líbila :). I hlavní hrdina mi byl sympatický a potom ta jeho schopnost a práce - opravdu napínavé, děsivé a překvapivé. Už se moc těším na další 2 díly :).
Přečetla jsem jedním dechem a nemohla se otrhnout!

makhushka
05.02.2015 4 z 5

Zajímavá knížka. Koupila jsem si ji na základě obálky, prostě se mi líbila, i ten název.
Ještě zajímavější je si představit, že by něco takového opravdu bylo. Lidská rasa dokáže vytežit vždy maximum z čehokoli a vždy se najde někdo, kdo chce jít za hranice lidskosti.
Mě se knížka líbila, není to úplně můj šálek kávy, nepřečetla jsem ji jako Morsie za jedno odpoledne, každopádne má spád a ke konci budete chtít vědět jak to vše dopadne.

AylinLeto
20.01.2015

Obalka ma byt interaktivni, ale nikde tu aplikaci A-live nemuzu najit, podarilo se nekomu?

hlavinka
19.01.2015

Příběh zajímavý, ale nějak mne to nechytlo. Přišlo mi to místy rozvlacne. Zkrátit tak o 50 stran, aby to melo lepší spad a nebude co vytknout.

P.ary
12.01.2015 4 z 5

Nedá se jinak než souhlasit s Morsie... Obálka i anotace super...
Zase něco jiného a rozhodně se nemůžu dočkat dalšího dílu, který doufám vyjde brzy

Morsie
08.12.2014 4 z 5

No tak to tu zase jednou máme zatraceně povedený debut.

Četla jsem jak splašená a pořád jsem neměla dost. Tahle knížka mě prostě zaujala ihned, jak svojí obálkou, tak i názvem. A potom, co jsem si přečetla anotaci – no to jsem byla víc než příjemně nažhavená.
Tahle skvělá kombinace thrilleru, hororu a detektivky vás dostane, ať chcete nebo ne. A věřte mi, vy budete chtít. Já jsem se prostě nedokázala utrhnout a celý příběh jsem sbodla za jediné odpoledne – stálo to za to.
Oživovatel má všechno, co by taková strašidelná a napínavá kniha měla mít – stěží se mi chtělo věřit, že jde o debut.

Nicméně v každém případě je to svou atmosférou nedocenitelným čtením pro tyhle sychravé dny.

oživování mrtvých

Seth Patrick